Intuice introvertů a extrovertů podle Carla Junga

Carl Jung hovoří, jak se projevuje intuice u introvertních a extrovertních lidí. Říká o nich: „Jejich intuice odpovídá subjektivním faktorům, jež představuje jejich vnitřní svět.“

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

ANGIOSMIN H 60 tablet

zdravé srdce

349 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč


Intuice introvertů a extrovertů podle psychologa Carla Junga.
Intuice introvertů a extrovertů podle psychologa Carla Junga. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jung řekl, že osoby, u kterých je intuice dominantní, tedy „intuitivní typy“, nečerpají ze své konkrétní smyslové zkušenosti. Ale z abstraktní intuitivní zkušenosti.

Introvertní intuice vs. extrovertní intuice

Extrovertní intuitivní typy jsou „přirozenými zastánci všech menšin, které mají budoucnost“. Orientují se na nové a slibné, avšak neosvědčené možnosti. Často se pouštějí do nových věcí ještě předtím, než ty původní stačí přinést ovoce. A v neustálé honbě za příležitostmi zapomínají na vlastní blaho.

Introvertní intuitivní typy se orientují v obrazech z nevědomí. Neustále zkoumají psychický svět archetypů a snaží se vnímat význam událostí. Ale často vůbec nemají zájem se jich účastnit. Nevidí spojitost mezi obsahem psychického světa sebou samotnými.

shutterstock 1196205031carl jung final - Intuice introvertů a extrovertů podle Carla Junga
Carl Jung.

Jung měl za to, že extrovertní intiutivní typy bývají často podnikatelé, spekulanti a kulturní revolucionáři, kteří bývají zničení touhou uniknout z každé situace ještě před tím, než se ustálí. Pociťují nutkání opakovaně opouštět své partnery kvůli novým milostným příležitostem.

Introvertní intuitivní typy jsou v jeho pojetí mystikové, věštci nebo blázni, kteří bojují s napětím mezi ochranou svých původních vizí před vlivem ostatních a nutností přizpůsobit je ostatním tak, aby byly srozumitelné a přesvědčivé a mohly tak přinést své ovoce. (zdroj: zentasia.com)

Extraverze a introverze

Extraverze a introverze jsou dva protichůdné rysy lidské povahy a osobnosti, podle toho, zda se obrací převážně navenek, do svého okolí, anebo do vlastního nitra. Podle Pavla Říčana znamená extraverze „obrácení navenek, vlastnost projevující se zálibou ve společnosti, vyhledáváním silných podnětů atd. Jejím opakem je introverze.“

Existuje i ambiverze, jež má rysy extraverze a introverze zároveň (např. člověk je extravertní v blízkém okolí a introvertní vůči ostatním).

Tyto charakteristiky patří k základním rysům osobnosti a pracuje s nimi řada psychologických teorií. Vypovídá o směru, odkud jedinec čerpá životní energii a kam ji nejčastěji vydává. (zdroj: wikipedia.org)

Extravert, introvert a hippokratovské osobnostní typy

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Intuice introvertů a extrovertů podle Carla Junga269b - Intuice introvertů a extrovertů podle Carla Junga MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Intuice introvertů a extrovertů podle Carla Junga OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Intuice introvertů a extrovertů podle Carla Junga monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Hroznové jádro extrakt ZDARMA.

REKLAMA

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

299 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

209 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*