Jaké jsou typické vlastnosti sympatických lidí

Řada lidí se stále domnívá, že sympatičnost se zakládá pouze na přirozených vlastnostech, které se nelze naučit a kterými byli obdařeni jen někteří vyvolení – krásní, nadmíru společenští a neskutečně talentovaní. Je snadné uvěřit těmto mylným představám.

REKLAMA

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

když příroda pohladí tvář 300x250 - Jaké jsou typické vlastnosti sympatických lidíPři debatách často požádám přítomné, aby mi popsali nejsympatičtějšího člověka, se kterým kdy pracovali. Vždy ignorují vrozené vlastnosti (inteligence, otevřenost, přitažlivost atd.) a místo toho se soustředí na kvality, které jsme schopni sami ovládat, jako jsou přístupnost, pokora a pozitivní přístup.

Tyto a podobné kvality popisují lidi zkušené v emoční inteligenci (EQ). Podle údajů z výzkumu TalentSmart, kterého se zúčastnilo přes milion lidí, jsou lidé s těmito schopnostmi nejen vysoce sympatičtí, ale jsou daleko pracovitější a lépe finančně ohodnocení, než lidé s nízkým EQ.

A na rozdíl od vrozených, pevně daných vlastností, jako je inteligence (IQ), je EQ schopnost, kterou s trochou úsilí může zdokonalit každý z nás. Být mezi lidmi oblíbený je tedy pouze ve vašich rukou. Zde jsou klíčové způsoby chování, s kterými emočně inteligentní lidé pracují, a díky kterým jsou tak oblíbení.

Nepřetvařují se

Upřímnost je zásadní, nikdo nemá rád lidskou faleš. Lidé přirozeně tíhnou k těm, kterým mohou důvěřovat. A je těžké mít rád někoho, o kom nevíte, co je ve skutečnosti zač a jaké jsou jeho opravdové pocity.

Sympatičtí lidé vědí, kým jsou. Jsou dostatečně sebevědomí, aby nemuseli předstírat. Pokud se soustředíte na to, co vás motivuje a činí vás šťastnými, budete působit daleko zajímavěji, než kdybyste se chovali tak, jak si pouze myslíte, že je pro ostatní zajímavé.

Pokládají uvážené otázky

Největší chybou je, když se lidé při poslouchání příliš soustředí na to, co odpoví nebo jak se bude druhá osoba tvářit, když nepochopí, co jim chtěla sdělit. Slova slyší čistě a jasně, ale význam je ztracen. Jednoduchý způsob, jak tomu zabránit, je pokládat hodně otázek. Lidé jsou rádi, když vidí, že je posloucháte. I pouhou otázkou, kterou si chcete něco ujasnit, dáváte najevo nejen to, že posloucháte, ale že vám i záleží na tom, co ostatní říkají. Budete překvapeni kolik respektu a uznání se vám takto dostane.

Neodsuzují ostatní

Jednou z vlastností, která je u lidí velmi vážená, je nezaujatost. Pokud jste objektivní a přístupný názorům jiných, působíte přátelsky a zajímavě. Nikdo se nechce bavit s člověkem, který si už předem utvořil názor a není ochoten poslouchat.

Tato vlastnost je rozhodující hlavně v pracovním prostředí, kde vám zajistí přístup k novým myšlenkám a radám. Abyste se zbavili předsudků, je nutné nahlédnout na svět očima druhých. Nemusíte kvůli tomu začít sdílet jejich názory nebo omlouvat jejich chování, stačí přestat vynášet nad nimi soudy, než pochopíte, proč jsou, jací jsou. Teprve poté přestanete mít potřebu je soudit.

Nevyhledávají pozornost

Lidé mají odpor k těm, kteří zoufale touží po pozornosti. Nemusíte být výrazný extrovert, aby vás lidé měli rádi. Proto, abyste si je získali, stačí být přátelský a ohleduplný.

maca250 - Jaké jsou typické vlastnosti sympatických lidíPokud mluvíte přátelským a sebevědomým tónem a nechodíte kolem horké kaše, zjistíte, že lidé jsou vůči vám daleko pozornější a snadněji je přemluvíte, než pokud se jim pouze snažíte ukázat, že jste důležití. Lidé dokáží člověka rychle odhadnout a raději dají přednost člověku se správným přístupem, než někomu, kdo mluví pouze o věcech a lidech, které zná.

Pokud je vám věnována pozornost, například uznání za úspěch, přeneste ji na všechny lidi, kteří vám pomohli dostat se tam, kde se nacházíte. Možná to zní jako klišé, ale pokud skutečně dbáte na ostatní a oceňujete jejich pomoc, dáváte tím najevo, že dokážete být vděční a skromní – dvě vlastnosti, které jsou se sympatií úzce svázány.

