Je spánek před půlnocí blahodárnější?

Mezi lidmi koluje mnoho mýtů o spánku, ať už jde o tvrzení, že teplé mléko pomáhá usnout nebo že konzumace sýra způsobuje noční můry. Proto jsem svůj nejoblíbenější mýtus představil expertům z webu Sleepio, abych zjistil, zda je pravdivý, nebo se jedná o pouhou fikci.

eshop energie života nabízí


LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč

ANGIOSMIN H 60 tablet

na křečové žíly

349 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

zpevní svaly

399 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Je spánek před půlnocí blahodárnější?Moje máma mi totiž vždy říkala, že každá hodina spánku před půlnocí má cenu dvou hodin spánku po půlnoci. To mi přišlo jako trik, jak mě přinutit jít brzy spát. Co na to však říká doktor Simon Kyle:

Něco na tom je… ve skutečnosti to však spíš odráží způsob, jakým se náš spánek v průběhu noci mění!

Nejhlubší část spánku totiž prožíváme během první třetiny noci. V tuto dobu se do hlubokého spánku dostáváme rychleji, a navíc je v tomto čase nejméně pravděpodobné, že nás něco vyruší, a my se probudíme.

Tento hluboký spánek, či spánek pomalých vln (SWS), má největší vliv na regeneraci našeho organismu během noci. V těle dochází ke snižování hladiny stresového hormonu kortizolu a aktivity sympatického nervového systému – to je aktivita, která je spojována s naší přirozenou reakcí „bojuj, nebo uteč“. Na druhou stranu se zvyšuje aktivita parasympatického nervového systému, který je spojován s činnostmi „odpočinku a trávení“. Je tedy jasné, proč je pro nás tak zdravý!

SWS je rovněž spojován se zlepšováním paměti, naší schopností učit se a s celkovou bdělostí během následujícího dne. Podle experimentálního výzkumu se zdá, že se SWS podílí na důležitých aspektech poznávací schopnosti a fungování našeho organismu během dne a že udržuje náš mozek a tělo zdravé.

Pokud se probudíte neodpočatí, pravděpodobně váš hluboký spánek nějakým způsobem trpí. Přestaňte si dopřávat šlofíka, protože hluboký spánek souvisí s množstvím probdělého času. Pokud si například pozdě odpoledne zdřímnete, zkrátí se u vás doba trvání hlubokého spánku téže noci. Naučte se taky pozvolna odbourávat stres před spánkem, protože i ten má na hluboký spánek negativní vliv.

Takže pravda, nebo lež?

Lež – ale je založená na pravdě, protože nejblahodárnější pro organismus je první třetina spánku.

Díky doktore Simone!

zdrojový článek: www.sleepio.com

překlad: Siw


ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč

KRATOM 5 g

deprese ustoupí

99 Kč

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

359 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*