Chlor ve vodě se dá snadno odstranit

Ošetřování vody chlorem nejde zastavit. Zatím nebyla nalezena jiná cesta, jak zabránit nebezpečí infekce vody ve vodovodním potrubí.

REKLAMA

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

199 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

silné tělo

399 Kč


Chlor ve vodě se dá snadno odstranit.
Chlor ve vodě se dá snadno odstranit. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Řešení tedy nemůžeme očekávat od chemických koncernů, kteří na výrobě chloru bohatnou. Ani od vlády, ani od lékařů, protože většinou si nikdy nepřiznají, že se mýlili. Ani od výzkumných ústavů, které by musely přiznat, že vyhodily miliardy na špatné výzkumy o arterioskleróze – důkazy, co způsobuje chlor ve vodě, jsou známy již od roku 1969! Ani od nikoho jiného.

Naštěstí dnes máme možnost vyřešit tento problém vlastními silami.

Jsou dvě možné cesty. První znamená pít pouze balenou pramenitou vodu. Nicméně, zde se již objevují varovné hlasy, že plastové lahve uvolňují do vody nějaké škodlivé chemikálie.

K relevantním informacím jsem se však zatím nedostal. Protože platí úsloví: „Lepší je bezpečí než lítost“, já vodu z plastových lahví raději piji co nejméně.

Kupte si filtr na chlor ve vodě

Druhým – a v konečném důsledku levnějším a pohodlnějším – řešením je zakoupení kvalitního domácího filtru na vodu. Na trhu jsou různé nabídky, a je proto důležité být při nákupu opatrný, zda nabízený filtr kvalitou odpovídá jeho ceně.

Nicméně důležité je, aby filtr odstraňoval z vody na prvním místě chlor a dále neviditelné nečistoty z vodovodního řádu (včetně těžkých kovů a dalších chemikálií).

Ti, co si kupují balenou vodu, většinou vaří v chlorované vodě, takže chlor pouze omezí, ale nevyřadí.

Pokud máte filtr, budete také vařit ve zdravé vodě. Ideální je chlorovanou vodou se ani nemýt (chlor může prostupovat kůží; v každém případě ji však vysouší a kůže rychle stárne).

Na to existují jednoduché malé filtry, které se napojují na sprchu.

Nicméně vzhledem k tomu, že na pití se využije pouze cca 2% spotřebované vody v domácnosti, není nutné upravovat všechnu vodu. Stačí přefiltrovat tu, kterou pijeme a ze které vaříme.

Někteří lidé mi tvrdili, že nepotřebují filtr, protože stačí nechat vodu odstát a chlor vyprchá. To je dobré řešení v nouzi, když nemáme jinou možnost a musíme se vody z vodovodu napít.

Nicméně chlor ve vodě vytváří nebezpečné sloučeniny – trihalometany, neboli organické chlorované látky s karcinogenními a mutagenními účinky, které z vody nevyprchají.

Ty se hromadí v živých tukových tkáních, mateřském mléku, krvi a spermatu a velmi pomalu se odbourávají.

Je tedy nutné se jich zbavit a jediná možnost je filtrování vody.

Je řešením vlastní studna?

Pokud se jedná o hloubkový vrt, tak ano. Pokud je to však obyčejná studna, pak byste měli vědět jedno: vše, co „vypustíte“ na povrchu na zem, máte za 48 hodin ve vodě. Máte domácí zvířata, drůběž? Hnojíte záhony? Je okolo vás zemědělské pole? Uhynulo poblíž nějaké zvíře…? To vše déšť splaví do vaší studny.

caigua new - Chlor ve vodě se dá snadno odstranit

Možná nemáte ve vodě chlor, avšak máte tam jiné jedovaté látky. I zde je proto více než vhodné mít filtr na vodu.

Na závěr důležitá otázka: Je možné zbavit se tuku v cévách? Mám pro vás dobrou zprávu! I na tuto otázku dokázal doktor Josef Price najít odpověď – a to pozorováním vojáků, kteří se vrátili z Vietnamu.


Cévy od usazenin vyčistí peruánská CAIGUA.

Navíc dokáže snížit cholesterol a vysoký krevní tlak.


Podle stavu jejich tepen ve válce by měli umřít v několika málo letech po návratu domů. To se však nestalo. Pili sice dál chlorovanou vodu, avšak ošetřenou v mnohem, mnohem menší míře, než na bojišti. Snížení množství požívaného chloru tedy způsobilo pokles nánosů tuku v cévách. Ovšem pouze pokles (později mnozí stejně zemřeli na infarkt).

Dalším důkazem je, že lidé, kteří zemřeli v důsledku vyhladovění (například ve válce, nebo vyhladověním v důsledku rakoviny), měli čisté tepny, a to i v případech, kdy se s jistotou vědělo, že před tím měli pokročilý stupeň arteriosklerózy.

Statistiky také jasně ukazují, že v oblastech, kde se masivně rozšířilo používání domácích filtrů na vodu, silně poklesl počet úmrtí na infarkt a cévní onemocnění.

Když odstraníme z našeho života aktivní chlor, trvá 5-10 let, než se tělo zbaví tuku usazeného v cévách.

Jde to však urychlit. Dr. Dean Ornish, díky dietám se syrovou rostlinnou stravou, dokáže zastavit, nebo zvrátit kardiovaskulární nemoci za rok nebo dva – a to neslyšel nic o působnosti chloru.

Dnešní lékařská věda nám pomáhá prodlužovat život. Chcete ty roky navíc prožít jako senilní, dementní a nemocné lidské trosky, nebo si chcete udržet vysokou fyzickou a duševní svěžest a bystrý mozek až do smrti? Dnes to není věc lékařů, ani nikoho jiného.

Je to ve vašich rukách!

z knihy Tomáše Kašpara Nespěchejte do rakve, kterou můžete zakoupit v eshopu Energie života

REKLAMA

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

139 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*