Jsou důslední

Jen málo povahových rysů je méně oblíbených než nedůslednost. Pro lidi je důležité, aby věděli, s kým mají tu čest a jakou reakci od vás mohou očekávat. Abyste byli důslední a zásadoví, musíte být spolehliví a rovněž si musíte dát pozor nato, aby vaše změny nálady neovlivnily to, jak se chováte k ostatním lidem.

Využívají pozitivní řeč těla

Jakmile si začnete být vědomi svých gest, výrazů a tónu hlasu (a budete se soustředit na to, aby byly pozitivní), budou k vám lidi přitahováni jako můry k plameni. Nadšený tón, žádné zakládání rukou, udržování očního kontaktu, mírné naklonění směrem k člověku, se kterým mluvíte, to vše patří k pozitivní řeči těla, kterou lidé s vysokým EQ využívají, aby k sobě přitáhli ostatní. Uvidíte, že rozdíl při konverzaci bude neuvěřitelný. Je pravda, že nezáleží na tom, co říkáte, ale jak to říkáte.

Zanechávají skvělý první dojem

Výzkum naznačuje, že většina lidí se rozhodne, jestli se jim líbíte, během prvních sedmi sekund od chvíle, kdy vás poznají. Zbytek rozhovoru pak stráví tím, že si v duchu tuto prvotní reakci snaží ospravedlnit. To sice může znít děsivě, ale teď, když to víte, to můžete využít ve váš prospěch. První dojem je úzce svázán s pozitivní řečí těla. Vzpřímené držení těla, pevný stisk ruky, úsměv a ramena tlačená vzad vám u osoby, se kterou mluvíte, zajistí dobrý první dojem.

Oslovují ostatní jménem

Jméno tvoří důležitou součást identity, a pokud ho lidé při rozhovoru použijí, vyvolává to příjemný pocit. Sympatičtí lidé si dávají pozor na to, aby oslovovali ostatní jménem vždy, když je uvidí. A nejde jenom o pozdrav – výzkum zjistil, že lidé pociťují uznání, i když jsou jménem osloveni v průběhu konverzace.

Pokud si dobře pamatujete obličeje, ale jména vám dělají problémy, použijte tento nedostatek k procvičení mozku hravým způsobem. A nestyďte se zeptat na jméno znovu, pokud jste ho zapomněli hned při představení – nestává se to jen vám.

voda mag - Jaké jsou typické vlastnosti sympatických lidí

Usmívají se

Lidé přirozeně (i podvědomě) napodobují řeč těla člověka, se kterým mluví. Pokud chcete, aby vás lidé měli rádi, usmívejte se, když s nimi mluvíte, a oni vám podvědomě úsměv vrátí, a navíc se budou cítit lépe.

Vědí, kdy a koho se dotknout

Pokud se druhého člověka během konverzace dotknete, uvolní jeho mozek oxytocin, chemickou látku, díky které si vás spojí s důvěrou a řadou dalších pozitivních pocitů. K uvolnění oxytocinu stačí pouhé položení ruky na rameno, objetí nebo přátelské potřesení rukou. Je však nutné, abyste se dotkli správného člověka správným způsobem a ve správný čas. Nežádoucí a nevhodné doteky totiž mají účinek zcela opačný. Zapamatujte si však, že vztah není budován pouze na slovech, ale rovněž na všeobecném vzájemném dojmu. Správný dotek je skvělý způsob, jak někomu ukázat, že vám na něm záleží.

bystrá mysl - Jaké jsou typické vlastnosti sympatických lidíDokáží nalézt rovnováhu mezi vášní a zábavou

Lidé tíhnou k vášnivým osobnostem. Avšak takoví jedinci mohou snadno působit jako příliš vážní a lhostejní, protože jsou často zahlceni prací. Sympatičtí lidé dokážou udržet rovnováhu mezi zápalem pro práci a schopností užívat si život. V práci jsou vážní, ale přátelští. Jsou schopni dovést věci do konce, protože jsou společensky efektivní a těží z cenných společenských okamžiků. Omezují bezduché tlachání a drbání a soustředí se na smysluplné konverzace se svými spolupracovníky. Pamatují si, co jste jim řekli včera nebo před týdnem, čímž dávají najevo, že jste pro ně stejně důležití jako jejich práce.

Závěr

Sympatičtí lidé jsou neocenitelní a jedineční. Lehce navazují důležité známosti, podporují harmonii na pracovišti, pomáhají ostatním stát se lepšími lidmi a obecně působí jako lidé, kteří si užívají života. Zkuste zařadit tyto schopnosti do svého repertoáru a sledujte, jak vaše oblíbenost stoupá!

zdrojový článek: www.huffingtonpost.com

překlad: Siw

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*