Perelman: Je skutečně nejvlivnějším člověkem na Zemi?

Grigorij Perelman. Ti, kdo se více pohybují v oblasti matematiky, jistě vědí, co je záhada „Poincarého domněnky“, za jejíž vyřešení byla dokonce vypsána odměna jeden milion dolarů. Až téměř po století ji vyřešil tento skromný matematik žijící zcela poustevnicky na jednom z petrohradských sídlišť. Odmítl za to převzít nejen onen milion, ale i výroční matematickou cenu světového významu. Prý nic nepotřebuje…

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč


Matematik Perelman: Nejvlivnější člověk na Zemi?
Matematik Perelman: Nejvlivnější člověk na Zemi?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Na setkání Putina s mládežníky v Soči v létě 2017 se otázky dotkly také jednoho závažného tématu: kde prý se nachází, jak žije a hlavně, čím se nyní zabývá nejzáhadnější člověk v Rusku. A tentokrát výjimečně nejde o samotného Putina. O životě tohoto člověka existují už legendy, ale důležitější není, kde žije a kdo ho hlídá, ale to, že Grigorij Perelman nabídl lidstvu dar, a ono jej nepřijalo.

Dotazy nepadly přímo, ale v návaznosti na myšlenku natočit o tomto matematikovi film. Přípravné práce už probíhají, ale je potřebná podpora prezidenta. Všimněte si však, že Putin nedává najevo žádné nadšení a naopak několikrát zdůrazňuje, že prvně je třeba si vyžádat svolení od samotného vědce, a to dříve, než se začne cokoli natáčet.

Taková opatrnost ze strany Putina není náhodná. Perelmana hlídají, jakákoli nadbytečná informace o něm není dostupná. Všimněte si, že v síti o něm sice články jsou, ale v žádném z nich nenajdete jakoukoli důležitější informaci. Vše se redukuje na to, že matematik je absolutně nedosažitelný, nevyhledává kontakty a vede uzavřený způsob života. Dokonce ani LifeNews se k němu nemůže dostat, což je už za hranou chápání.

Proč Grigorij Perelman nevyhledává pozornost?

Příčina toho, proč tento matematik nevyhledává popularitu, a dokonce se před společností skrývá, je v této frázi:

„Proč trvalo tolik let, než jsme se dokázali vypořádat s Poincarého domněnkou? Naučil jsem se vypočítat prázdnotu, spolu s mými kolegy jsme pochopili mechanismus zaplnění sociálních a ekonomických „prázdnot (vakua?)“. Prázdnoty jsou všude. Je možné je vypočítat a to nám dává nepředstavitelné možnosti… Vím, jak ovládat vesmír/celý svět(?). A řekněte: proč bych se měl honit za milionem?“

Mnozí se pochopitelně zabývali otázkou, co znamená „naučit se ovládat vesmír“… Jak tomu máme rozumět? Přitom chápat to je patrně třeba doslovně. Člověk tu vytvořil vzorec, s jehož pomocí je teoreticky možné zhroutit vesmír do jediného bodu a rozvinout jej zase zpět, anebo třeba obrátit směr času atd. Na takovémto pozadí dokonce i možnost vytvoření ideálního zdroje energie bledne…

perelman02 184x300 - Perelman: Je skutečně nejvlivnějším člověkem na Zemi? V tisku se píše, že tajné služby Perelmana nespouštějí z očí. Přitom se o něj nezajímají jen ty ruské, ale stejně tak i tajné služby jiných zemí. Vysvětlují to tím, že Grigorij Perelman fakticky kráčí daleko před současnou světovou vědou. Osvojil si nějaké superznalosti umožňující pochopit univerzum. Náš vesmír vznikl v okamžiku velkého třesku. Fakticky z jediného bodu. Do jediného bodu jej prý lze zase svinout. Jak to udělat – ví Perelman.

Je Perelman pro svět hrozbou?

A zde se pochopitelně vnucují otázky: co se stane, jestli jeho vědomosti najdou praktické uplatnění a realizaci? Představuje tedy tento vědec, přesněji jeho znalosti, pro lidstvo hrozbu? Vždyť pokud pomocí jeho vědění je možné svrhnout vesmír do bodu a potom jej zase rozvinout, můžeme zahynout nebo se narodit v nové kvalitě? Takový závěr může lidstvo přivést do slepé uličky. A zároveň velmi ostře vyvstane náboženská otázka. Perelman si samozřejmě velmi dobře uvědomuje rozsah toho, co objevil…

Média napsala, že tento matematik začal koncem roku 2005 pracovat na nějakém důležitém praktickém projektu. Bližší informace samozřejmě nejsou. O náplni ale existují nějaké předpoklady:

  • nový typ zbraně, účinnější než atomová bomba?
  • antigravitační motor?
  • získávání energie v neomezeném množství?
  • překonávání prostoru nejkratším způsobem?
  • důsledky hypotézy Poincarého jsou tak neobvyklé, že spisovatelé sci-fi je dosud nestihli řádně využít. Například možnost vytvořit jiné planety nebo pohyb v časoprostoru. A nebo…
  • nebo snad 3D model ekonomiky, o které se v poslední době tolik mluví?

Co se týče tohoto bodu, dovolte mi pár úvah.

Nyní situace vypadá takto: ponořili jsme se do stínové ekonomiky. Amorálnost stínové ekonomiky nevyvolává jen podezření, ale přímo odpor, protože financuje terorismus, týrání dětí, prostituci, narkomanii, alkoholismus, kouření atd. atd.

