Facebook chce odstraňovat příspěvky proti očkování

Facebook ve své nedávné zprávě uvedl, že by mohl odstraňovat, omezit a znevýhodňovat obsah zaměřený proti očkování. Reagoval tak v návaznosti na odpor a kritiku ohledně šíření anti-očkovací kampaně a sponzorovaných reklam zaměřených na těhotné ženy ve Spojených státech, kde dochází k prudkému nárůstu výskytu spalniček.

REKLAMA

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

349 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

399 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

249 Kč


Facebook chce odstraňovat příspěvky proti očkování.
Facebook chce odstraňovat příspěvky proti očkování. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Facebook uvedl, že může omezit nebo odstranit nepravdivé informace z platformy. Sociální síť také prohlásila, že by mohla omezit anti-očkovací obsah i ve výsledcích vyhledávání na Facebooku.

Uživatelé mají kdykoliv možnost nahlásit obsah ke kontrole. Informace týkající se zdraví lze takto nahlásit ke kontrole pravdivosti u partnerů Facebooku ve 25 zemích. Společnost uvedla, že přemýšlí nad způsoby, jak snadněji zpřístupnit vzdělávací informace o vakcínách a zároveň podle svého mínění „minimalizovat škody způsobené dezinformacemi„. Nicméně stále “promýšlí správný přístup k tomuto svému úsilí.”

„Zavazujeme se k přesným a užitečným informacím na Facebooku,“ uvedl mluvčí společnosti.”Odstraňujeme obsah porušující naše standardy pro komunitu, články s nižším hodnocením, jež mohou být zavádějící. Zobrazujeme ověřené články třetích stran, abychom lidem poskytli více souvislostí. Plánujeme další opatření a budeme pokračovat ve snaze poskytovat vzdělávací informace o důležitých tématech jako je zdraví.

Není jasné, kdy Facebook takovou snahu začne uplatňovat, nebo zda již probíhá.

Facebook zatím nic neblokuje

V tuto chvíli lze v obyčejném vyhledávání na Facebooku nalézt skupiny jako Rage Against the Vaccine nebo The Truth About Vaccines (obě šířící nepravdivé informace o vakcínách), které mají přes 40 tisíc členů.

Facebook nereagoval na žádost o komentář k otázce, jakým způsobem sociální síť využívají odpůrci očkování. Konkrétně aby zacílili na ženy ve věku 20 až 60 let se zájmem o těhotenství ve Státech, kde dochází k nárůstu případů souvisejících se spalničkami, jak o tom poprvé informovala stránka The Daily Beast.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) bylo od ledna zaznamenáno již přes 100 případů spalniček. To je více než za celý rok 2016, kdy jich bylo pouze 86. Světová zdravotnická organizace zařadila váhání nad očkováním na seznam 10 největších hrozeb pro světové zdraví v roce 2019.

Kritikové, jakým je i reprezentant Adam Schiff, demokrat z Kalifornie, vyzvali šéfa Facebooku Marka Zuckerberga a šéfa Googlu Sundara Pichaie, aby ze svých pozic podnikli kroky vůči šíření informací proti očkování na svých platformách.

“Algoritmy, s nimiž tyto platformy pracují, nejsou navrženy tak, aby dokázaly rozlišit kvalitní informace od dezinformací nebo zavádějících informací. Důsledky toho jsou pro otázky veřejného zdraví obzvláště problematické,” řekl Schiff v dopise adresovaném oběma technickým manažerům.

„Navíc i rodiče a opatrovníci, kteří hledají přesné informace o očkovacích látkách, by se mohli nechtěně dostat ke stránkám a videím s dezinformacemi.“ (zdroj: businessinsider.com)

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

349 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*