Ego: kdy nám způsobuje onemocnění a kdy léčí?

Ego. Mnoha duchovními považované za absolutní zlo, které nám brání ve spirituálním probuzení. Jak je to ale s působením ega na naše zdraví? Kdy nám ego pomáhá a kdy škodí?

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč


Ego: kdy nám způsobuje onemocnění a kdy léčí?
Ego: kdy nám způsobuje onemocnění a kdy léčí? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ego není nepřítel nýbrž spoluhráč

Ego. Každý z nás přichází na tento svět se svým vlastním materiálním tělem. Dle védské východního učení je toto materiální tělo příčinou našeho ega a mají pravdu. Skutečně lze říci, že tělo je příčinou veškerého našeho utrpení. Kvůli tělu cítíme jak fyzickou, tak i psychickou bolest.

Naše duše je v materiální existenci s tělem tak silně spjata, že velká část populace je přesvědčena, že jsou tělo, nikoliv duše. A v tom leží jádro problému většiny našich zdravotních komplikací.

Lidé si neuvědomují, že pro správné fungování naší tělesné i duchovní stránky je podstatné dostat se do středu vlastní bytosti. Tedy přikládat potřebám své duše stejnou důležitost jako potřebám svého těla.

Pouze v tomto středovém bodě rovnováhy vzniká harmonie celé naší bytosti. Proto na jedné straně je vysoce podstatné umět si stát za svým a být svůj/svá a na straně druhé umět se pro druhé obětovat a nemyslet pouze na sebe. Je to těžký proces a spousta lidí se to učí celý život, ale jde to. V článku se vám pokusíme poukázat na obecné potřeby duše i ega a jak je udržet v rovnováze.

Jak uspokojit potřeby vlastního ega?

Ego je podobně jako slunce střed celé naší povahy (sluneční soustavy), okolo které se vše točí. Je to naše osobnost, role, kterou hrajeme v aktuálním životě, ať už pozemském či mimozemském. Dokáže nás svou září pozitivně nabít, ale pokud je až moc velké, tak nás spálí a uškodí nám.

Jak se projevuje harmonizovaná úroveň ega:

 • schopností si bez problému stát za svým
 • uměním uznat svou chybu
 • absence deprese, díky stabilní pasivní vnitřní energii a optimismu
 • sebedůvěrou, nikoliv sebe naivitou
 • schopností být podporou pro druhé, umění druhé vést, když je to potřeba
 • schopností strhnout na sebe pozornost ostatních bez vynucování či nátlaku na druhé
 • dostatečným uspokojením všech potřeb i smyslů svého těla
 • spokojenosti se sebou samým spolu s touhou po lepší verzi sebe sama
 • na nejvyšší úrovni poznání si neustále uvědomujeme, že jako duše hrajeme pouze svou roli v těle, které jsme dostali pouze propůjčené na daný život, a proto se s vděčností a pokorou o něj staráme, přičemž nejsme na své roli závislí

Akorát bych zde zmínil, že každý z nás je jedinečný a originální. Božské energie nás nikdy netvoří jak na páse. Proto když se zde hovoří o umění vést ostatní, tak se tím myslí v potřebných situacích. Kupříkladu někdo má vyšší znalosti techniky a elektroniky, díky tomu dokáže druhým říct, co mají dělat, aby opravili svůj spotřebič.

Na druhou stranu se neharmonické ego projevuje tím, že někdo odmítá být veden a vždy chce být v alfa postavení, i když mu to očividně škodí. Avšak na druhou stranu někteří z nás se rodí jako přirození vůdci a králové.

Když si nedokážeme pořádně stát za svým, tak přichází např. onemocnění štítné žlázy. Když neumíme uznat svou chybu nebo trpíme depresí, tak je oslaben celkově náš imunitní systém. Kvůli přílišné sebedůvěře se zase můžeme zranit třeba ve sportu a list dále pokračuje. Ale co duše?

Jak uspokojit potřeby duše?

Naše vlastní duše je pouhým pozorovatelem celého dění okolo nás a od toho se odvíjí všechny její potřeby. Naše duše potřebuje krásu, lásku, klid a hlavně vyšší uvědomění. Obecně lze říci, že naše duše potřebuje, abychom byli šťastní a měli se rádi.

Jak se tedy projevuje, když je spokojená duše:

 • dokážeme být klidní
 • náš pohled na realitu se vyvíjí tak, že jako vyspělejší bytosti věci, životní situace a lidi neodsuzujeme, pouze kriticky hodnotíme, na vyšší úrovni pak jen konstatujeme, abychom nakonec dospěli k nejvyššímu v této realitě možnému poznání, že všichni jsme si rovni, ale všichni nejsme na stejné úrovni, čehož trvalé uvědomování si je absolutním projevem božské tolerance
 • nestrachujeme se o materiální jistoty, ale zároveň se nebojíme být v materiální dimenzi
 • dokážeme si dopřát dobrého jídla, spánku, kvalitních věcí i sexu, ale na těchto věcech nelpíme
 • umíme být tvrdí, když je to nutné. Máme soudnost
 • dokážeme stát nohama na zemi, ale i lítat v oblacích
 • dokážeme přijímat, ale i dávat
 • milujeme sebe, ale i ostatní okolo nás
 • dokážeme být o samotě, ale i ve společnosti
 • nebojíme se smrti, ale do hrobu se nehrneme

Jak je vidno, tak harmonická a spokojená duše těží z vyrovnaného pozemského života. Ve chvíli, kdy je naše duše v harmonii s naším egem a tedy i tělem, tak přichází zdraví. Jakékoliv psychosomatické bloky mizí. A to jsou právě naše pozemské lekce, které se učíme.

Celou dobu dostáváme lekce jak být v klidu, a proto jsme pak vysoce agresivní a ve stresu, jelikož nelze poznat jedno bez druhého.

Když si začneme skutečně věřit a přestaneme se bát života, budoucnosti a všeho, co nám život nabízí, tak zjišťujeme, že je vše vlastně v pořádku. Vše je jen o umění nikam zbytečně nespěchat a vše se učit pomalu. Čím rychlejší se snažíme být v harmonii, tím více extrémní situace nám to do života postaví. Když jsme moc pomalí, tak nás život pořádně nakopne do zadnice.

Proto buďme všichni v klidu a snažme se ego nepotlačovat. Je to zdroj našich tvořivých sil (ze slunce vznikla celá sluneční soustava), dejme mu pouze prostor. Buďme zdravě sami sebou.

Jakub

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Ego: kdy nám způsobuje onemocnění a kdy léčí?269b - Ego: kdy nám způsobuje onemocnění a kdy léčí? MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Ego: kdy nám způsobuje onemocnění a kdy léčí? OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Ego: kdy nám způsobuje onemocnění a kdy léčí? monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*