Je na malbě z roku 1710 vyobrazené UFO?

Jde o jedno z nejúžasnějších vyobrazení UFO v historii? Křest Krista, obraz namalovaný de Gelderem v roce 1710, vyobrazuje něco, co mnozí považují za obří vznášející se UFO, které směrem ke Kristovi vyzařuje paprsky světla. Ufologové věří, že se jedná o jeden z největších důkazů o výskytu UFO před stovkami let.

REKLAMA

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nizozemský malíř Aert de Gelder byl bezesporu jedním z nejtalentovanějších Rembrandtových studentů, od kterého navíc, podle tvrzení mnoha vědců, získal neomezený přístup k velkému množství cenzurovaných a tajných uměleckých děl a literatury z vatikánských tajných archivů. Mnozí věří, že právě proto tento obraz, stejně jako celá řada dalších jeho děl, odhaluje úlomky skrytého vědění. Křest Krista je z nich však nejpozoruhodnější.

Skutečně se jedná o UFO? Mnoho lidí věří, že objekt vyobrazený de Gelderem představuje „holubici“.

11BaptismOfChrist - Je na malbě z roku 1710 vyobrazené UFO?

Bible cituje křest Krista takto:

Matouš 3:16

16 Jakmile byl Ježíš pokřtěn, vystoupil hned z vody a hle, otevřela se mu nebesa a spatřil Božího Ducha, jak sestupuje z nebe jako holubice a přichází na něj.

17 Vtom se z nebe ozval hlas: „Toto je můj milovaný Syn, kterého jsem si oblíbil.“

Tyto záhadné objekty lze však spatřit i v obrazech jiných malířů. Existuje řada starověkých uměleckých děl, která vyobrazují tajemné létající objekty, které se nepodobají ničemu, co v tomto historickém období existovalo. Zdá se, že UFO bylo zřejmě velmi populární – vyskytuje se v mnoha obrazech namalovaných v období renesance těsně před Velkou francouzskou revolucí, po které se náhle Vatikán začal cítit podobným uměním ohrožen a přistoupil k jeho cenzuře. Mnozí současní vědci rovněž věří, že se ve vatikánských tajných archivech skrývají další díla s podobnými výjevy.

Zamysleme se ale nad touto tajemnou malbou, která vznikla před staletími, před průmyslovou revolucí, před letadly a před moderní technologií. Co mohlo existovat v době, kdy Ježíš kráčel na zemi, vypadat jako obrovský talíř, létat a „střílet“ paprsky světla na zem? Řada lidí to vnímá tak, že de Gelder vyobrazil „Ducha Božího“ sestupujícího z nebes v podobě létajícího talíře, jako je známe dnes, a osvětlujícího Ježíše, který stojí na zemi pod tímto vznášejícím se objektem.

V moderních malbách je tento moment, popisován snad ve všech biblických příbězích o křtu jako sestup „Ducha Božího“ na Ježíše, vyobrazován jako holubice sestupující z nebes nad jeho hlavou.

Bibličtí vědci poukazují na skutečnost, že hebrejské slovo pro „holubici“ YVNH je až záhadně podobné hláskování slova YHVH, což v hebrejštině znamená „Bůh“. Hlavní rozdíl je v tomto přídě písmeno N (nun), které na rozdíl od všeobecného přesvědčení neznamená „pták“, ale spíše „okřídlený posel“.

Přestože mnozí stále o tomto obrazu a jeho významu pochybují, řada lidí věří, že de Gelder opravdu nenamaloval holubici, ale objekt ve tvaru talíře, jak se vznáší nad Ježíšem. (zdroj: ancient-code.com)

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*