Legalizovat stínovou ekonomiku v podmínkách existující 2D ekonomiky není možné, protože v jejím základu je nejagresívnější podíl soukromého vlastnictví na pozadí absolutní masové beznaděje společnosti, a protiváha tu není.

Může se svět zásadně změnit?

Takže při tolerování vládou je to efektivní masový mechanismus přeměny lidí v bezmocný dobytek. Jediným východiskem je přechod na 3D ekonomiku a zavedení instituce „občanského vlastnictví“. Schéma by vypadalo takto:

  • státní vlastnictví,
  • soukromé vlastnictví,
  • občanské vlastnictví

Panuje názor, že světové hospodářské vztahy v rámci tohoto modelu budou charakterizovány harmonií.

A teď to srovnáváme s hlavními úkoly globalizátorů:

  1. privatizace všech světových přírodních zdrojů
  2. poskytnutí neomezených pravomocí správcovským společnostem
  3. propaganda života na úvěr
  4. otroctví v jeho moderní podobě

Jaký je závěr? Vytvoření ekonomického modelu 3D je zcela nevýhodné pro ty, kteří spravují korporace. Obávají se, že vytrvalé akce antiglobalistů povedou ke vzniku 3D ekonomiky založené na oněch třech typech vlastnictví: státního, soukromého a občanského. A v takovém případě se budou muset úplně vzdát naděje na realizaci svého hlavního cíle – transformaci veškeré populace Země na otroky.

Ale otázka je ještě mnohem hlubší.

Perelman tvrdí, že všechno je možno popsat rovnicí

Perelman dokázal, že všechny okolní prostory mohou být popsány pomocí rovnic vyjadřujících dynamické změny ve sférách a tento matematická model lze následně aplikovat do praxe. A teď se zamysleme nad tím, o jakých prostorách tu je řeč:

  • duchovní
  • sociální
  • hospodářské
  • finanční
  • kulturní
  • estetické
  • celní a tak dále

Ve všech těchto prostorech je lidstvo ve stavu hluboké permanentní krize. A teď si představte, že to všechno může být změněno!

Grigorij Perelman dal lidstvu šanci změnit vzorec určitého prostoru, vyplňovat prázdnoty, nicméně tento stav věcí není v zájmu těch, pod jejichž kontrolou se nyní všechny tyto prostory nacházejí. A tak je velmi pravděpodobné, že přijde chaos. Lidé si zvykli, že jsou řízeni, nic jiného nemají nacvičené.

V takovém případě Pelerman nejenže nepotřebuje milion, pro něj taková realita není zajímavá. Už dávno ji odhalil a prostudoval. Dokonce by ji dokázal v kteroukoli chvíli změnit.

V roce 2006 byl Perelman navržen na prestižní Fieldsovou medaili, která je matematickou obdobou Nobelovy ceny. Vědec ji však odmítl převzít. Proč?

„Stručně řečeno, hlavním důvodem je nesouhlas s organizovanou matematickou komunitou. Nelíbí se mi jejich rozhodnutí, považuji je za nespravedlivé.“

Existuje totiž podezření, že se tak stalo ne proto, že by byl zasažen pouze nespravedlností vůči jeho učiteli – americkému matematikovi Richardu Hamiltonovi, který provedl ve věci Poncairéovy domněnky hodně výzkumu, na nějž Perelman pak navázal; věc tkvěla v daleko hlubší nespravedlnosti. Jednalo se o změnu celé struktury světa, ale matematici mu nevyšli v ústrety.

Mnozí z nich jsou velmi ješitní (všimněte si, jak se v Hollywoodu často natáčejí filmy o vynikajících vědcích) a jsou krmeni granty a cenami, které jim rozdávají globalizátoři. A petrohradského matematika pozice těchto vědců velmi pobouřila; nedokážou se postavit globalistům, a tak se částečně stali jejich spoluviníky. Společenství matematiků ho hluboce zklamalo.

Perelman je totiž vždy v první řadě charakterizován jako poctivý člověk, který netoleruje žádné lži a nespravedlnosti. Opakovaně pak zdůraznil, že s matematikou končí a může to být i pravda. Vyřešil to hlavní a dál mu už tato věda nemůže klást otázky.

Nebo ano? (podle: boeingisback.com, překlad: Vlabi)

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč


1 Comment

  1. Zajímavý a inspirativní článek. Pan Grigorij Perelman je obdivuhodný člověk.
    Rozumím mu, že nechce velké peníze a ještě větší popularitu. Kdyby na tuto společenskou (jejich) hru přistoupil, už by nikdy nic nyvymyslel, nenapsal, protože by se zbytek života musel věnovat novinářům, filmařům, žadatelům o půjčku peněz a dalším „paťákům“ (Těm, kteří nám jsou stále v patách. Tedy i politikům, estébákům a kagebákům). Matematika je totiž životní styl a náplň.
    Ti, co jí nemusí nebo nemají rádi, považují lidi takto postižené za nebezpečné. Zneklidňují je myšlenky, které nedokáží pochopit. Co kdyby na těch jejich šprosích bylo pravdy trochu.
    Jinak s ním souhlasím v kritice veřejné matematické obce. Většina občanů se bojí nových a netradičních výzkumných cest, aby se náhodou nezapletli a také nezesměšnili. Takto to však chodí ve všech oborech vědy a výzkumu, kterým vládnou tzv. autority. Svět patří odvážným.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*