Intuice introvertů a extrovertů podle Carla Junga

Carl Jung hovoří, jak se projevuje intuice u introvertních a extrovertních lidí. Říká o nich: „Jejich intuice odpovídá subjektivním faktorům, jež představuje jejich vnitřní svět.“

eshop energie života nabízí


DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

odstraní záněty

139 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

RHODIOLA extrakt

štítná žláza

249 Kč

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

359 Kč


Intuice introvertů a extrovertů podle psychologa Carla Junga.
Intuice introvertů a extrovertů podle psychologa Carla Junga. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jung řekl, že osoby, u kterých je intuice dominantní, tedy „intuitivní typy“, nečerpají ze své konkrétní smyslové zkušenosti. Ale z abstraktní intuitivní zkušenosti.

Introvertní intuice vs. extrovertní intuice

Extrovertní intuitivní typy jsou „přirozenými zastánci všech menšin, které mají budoucnost“. Orientují se na nové a slibné, avšak neosvědčené možnosti. Často se pouštějí do nových věcí ještě předtím, než ty původní stačí přinést ovoce. A v neustálé honbě za příležitostmi zapomínají na vlastní blaho.

Introvertní intuitivní typy se orientují v obrazech z nevědomí. Neustále zkoumají psychický svět archetypů a snaží se vnímat význam událostí. Ale často vůbec nemají zájem se jich účastnit. Nevidí spojitost mezi obsahem psychického světa sebou samotnými.

Carl Jung.
Carl Jung.

Jung měl za to, že extrovertní intiutivní typy bývají často podnikatelé, spekulanti a kulturní revolucionáři, kteří bývají zničení touhou uniknout z každé situace ještě před tím, než se ustálí. Pociťují nutkání opakovaně opouštět své partnery kvůli novým milostným příležitostem.

Introvertní intuitivní typy jsou v jeho pojetí mystikové, věštci nebo blázni, kteří bojují s napětím mezi ochranou svých původních vizí před vlivem ostatních a nutností přizpůsobit je ostatním tak, aby byly srozumitelné a přesvědčivé a mohly tak přinést své ovoce. (zdroj: zentasia.com)

Extraverze a introverze

Extraverze a introverze jsou dva protichůdné rysy lidské povahy a osobnosti, podle toho, zda se obrací převážně navenek, do svého okolí, anebo do vlastního nitra. Podle Pavla Říčana znamená extraverze „obrácení navenek, vlastnost projevující se zálibou ve společnosti, vyhledáváním silných podnětů atd. Jejím opakem je introverze.“

Existuje i ambiverze, jež má rysy extraverze a introverze zároveň (např. člověk je extravertní v blízkém okolí a introvertní vůči ostatním).

Tyto charakteristiky patří k základním rysům osobnosti a pracuje s nimi řada psychologických teorií. Vypovídá o směru, odkud jedinec čerpá životní energii a kam ji nejčastěji vydává. (zdroj: wikipedia.org)

Extravert, introvert a hippokratovské osobnostní typy

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Ormus269b - Intuice introvertů a extrovertů podle Carla Junga MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Intuice introvertů a extrovertů podle Carla Junga OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Intuice introvertů a extrovertů podle Carla Junga monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník 50% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník 50% 20 g ZDARMA.​


ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

MACA 10:1 20 g

vyladí hormony

189 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*