Jak negativní emoce ovlivňují naše zdraví?

Lidé prožívají řadu emocí – od štěstí po smutek, od extrémní radosti po depresi. Každá z těchto emocí v těle vytváří jiný pocit. Koneckonců naše tělo uvolňuje různé chemikálie pokaždé, když prožíváme některou z emocí a každá chemikálie v těle vytváří jiné prostředí. Pokud například mozek produkuje serotonin, dopamin nebo oxytocin, cítíme se dobře a šťastní. A naopak, pokud je při stresu produkován kortizol, pocítíte úplně jiný stav spojený s tím, jak se tělo přepne do režimu pro přežití.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

A jak je tomu, pokud máme neustále negativní myšlenky? Nebo naopak pozitivní? A když nejsme emočně naladěni ani na negativní, ani na pozitivní vlnu? Pojďme se podívat, jak tyto stavy ovlivňují naše tělo a život.

Pozitivní vs. negativní

Existuje v našem světě dualita? Jistě, mohli bychom říci, že do jisté míry ano, ale většinou trávíme mnoho času definováním a posuzováním toho, co považujeme za pozitivní a co za negativní. Mozek je velmi mocný nástroj, a když sami určíme, jaký zážitek je nebo by měl být, pak tuto skutečnost v našem světě budeme takto vnímat. Všimli jste si někdy, že někteří řidiči, pokud se před ně někdo „vecpe“, začnou být rozčílení, a najednou se cítí smutně, negativně a zhorší se jim nálada? A proč někteří naopak v takové situaci jednoduše přibrzdí a dělají, jako by o nic nešlo? V tomto případě jde o stejnou situaci, ale někdo ji vidí negativně, a jiný ne. Jsou tedy věci vrozeně pozitivní a negativní, nebo je tak my pouze definujeme?

Omezte vnímání co nejvíce

Když se nad tím na chvíli zamyslíte, možná si uvědomíte, že ve skutečnosti existují pozitivní a negativní zkušenosti, jen pokud si je my takto definujeme. Naše vnímání konkrétní situace má největší moc nad tím, jak se při ní cítíme a jak to ovlivní naše tělo. Vždy může zapracovat na tom, abychom se dokázali povznést nad pouhé definování každé zkušenosti a dostat se do stavu mysli/uvědomění/vědomí, kdy jednoduše přijímáme každou zkušenost takovou, jaká je a považujeme ji za možnost jak se poučit. Jestliže se však v tomto stavu doposud nenacházíme, je důležité porozumět, jak určité emoce ovlivňují naše zdraví.

„Pokud si člověk přeje být zdráv, musí se nejprve sám sebe zeptat, zda je připraven zbavit se důvodů své nemoci. Pouze poté je možné mu pomoci.“ – Hippokratés

Spojení těla a mysli

Spojení mezi tělem a myslí je velmi silné, a přestože nelze spatřit zrakem, mohou být účinky mysli na fyzické tělo skutečné. Můžeme mít celkově pozitivní duševní postoj a snahu řešit své vnitřní výzvy přímo, čímž na oplátku dosáhneme zdravého životního stylu, nebo můžeme být negativní, mít sebedestruktivní myšlenky, neřešit vnitřní problémy nebo je dokonce skrývat za pozitivními emocemi, což může mít za následek změnu životního stylu k horšímu. Proč?

Naše emoce a zkušenosti jsou v podstatě energií, kterou lze ukládat do buněčné paměti našeho těla. Zažili jste ve svém životě někdy něco, co zanechalo emocionální stopu nebo bolest v určité oblasti ve vašem těle? Skoro jako byste stále cítili něco, co se vám mohlo stát? Pravděpodobně je to proto, že v této oblasti je stále zadržována energie uvolněná v důsledku této zkušenosti. Narazil jsem na zajímavý obrázek, který popisuje, jak mohou mít různé emoce vliv na některé části těla.

Bolest, tuhost nebo zranění v konkrétní oblasti je často spojené s některou emocí, kterou uvnitř pociťujete. Na první pohled se to tak jevit nemusí, protože obvykle nedokážeme v dnešním rychlém světě vnímat sebe a své tělo, ale často je tomu skutečně tak. Chronickou bolest v zádech, kolenou, krku nebo ramenou mi nevyléčilo cvičení, fyzioterapie, ani nic podobně „fyzického“. Až když jsem se vypořádal s emocemi, bolest ustoupila. Vím to, protože fyzioterapie mě stála čas a peníze a i když jsem věřil a chtěl se uzdravit, stále mi něco chybělo. Čím více jsem se zaměřoval na podvědomé myšlenkové vzory a emoce v mém těle, tím více se napětí uvolňovalo a bolest ustupovala.

Když jsme nemocní, ztuhlí nebo nás něco bolí, říká nám tělo, abychom se soustředili na sebe a opět dosáhli vnitřního míru se sebou a s okolím. Je to proces učení a dospívání, který nemusíme odsuzovat nebo se jej bát.

Máte moc

Davis Suzuki v The Sacred Balance napsal: „Kondenzované molekuly našeho dechu při vydechování u verbálního projevu hněvu, nenávisti a závisti obsahují toxiny. Tyto toxiny nashromážděné za jednu hodinu dokáží zabít 80 morčat!“ Dokážete si nyní představit, jak moc tělu škodí negativní emoce nebo nezpracované emocionální zážitky?

Pamatujte, že v sobě máte moc překonat vše, co si pro vás život připraví. Místo toho, abyste porovnávali zážitky s předchozími zkušenostmi a řadili je tak mezi negativní a pozitivní, snažte se na ně dívat s nadhledem. Zeptej se sami sebe, jak vám to může pomoci něco si uvědomit nebo se naučit. Mohu tím změnit své vnímání? Zbavit se některých vnitřních emoci? Uvědomit si něco a přijmout to? Ať je to cokoliv, místo okamžité reakce zpomalte a pozorujte. Zjistíte, že dokážete rychle zpracovávat emoce a nemoci, jakmile uvidíte, co jsou ve skutečnosti zač a začnete zkoumat jejich příčinu. Pokud věříte, že jste snadno náchylní k nemocem a že vás něco bolí a nemůžete s tím nic udělat, zůstane to tak až do doby, než si uvědomíte, že mnoho věcí, kterými naše tělo prochází, dokážete ovládat. (zdroj: collective-evolution.comcforcestudio.com)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Jak negativní emoce ovlivňují naše zdraví?269b - Jak negativní emoce ovlivňují naše zdraví? MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Jak negativní emoce ovlivňují naše zdraví? OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Jak negativní emoce ovlivňují naše zdraví? monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*