Jak poznat falešný účet na Facebooku

Zaregistrovali jste zvýšený počet žádostí o přátelství? Zajímalo vás někdy, zda se jedná o SKUTEČNÉ lidi? Mám podezření, že mnoho lidí, převážně těch známějších, je bombardováno obrovským množstvím žádostí o přátelství od falešných účtů.

REKLAMA

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

169 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vždy kontroluji veškeré žádosti o přátelství, které obdržím. Několikrát jsem u těchto profilů viděl, že máme alespoň jednoho společného přítele. U mnoha těchto profilů se první a nejnovější příspěvek týká porna. V takových případech kontaktuji onoho společného přítele a připomenu mu, aby si zkontroloval, koho má v přátelích.

Falešné účty mohou sloužit ke nejrůznějším účelům – od trolování pod skrytou identitou, přes finanční a bankovní podvody až po zjišťování informací o lidech, skupinách či firmách. Kým? Například policisty, příslušníky tajných služeb, politickými psychopaty, sociopaty, stalkery nebo konkurencí.

10 indicií, jejichž kombinace zvyšují podezření na falešný účet

  1. Účet byl vytvořen nedávno (2015, 2016).

  2. Facebook tvrdí, že je účet aktivní například od roku 2009, ale v minulých letech nevykazoval žádnou aktivitu.

  3. Většina falešných účtů má jednu, nebo žádnou profilovou fotografii. Některé mohou mít pouze pár nahraných fotografií za celou dlouho dobu existence účtu. Skuteční uživatelé by za takovou dobu měli na profilu více fotografií. Falešný účet může mít 7–10 fotografií zveřejněných během jediného dne.

  4. eye 34432 640 - Jak poznat falešný účet na Facebooku Uživatel má velmi málo společných přátel a/nebo přátel obecně.

  5. Na jejich stránce je velmi malá nebo žádná interakce s přáteli: žádné komentáře, lajky ani reakce.

  6. Profilové fotky se zdají být až podezřele hezké – dnes si vás přidala ta nádherná modelka! Dokonce vám i napíše a zajímá se o vás!

  7. Pokud si nejste jisti, použijte zpětné vyhledávání obrázků. Použijte jejich obrázek a zjistíte, zda jde o skutečnou osobu, nebo ne.

  8. Pokud si stále nejste jisti, odmítněte žádost.

  9. Uživatel nemá rád žádnou kapelu, knihu nebo film.

  10. Uživatel není členem žádné skupiny.

energiezivota Banner3 - Jak poznat falešný účet na Facebooku Uvedený seznam je nutno brát pouze jako seznam indicií – čím více bodů daný profil splňuje, tím více je podezřelý z falešnosti.

Pár facebookových rad

Jsem pravděpodobně obezřetnější než většina uživatelů na Facebooku. Nepřidávám si nikoho, jehož profil si nemůžu předem prohlédnout, nebo je zaplaven příspěvky o politice. Pokud nezveřejnili nic za poslední měsíc, je pravděpodobné, že nejsou na Facebooku aktivní, takže si je rovněž nepřidám.

Vždy ovšem existují výjimky, ale obecně mi tyto rady pomáhají odfiltrovat neaktivní, či politicky založené profily z mé hlavní stránky.

Pokud si projdete svůj seznam přátel, můžete objevit profily bez obrázků. Mnoho z těchto uživatelů již nejsou na Facebooku, ale stále se počítají do vašeho 5tisícového limitu přátel.

Pokud kliknete na jejich jméno a již nejsou na Facebooku, budete přesměrováni na svou stránku. V takovém případě můžete tento profil oficiálně odstranit z přátel a uvolnit tak místo pro další lidi.

Věnujte pozornost tomu, kdo si vás přidává do přátel. Facebook je pro mnoho lidí hra o číslech, ale radši bych měl méně kvalitních přátel než 5 000 falešných profilů nebo hromadu lidí, kteří sdílí hlouposti, které na své hlavní stránce nepotřebuji vidět.

zdroje: www.mic.com www.thefreethoughtproject.com www.in5d.com

překlad: Siw

 
REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*