Léky na ADHD způsobují dětskou agresi

Před lety jsem měl ve zvyku dívat se večer na televizi. Před sebe jsem si naložil hromadu sladkostí a dobrot. Jenomže po ulehnutí do postele jsem měl problém. Nemohl jsem usnout. Prudce mi bušilo srdce, krev mi tepala ve spáncích a veškerá ospalost byla pryč. Když jsem po hodinách převalování v posteli usnul, měl jsem neklidnou noc a ráno jsem nebyl odpočatý, ale vyčerpaný. Co se to stalo?

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Léky na ADHD způsobují dětskou agresi.
Léky na ADHD způsobují dětskou agresi. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Konzumace jídla, bohatého na sacharidy s vysokým glykemickým indexem, má ještě další důsledky. Vysoká hladina cukru v krvi poškozuje mozek. Proto, pokud cukr stoupá nepřirozeně rychle a vysoko, tělo spouští poplach. V panice vypouští inzulín, aby tento vysoký cukr dostalo pod kontrolu.

A krize pokračuje drastickým poklesem a propadem do hypoglykemie. Nedostatek glukózy opět ohrožuje mozek. Ten proto vydává příkaz k uvolnění protiregulačních hormonů, aby se hladina cukru v krvi dostala na normální úroveň.

A tak se do krve vyplavují: Stresový hormon kortizol, bojový hormon adrenalin, růstový hormon, – glukagon a další. Tomuto procesu se říká „protiregulační odezva“.

Kombinace těchto hormonů je „výbušná“. Bojový i stresový hormon nás uschopňují, abychom měli sílu bojovat, nebo utéci, když nám jde o život. Měli bychom utíkat, nebo začít bojovat.

Tyto hormony se „spálí“ při fyzické aktivitě. Jenomže nám nejde o život, nikdo nás nehoní. A navíc – jsme dospělí, umíme se „ovládat“. Tak zůstaneme sedět a prožíváme návaly hněvu, euforie, úzkosti nebo deprese, jsme plni emocí a nakonec upadneme do melancholie…

A jenom se divíme, že je nám divně. Naše okolí se však diví také… Zneužívání těchto hormonů nás poškozuje.

Mimochodem – stres mnoho lidí řeší zase tím, že si dají nějaký cukr… nejlépe mléčnou čokoládu… (a cyklus se opakuje).

Za ADHD je bílý cukr

Jak to prožívají děti? U dětí je to stejné, jako kdybyste v nich zapálili raketový motor. Opravdu si myslíte, že děti zůstanou v klidu, když se jim do krve vyplaví tyto hormony? TO NEJDE!

Možná se to projeví odlišně u různých povahových profilů, avšak projeví se to u všech dětí. U některých hyperaktivitou, u jiných výbuchem emocí.
A pak přijde lékařská věda, označí tuto přirozenou reakci dětí na jejich stravu jako nemoc ADHD (hyperaktivity) a dají jim psychofarmaka…

REKLAMA
hra o zdravi - Léky na ADHD způsobují dětskou agresi

Tyto děti nepotřebují léky! Seberte jim cukry s vysokým glykemickým indexem. Dětí opravdu nemocných ADHD je velmi, velmi málo! Ve skutečnosti se „otec ADHD“ americký psychiatr Dr. Leon Eisenberg před svou smrtí přiznal, že pomáhal vymyslet a vyrobit nemoc ADHD. V německém týdeníku Spiegel 2. 2. 2012 přiznal, že „ADHD je prvotřídním příkladem fiktivní nemoci“.

A jen tak mimochodem – zatajované výzkumy odhalily, že léky na ADHD stojí za výbuchy agrese dětí, kdy například nějaké dítě postřílí své spolužáky. Výrobcům léků se žel úspěšně daří zatajovat, že tyto léky způsobují náhlé výbuchy nezvladatelné agresivity. Obrazně řečeno – zadržíte energii dítěte, jako když zacpete ventil na tlakovém hrnci. A jednoho dne tlakový hrnec exploduje…

Kdo bere Ritalin, toho armáda nevezme

Ritalin, lék na ADHD, nebyl nikdy zkoušen na dětech mladších 6 let. Není tedy pro ně schválený. Přesto ho dávají dětem již v mateřských školkách. Do americké armády nepřijmou nikoho, kdo někdy v životě bral Ritalin. Není to divné? Proč asi? Protože takový jedinec je nezvladatelný. Takové osoby jsou mentálně poškozené. Tyto léky poškozují mozek.

Aby bylo jasno: Problém je cukr. Avšak nejedná se jenom o cukr, kterým si sladíme! Bílá mouka, bílé pečivo, bramborové hranolky, bramborové lupínky, kukuřičné lupínky, bílé tousty, popcorn, bílá rýže – to vše má vyšší glykemický index než bílý, rafinovaný cukr!

Většina naší potravy by měla mít GI do hodnoty 55.

Samozřejmě záleží také na tom, kolik sacharidů ta potravina obsahuje. Například meloun má GI 72, avšak obsahuje tak málo cukru, že to prakticky nevadí. Problém dělají potraviny s vysokým GI, které mají cukrů velké množství (výživoví poradci tomu říkají glykemická nálož nebo také glykemická zátěž).

Abnormální aktivitu u dětí vedle cukrů podporují také aditiva v potravinách (barviva, parfémy, chuťové stimulanty atd. – „éčka“).

Když pozoruji těhotné ženy, vidím, jak maminky zvažují a zkoumají každé sousto, aby svým miminkům neublížily, aby jejich děti zdravě prospívaly. Když se děti narodí, je to podobné. A když jsou děti větší, najednou dovolují, aby jejich dětem cukry ničily mozek. A pak dovolují, aby jim lékaři svými léky ničili nejen mozek, ale celé zdraví. To mi nejde na rozum…

z knihy Tomáše Kašpara: Krutá hra o Tvé zdraví, kterou můžete zakoupit v eshopu Energie života

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*