Kočičí parazit zvyšuje úspěch v podnikání

Kočičí parazit, konkrétně toxoplasma gondii, má vazbu k vášnivému obchodnímu podnikání. Tuto vazbu zkoumala nedávná vědecká studie z University of Colorado Boulder. V čem může být podle vědců nákaza toxoplazmózou prospěšná?

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Kočičí parazit může pomoci vašemu podnikatelskému mozku.
Kočičí parazit může pomoci vašemu podnikatelskému mozku.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Podle studie z UC Boulder by měli lidé, kteří uvažují o úspěšném podnikání, zvážit i koupi domácí kočky. Kočičí parazit Toxoplasma gondii totiž může být začínajícím podnikatelům velmi nápomocný. Dokáže totiž ovlivnit chování svého hostitele tak, že toto chování bude mít význačně pozitivní dopad na hostitelovo podnikání.

Kočičí parazit souvisí s vysoce rizikovým chováním

Tato studie z UC Boulder vzešla z pozorování 1495 vysokoškolských studentů. Jedinci, kteří byli pozitivní na toxoplasmu gondii, měli 1,4 větší pravděpodobnost, že budou v podnikání těmi vůdčími osobnostmi. Zároveň měli 1,7 krát větší pravděpodobnost, že budou v podnikání klást důraz na kvalitu řízení.

V dalším průzkumu bylo sledováno 197 odborníků, kteří se zúčastnili podnikatelských akcí. Z těchto jedinců ti, kteří byli infikovaní, měli 1,8 větší pravděpodobnost, že opravdu s podnikáním začnou než ti, co infikovaní nebyli.

Tyto výsledky a pozitivní dopad toxoplasmy gondii na podnikání spatřují vědci v souvislosti s impulzivním a vysoce rizikovým chováním infikovaného jedince.

Tento kočičí parazit způsobuje v chování člověka to, že je schopen se ve svém rozhodování posunout k vyššímu riziku. Přitom přirozeně se zdravý jedinec vždy snaží dostatečně zvážit všechny výhody a rizika ve svůj prospěch před tím než jedná. Kočičí parazit však význam takovéto racionality u infikovaného člověka snižuje.

U jedinců, které napadl kočičí parazit, se výrazně eliminuje i strach ze selhání. Strach ze selhání je přitom jeden z hlavních odstrašujících prostředků od nového podnikání. Nové podniky mají totiž statisticky velkou šanci na neúspěch.

Neznamená to však, že tito jedinci start v podnikání úspěšně zvládnou. Jen díky svému pozměněnému chování dokážou více riskovat a tím jsou schopni se více realizovat.

Mikroorganismy mají potenciál významně ovlivňovat své hostitele

Podle Pietera Johnsona, vedoucího autora studie a profesora na oddělení ekologie a evoluční biologie, výzkum ukazuje, že mikroorganismy, s nimiž se setkáváme v našem každodenním životě, mají potenciál významně ovlivňovat své hostitele. Jak říká: „Jako lidé si myslíme, že máme kontrolu nad našimi činy.“

Nejen kočičí parazit má totiž vliv na chování svého hostitele. Dalším příkladem manipulace parazita svým hostitelem může být například houba Ophiocordyceps unilateralis. Tato houba známá jako zombie houba parazituje na mravencích rodu Camponotus. Její spóry napadnou nervovou soustavu mravence a díky speciální chemické látce ho začnou ovládat.

Dále je to třeba mikroflóra lidského střeva, v ní se totiž vyskytují bakterie, které jsou spojeny s náladou, stravou a funkcemi imunitního systému.

Kombinace, které nám pomohou nebýt pod vlivem parazitů

„Infekční onemocnění silně utvářely lidské dějiny a kulturu po miliony let,“ řekl Pieter Johnson. „Dnes rádi věříme, že naše rozhodnutí a osud jsou jen naše, ale přispívající role našich mikroskopických společníků jsou stále více zřejmé.“

Být pod vlivem parazitů může mít v určité oblasti života pozitivní přínos. Avšak nelze popřít, že stále se jedná o organismy, které přirozeně do lidského těla nepatří.

Zachovat si rozhodovací a jiné procesy pod svým vlivem je přeci jen přirozenější. A tak nebýt pod vlivem parazitů lze snadno docílit přírodní cestou.

Mezi významné přírodní antiparazitní prostředky patří například:

Například silice z hřebíčku ničí vajíčka červů a parazitů, kteří se nachází v lidském střevě. Předpokládá se, že hřebíček je jediný přírodní produkt, který může zničit téměř všechna vajíčka parazitů.

Kombinace hřebíčku, ořešáku černého a pelyňku navíc dokáže zničit parazity v jakémkoliv životním cyklu. Na trhu lze ale najít i řadu dalších kombinací, které nám můžou pomoci přirozeně organismus očistit od parazitů a jejich metabolických zplodin.

(zdroj: https://www.technologynetworks.com/neuroscience/news/cat-parasite-could-help-your-business-brain-306765)

REKLAMA

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*