Chlór je neviditelný vrah, který nám vytéká z kohoutku

Je rok 1968. Ve Vietnamu zuří válka. V americké armádě slouží 199. pěšímu praporu lékař Josef Price, který se stará jako chirurg o zraněné vojáky. Při své práci si všimne něčeho zvláštního: vojáci, kteří dosahovali v průměru věku 22 roků, mají tepny a žíly zanesené tukem (arterioskleróza) jako 50-60ti letí muži! To byla záhada…

REKLAMA

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč


Chlór je neviditelný vrah, který nám vytéká z kohoutku.
Chlór je neviditelný vrah, který nám vytéká z kohoutku. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Když o tom Josef přemýšlí, vzpomene si na své dětství. Jako kluk vymýval nádoby od mléka a v nich se vytvářely na hladkých stěnách velice
houževnaté, žlutavé nánosy tuku. Bylo zřejmé, že nějaká látka ve vodě, kterou se umývaly nádoby, reagovala s mlékem, nebo nějakou
jeho částí a výsledkem byl ten těžko odstranitelný nános.

Není tu náhodou něco společného? Co když existuje společný jmenovatel? A pak ho jako blesk napadlo něco vzrušujícího. Jenom jedna
jediná látka (kromě tuku) byla přítomna u obou případů. Protože ve Vietnamu je extrémně teplo, hrozilo zkažení pitné vody, a proto existovalo nařízení všechnu pitnou vodu ošetřit silnou dávkou chloru.

Pokud by někdo z vody onemocněl, mohl zodpovědný člověk očekávat vážné potíže. Stanoveno bylo pouze minimální množství, takže vojáci reagovali takto: „Jestliže málo je dobré, více je lepší.” A tak vojáci pili silně přechlorovanou vodu, která tak páchla, že se téměř nedala pít. Ovšem v extrémním horku byla velká žízeň, a tak jí každý vypil hodně…

A Josefovi se v hlavě uhnízdí neodbytná otázka: „Nehraje v tom nějakou roli chlor???”

Proč se vůbec chlór začal přidávat do kohoutkové vody?

Po návratu z Vietnamu hledá odpověď na svoji otázku.  shromažďuje informace, hledá v archivech, zkoumá pravdivost všech lékařských výzkumů a závěrů. Mimo jiné zjišťuje, že až do roku 1920 byl srdeční infarkt téměř neznámou chorobou, a to i u lidí, kteří jedli stejně nebo i více tučná jídla, než my dnes, a i u lidí, kteří byli obézní. Okolo roku 1920 pak  začaly vlády prosazovat nouzové používání elementárního chloru kvůli epidemiím tyfu. Přistoupily k tomu bez jakýchkoli testů a výzkumů škodlivosti.

A u používání chloru už zůstalo.

Také objevuje, že tradiční Eskymáci jsou schopni sníst na posezení i několik kilogramů velrybího tuku, což provozují celý život, aniž by znali infarkty či mrtvice způsobené usazováním tuků v cévách. Jejich tepny a žíly jsou čisté. Může to být tím, že pijí vodu přímo z ledu – tedy nechlorovanou?

Dále zjišťuje, že u zvířat, žijících v divočině, je ucpávání cév (arterioskleróza) jev absolutně neznámý, kdežto zvířata chovaná v zoologických zahradách a napájená z vodovodů začínají ucpáváním cév trpět. Podobně u lidí, žijících v primitivních podmínkách (kde není vodovodní řád s chlorovanou vodou) je srdeční infarkt věc neznámá, avšak jakmile se tito lidé přestěhují do „civilizace” s chlorovanou vodou, infarkt se u nich stane běžnou záležitostí.

Chlór a výskyt infarktů

Je tu také jedna záhada, kterou lékaři nedokáží vysvětlit: Jak to, že tam, kde je ve vodovodu tvrdá voda, mají lidé méně infarktů, než tam, kde je voda měkká?

To jejich teorie o nebezpečném cholesterolu nedokáže vysvětlit, ale teorie chloru ji objasňuje: agresivní a extrémně aktivní chlor reaguje s částicemi tvrdé vody na chloridy, takže ho zůstane méně pro ovlivňování našich cév.

Fakta se kupí jedno na druhé a všechna mají jednoho společného jmenovatele. Rozhoduje se proto pro provedení experimentu, který by vše objasnil.

Zjištění, k nimž dospěl, byla děsivá. Ještě děsivější byl však přístup lékařů, kteří jej označili za blázna jen proto, že mohl mít pravdu?

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč


3 Comments

  1. Stará se někdo z Vaší organizace o to, aby se situace změnila a z kohoutků aspoň našim dětem tekla voda v budoucnu voda bez chloru? Pokud ano, rád bych s naší organizací přispěl jakoukoliv formou k řešení a odstranění příčiny nežádoucí úpravy vody.

    • Dobrý den, zabýváme se především osvětou, protože lidé o nebezpečnosti chlorované vody pro zdraví vůbec nevědí. Co se týče možné vzájemné spolupráce, můžete nám prosím napsat na mail, uvedený v kontaktu. Děkujeme.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*