Lidé mohou sdílet své démony na webu

Celé roky žili osamoceni ve svém zoufalství. Terorizováni světelnými paprsky, které jim působily bolesti hlavy. Technologie převzala kontrolu nad jejich myslí a tělem. Báli se pronásledovatelů, jejichž hlasy na ně křičely ze stěn nebo je slyšeli přímo ve svých v hlavách: "Našli jsme tě" a "Chceme, abys byl mrtvý."

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Když tito lidé útoky ohlásili policii, lékařům nebo rodině, bylo jim často řečeno, že jsou psychicky nemocní. Mnohdy se dočkali jen „léčení“ v uzavřených psychiatrických odděleních nemocnic. Anebo přišli o práci, aby skončili v naprosté izolaci. Až internet jim přinesl úlevu. Oběti psychického teroru si mohly navzájem sdělit své děsivé a přitom podobné zážitky.

Zkuste zadat do Google „kontrola myslí“ a objeví se webové stránky, které popisují případy pronásledování, a to jak psychologické, tak i fyzické. Všechny se vyznačují stejnými detaily – červené a bílé vozy pronásledující oběti, demolování jejich domovů, výsměch.

Mnozí psychologové a psychiatři je nazývají extrémní komunitou, která trpí sklony k bludnému myšlení. Rostoucí počet těchto webových stránek je však plný příběhů lidí, kteří říkají, že jsou oběťmi kontroly mysli a pronásledují je vládní agenti jako ve filmu Spiknutí s Melem Gibsonem. Odborníci sledují tyto stránky s velkými obavami.

Ačkoli mnoho internetových skupin, které nabízejí pomoc obětem, specialisté považují za velmi užitečné pro duševně nemocné, někteří odborníci jsou jiného názoru. Tvrdí, že webové stránky, které rozšiřují zprávy o kontrole mysli a skupinovém pronásledování, představují odvrácenou stránku sociálních sítí. Podle nich mohou naopak posílit problémové myšlení duševně nemocných a bránit tak léčbě.

Ralph Hoffman, profesor psychiatrie na univerzitě v Yale, se touto problematikou zabývá delší dobu. Stále více jeho pacientů mu sděluje, že navštívili stránky o kontrole mysli a že v nich nalezli potvrzení o svých vlastních zkušenostech.

„Názory na tyto systémy víry jsou jako žralok, kterého pak musíte neustále krmit,“ řekl Hoffman. „Pokud se nenajíš iluze, dříve nebo později zanikne anebo se sama zmenší. Klíčové je proto její neustálé posilování,“ dodal Hoffman s tím, že právě krmení dodají internetové stránky.

Podobné obavy má ze šíření webů, které popisují návody, jak spáchat sebevraždu. Anebo jiné, které zase podporují anorexii a bulimii, přičemž poskytují podrobné pokyny k omezení jídla a fotografie žen, vyhublých na kost jako inspiraci.

Lidé, kteří pravidelně navštěvují stránky o kontrole mysli a zanechávají na nich vzkazy, je zároveň brání proti všem útokům, které je popisují jako propagace bludů a psychotického myšlení. Tvrdí, že toto napadání je pouze důkazem, že pravda musí být skryta.

Bývalý voják terčem pronásledování

„Pocítil jsem obrovskou úlevou, když jsem našel tuto komunitu,“ uvedl pětapadesátiletý bývalý armádní důstojník Derrick Robinson, který je prezidentem společnosti Osvobození od skrytého obtěžování a pronásledování, která sdružuje několik set členů. „Cítil jsem, že možná existují i jiné skupiny, ale nebyl jsem si jistý, dokud jsem nenalezl právě tuto komunitu,“ řekl Robinson.

Neexistuje žádný ucelený přehled stránek, které se zabývají kontrolou mysli či nezákonného pronásledování, a jejichž uživatelé se domnívají, že je někdo sleduje za účelem testování neurologických zbraní prováděných vládou. Ale je velmi snadné je najít.

