Jak poznám, že jsem obětí manipulace?

Manipulace nemusí být nutně špatná věc. Pokud jste manipulováni k něčemu, co je zcela jistě ve vašem vlastním zájmu, neděje se žádná křivda. Lidské vztahy se točí kolem různých druhů manipulace, skryté i neskrývané a zároveň může být zdrojem potěšení. Pokud se na ni budete soustředit a budete z ní mít neustálý strach, budete vystresovaní a neatraktivní. Před nezdravou manipulací se však můžete bránit.

eshop energie života nabízí


KRATOM 5 g

deprese ustoupí

99 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

199 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

349 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Věnujte určitý čas čtení obličeje

Je to dovednost, ve které se s trochou tréninku můžete zlepšovat. Někteří vědci věří, že váš obličej je s vašimi emocemi spjat natolik silně, že když „uděláte obličej“, můžete pocítit emoci, která je s ním spjata. Lidé jsou navíc dost špatní ve skrývání svých pocitů, pokud jde o delší časový úsek.

Když se na to upřímně soustředí, mohou být úspěšní, ale jejich odhodlání se vyčerpává a začínají být podráždění. Takže naučit se číst obličeje může být výborný způsob, jak poznat ty, kteří pro váš život nebudou nejlepší.

Vlastní schopnost interpretace obličejových výrazů si můžete se otestovat v kvízu emoční inteligence. Výrazy obličeje jsou napříč světem téměř univerzální: většina z nich je nezávislá na kultuře. Některé výrazy ve výše uvedeném odkazu podle mne nejsou na 100 % přesné, protože je ztvárňují herci a určité emoce je velmi těžké napodobit, avšak i tak jsou dostačující. Všimněte si také, že lidé se nikdy nebudou tvářit takto zřetelně. Půjde spíše o jemné projevy, které se budou mísit s dalšími výrazy.

Sledujte obličej osoby, kterou podezříváte z toho, že vás manipuluje. Pokud se jí podaří přinutit vás udělat něco, co jste nechtěli a pak má v tváři pohrdání, měli byste být opatrní a dobře zvážit její motivaci. Pohrdání je v mezilidských vztazích nebezpečná emoce a já si jej vykládám jako silnou předzvěst hrubého jednání. Stejný význam přičítám tomu, když někdo dává „oči v sloup“.

Analyzujte situaci objektivně: použijte seriózní metody

Zkuste analýzu pro a proti. Posuďte, co máte udělat nebo jak se cítit. Pokud vás někdo přemlouvá, abyste s ním strávili čas o samotě, ptejte se sami sebe „proč?“ Co chce získat? Co chcete získat vy? Co může ztratit, pokud odmítnete? Co ztratíte vy? Pokud se po vás chce, abyste se nějak cítili, pokládejte si stejné otázky. Pokud ve vás výsledky této analýzy vyvolávají nepříjemné pocity, pak byste měli zvážit nalezení vhodného způsobu, jak požadavek odmítnout nebo jak požádat, aby ve vás daná osoba přestala vyvolávat negativní emoce.

Doufám, že vám to bude alespoň trochu ku prospěchu.

zdroj: www.quora.com

překlad: Honzoid


GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč

CORDYCEPS FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*