Některé z nich mají nespočetně příspěvků s odkazy na podobné stránky. Jeden z webů Gangstalkingworld.com vítá návštěvníky s mottem: „Pronásledování je systémová forma kontroly, která se snaží zničit každý aspekt života zacíleného jednotlivce, který je pronásledován 24 hodin denně a 7 dní v týdnu pod dohledem civilních špionů či slídilů.“

„Je šílené, že se každodenně musím vrátit domů, abych zjistil, zda mé webové stránky jednou či nikoliv. Tento týden si se mnou opravdu hráli. A tak si nyní budu hrát já s nimi,“ napsal například jeden z návštěvníků v srpnu 2008 v příspěvku, který odkazoval na jiné stránky o pronásledování, pokud ty oblíbené někdo zablokoval.

Robinson v rozhovoru prohlásil, že byl mučen a zneužíván pronásledovateli prostřednictvím neurologických zbraní od chvíle, kdy opustil námořnictvo v roce 1982. „Chcete-li sdělit někomu příběhy o těchto obtěžujících technikách, o vandalismu, manipulaci a všech ostatních věcech, které mají jediný cíl, a sice přivést člověka k šílenství, za kým s tím půjdete? Lidé vám akorát budou říkat, že jste se zbláznil.“

Robinson a další lidé, které jsem vyslechla pro účely tohoto článku, tak ti všichni trvali na tom, že rozhodně netrpí žádnými bludy. A to včetně jednoho muže, který říkal, že byl hospitalizován na psychiatrii. Stránky popisují velmi silnou a zároveň neznámou zkušenost za současného porozumění ostatních.

„Celkově je většina lidí rozumná a soudržná, takže se může plně soustředit na to, co se s nimi děje,“ řekl Robinson. „Mohou zde říkat věci, které by jindy byly označeny za bludy.“

Jeho skupina, která se označuje jako „zacílení jednotlivci“, uspořádala v roce 2008 konferenci v Los Angeles. Akce, na které si lidé sdíleli své ponižující zážitky, byla pak označena za šílenou.

Experti v oblasti duševního zdraví, kteří si pečlivě prohlédli výše zmíněné webové stránky, byli velmi opatrní s prohlášením, že neexistuje způsob, jak jejich tvrzení prokázat a tudíž je prohlásit za psychicky nemocné. Obzlášť když posláním Robinsonovy stránky je nalezení spravedlnosti obětem organizovaného pronásledování a elektromagnetického mučení.

Vaughan Bell, britský psycholog, který zkoumal vliv internetu na duševní onemocnění, začal v roce 2004 sledovat stránky se zprávami o kontrole mysli. V roce 2006 publikoval studii, v níž dospěl k závěru, že existuje rozsáhlá internetová komunita, která se zabývá touto problematikou. Deset stránek, které prostudoval, označil za pravděpodobně psychotické.

Rozsah této komunity podle něj představuje paradox tradičnímu bludnému myšlení, tak jak je definován v diagnostických pokynech Americké psychiatrické asociace. Pravidla totiž říkají, že pokud za vírou stojí lidská komunita či subkultura, nejde o blud. Výjimkou jsou například rituály náboženské víry.

Doktor Bell, jehož studie byla zveřejněna v renomovaném časopise Psychopatologie, řekl, že není možné apriori označit všechny osoby, které sdílí své příběhy o kontrole mysli, za psychicky nemocné s tím, že by konečnou diagnózu musel provést osobně.

Tajné programy CIA

Lidé, kteří říkají, že jsou cílem kontroly mysli nebo terčem pronásledování, mohou ve vědecké literatuře nalézt dostatek důkazů, kterým budou jejich fanoušci věřit. Mnoho webových stránek odkazuje na projekt MK-ULTRA, což je kódové označení pro tajný program CIA na kontrolu mysli a výslechu za použití drog. Jeho počátek se datuje do padesátých let minulého století. (Zda-li byl ovšem někdy ukončen, vám samozřejmě ze CIA nikdy neřekne, poznámka gcat).

V září 2008 v časopise Time vyšel článek „Naprosto seriózní armádní projekt pro kontrolu mysli „, který popsal detaily kontraktu ve výši 4 milionů dolarů na vývoj myšlenkové přilby, která by umožnila vojákům komunikovat na bojišti prostřednictvím mozkových vln.

Oběti pronásledování získaly podporu republikánského poslance ve státe Missouri Jima Guesta, který napsal svým kolegům výzvu, aby došlo k zahájení vyšetřování případů psychického mučení kontrolou mysli.

„Absolvoval jsem mnoho telefonických hovorů, některé s velmi důvěryhodnými lidmi z řad univerzitních profesorů, kteří se stali terčem psychotronických zbraní,“ řekl Guest v telefonickém rozhovoru, přičemž dodal, že se to neobjevilo v žádosti o legislativní vyšetřování. „Jsou na tom psychicky velmi špatně. V noci mají velké problémy usnout. Domnívám se, že existují lidé, kteří se stali cílem. Takové zařízení zkrátka musíte na někom otestovat, abyste věděli, že funguje.“

Doktor Bell a někteří další odborníci na duševní zdraví říkají, že i v případě, že uživatelé stránek o mentálním pronásledování jsou psychicky nemocní, spojení s touto komunitou, která jim řekne „nejsi blázen“, by mohlo mít pozitivní vliv na jejich nemoc.

„Víme například, že věci jako sociální podpora, všechny tyto pozitivní sociální aspekty, jsou velmi přínosem pro duševné nemocné,“ řekl Bell. „Neřekl bych, že je to úplně a zcela pozitivní, ale může to být pozitivní.“

Některé výzkumy ukázaly, že když lidé s bludy podstoupí skupinovou terapii, může to být velmi užitečné při jejich léčbě. Nicméně webové stránky nevedou profesionálové. Mnoho příspěvků je o selhání léků, přičemž odborníci na duševní zdraví mají být součástí spiknutí proti nim.

„Tito lidé vedou potichu zoufalé životy,“ řekl Jeffrey A. Lieberman, předseda katedry psychiatrie na Kolumbijské univerzitě. „A když se na internetu navzájem posilují a podporují, je to dobré.“

Podobné mimozemským únosům

Stránky o kontrole mysli některým odborníkům připomínají příběhy lidí, kteří v 70. a 80. letech prohlašovali, že byli uneseni mimozemšťany.

Příběh jedné osoby tehdy spustil lavinu, až řada lidí začala tvrdit, že mají prakticky shodné zkušenosti s tím, že je bytosti s úzkýma stříbrnýma očima vzaly na vesmírnou loď.

Někteří z těch, kteří v současné době vypovídají o svém pronásledování, říkají, že jejich mučitelé je vzdáleně sexuálně stimulují. Někteří unesení mimozemšťany přitom vypovídali o podobných skutečnostech. Následný výzkum obecně ukázal, že ti, kteří věřili, že byli uneseni, nebyli psychicky nemocní, ale trpěli vážnými problémy s pamětí, spánkem nebo osobními traumaty,“ uvedl Bell.

Psychiatři a výzkumní pracovníci říkají, že je zatím příliš brzy říci, zda komunikace na internetu mezi lidmi, kteří mohou být psychotickými, bude jejich nemoci ovlivňovat negativním způsobem. „Je to velmi složitý a zároveň velmi malý kout,“ prohlásil ředitel Národní aliance duševnách chorob Ken Duckworth. „Někteří lidé mohou dojít ke zjištění, že jim sdílení svých problémů pomáhá. Těžko říct. Internet každopádně není příčinou duševních chorob. Je to komplikovaná, nová proměnná.“

Sarah Kershaw, nytimes.com 2008

přeložil: gcat

Epilog

Sarah Kershaw, bývalá reportérka New York Times, nečekaně zemřela na konci února 2016 ve svém domě v plážovém městečku Sosúa v Dominikánské republice. Bylo jí 49 let. Byla nalezena s plastovou taškou přivázanou přes hlavu. Vedle ní ležela lahvička s pilulkami.

Ihned po smrti místní policie vydala zprávu, že bývalou novinářku někdo uškrtil. Záhy však byla tato verze změněna na sebevraždu.

Více o psychotronických zbraních

Generál KGB o psychotronických zbraních (1)

Generál KGB o psychotronických zbraních (2)

Generál KGB o psychotronických zbraních (3)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Lidé mohou sdílet své démony na webu269b - Lidé mohou sdílet své démony na webu MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Lidé mohou sdílet své démony na webu OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Lidé mohou sdílet své démony na webu monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*