Američané žádají přísný trest pro Cecilova vraha

Velká vlna hněvu se snesla na amerického lovce a zubaře Waltera Palmera z Minnesoty, který lstí nechal vylákat milovaného lvího samce Cecila ze zimbabwského národního parku a pak jej usmrtil za pomocí luku a šípu. Skutečnost, že se zvířata beztrestně zabíjejí jen tak zábavu a zejména v rámci rozmařilostí konzumního života jim před zavřenýma očima, jim ale očividně uniká. Pokrytci, jak jinak.

REKLAMA

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Když tak Američané volají po přísném potrestání, měli by si mnohem častěji připomínat slova ve Státech mezi intelektuály jinak poměrně oblíbeného původem českého autora Milana Kundery: „Skutečná energiezivota Banner3 - Američané žádají přísný trest pro Cecilova vrahadobrota člověka se může projevit v naprosté čistotě a svobodě jen vůči tomu, kdo žádnou sílu nepředstavuje. Skutečná mravní zkouška lidstva, ta nejzákladnější (uložená tak hluboko, že uniká našemu zraku) záleží v jeho vztahu k těm, kteří jsou mu dáni na pospas: ke zvířatům. A zde došlo k základnímu debaklu člověka, tak základnímu, že právě z něho vyplývají všechny ostatní.“

Okolí mých přátel a známých si už pomalu zvyklo na mé stravovací návyky, postoje a především životní filosofii. Avšak setkávání s novými lidmi přináší stále stejné otázky a tudíž i odpovědi. Klasickou reakcí okolí, které zjistí, že nejíte maso či všechny živočišné produkty, je šok. Díky větší informovanosti a známým osobnostem už pojem vegan není tak neznámý. Stačí, když Vám vnuknu myšlenku, stačí, když se trochu zamyslíte, stačí si jen uvědomit. Pak to uvidíte.

Pro mě, jako vegetariána, představuje zvíře cosi posvátného. Nedokážu se s jedním mazlit a druhého si dát k večeři. Rovnost je dána všem stejně, ale člověk odjakživa zotročoval a přizpůsoboval si vše ke svému prospěchu. V minulosti nebyla jiná možnost, ale v dnešní době přemíry konzumu a všeho, co máme k dispozici, se množství zabíjení a pojídání masa rovná extrému.

Konzumace masa, především v dnešní podobě vyhnána hormony a dopována antibiotiky, s sebou nese vážné zdravotní problémy a obrovské ekologické zatížení.

,,Nic nebude lidskému zdraví prospěšnější a nic nezvýší šance na zachování života na Zemi více než přechod na vegetariánskou stravu,“ prohlásil již Albert Einstein, kterého rozhodně nemůžeme považovat za blázna. Ale spíše za génia, jehož zvolání by mělo být pro nás inspirací.

Psi a kočky jsou lidštější, proto je nejíme?

Nedávno jsme měli možnost sledovat nehumánní až zvrácené zabíjení a pojídání psů v Číně, které je v této zemi zvykem už po staletí. Dnes se ale toto masové vraždění vymyká kontrole a milovníci psů a koček se pohoršují nad touto skutečností. Vůbec si však neuvědomují, že naprosto stejně se zachází s hospodářskými zvířaty. Bití, kopání, podřezávání krků při plném vědomí, stejně tak házení do vařící vody nebo stahování z kůže. Veškerá utrpení pramenící z extrémních (ne)potřeb člověka.

Lidé se mě doslova ptají, proč tedy lev nežere trávu, ale zabíjí…, predátoři mají ve svém ekosystému přirozený význam – regulaci. Na rozdíl od člověka nemají na výběr, a kde není možnost volby, není ani prostor pro morálku. Zvíře ve volné přírodě alespoň prožívá svůj čas důstojně a přirozeně.

Zvíře nemá volbu, musí umřít pro naši rozmařilost

150803maso kůzle - Američané žádají přísný trest pro Cecilova vrahaMá alespoň malou šanci na svou záchranu, utéct. Taková kráva je téměř po celý svůj život přivázaná k řetězu. Po inseminaci a následném porodu jí ihned odeberou tele, které je umístěno do izolovaného boxu 2 x 1 metr. Už toto rozdělení je pro krávu, stejně jako pro každou jinou matku, bolestivé a bylo zaznamenáno nesčetné množství videí, na kterých kráva pláče.

Telátko je odebráno proto, aby kráva dávala mléko člověku. Jako jediný savec na světě se člověk krmí mateřským mlékem jiného savce, přestože jej k životu vůbec NEPOTŘEBUJE. Takové trauma se opakuje několikrát za její krátký život.

Až když přestává být produktivní a je doslova vycucána, končí její život na jatkách. Dostat takovou krávu do nákladního auta vyžaduje neustálé bití, trhání uší a elektrický proud. Pak už následuje jen strach a bolest. Její telátko čeká stejný život nebo po pár měsících stejný konec na jatkách.

Lidé obětují zvířata v takové míře, že už je ani nepovažují za oběti. Nejsou považována za nic. Nepočítají je, nezajímají se o ně, jsou to pro ně komodity jako televize nebo telefon. Obrátili jsme zvířata do neživých objektů – sendvičů a obuvi.

150803maso balíčky - Američané žádají přísný trest pro Cecilova vrahaVzpomeňte si na ně, až si budete objednávat telecí na víně. Není to jen vznešeně vyhlížející název delikátního jídla, ale především malé stvoření, které jindy vesele obdivujete jako malé dítě. Jehněčí žebírka, kuře na paprice, králík na smetaně…jiné milujeme, jsou našimi domácími mazlíčky a druhé bez mrknutí oka zabíjíme a sníme. Kolik lidí by bylo schopno podříznout kůzle, které mu ještě přitom olizuje ruku a vkládá v něj naprostou důvěru? Téměř nikdo. Jen pokrytecky vybíráme mezi úhledně naskládanými balíčky masa v regálech, které nekrvácí, nekřičí, nedívají se na nás. Pouhou změnou jídelníčku snížíte tohle šílené masakrování a utrpení zvířat.

Zvířata jsou moji přátelé a já své přátele nejím – George Bernard Shaw

Koncentrační tábory smrti byly identickým místem, jako jsou dnes konvenční hospodářství a jatka. Stejné životní podmínky, bití, hlad, bolest. Na konci čeká poprava. Vzpomeňte na ty děti, které šly do plynových komor, protože stejné děti tam končí i dnes, jen mají jinou tvář. Ve vztahu ke zvířatům jsou všichni lidé nacisté. Pro zvířata je Treblinka každodenností.

150803maso jídlo - Američané žádají přísný trest pro Cecilova vrahaTo, že je vegetariánství naprosto bezpečné a navíc prospěšné vašemu zdraví, se už dočtete i v běžných časopisech. Vegani a vegetariáni mají mnohem pestřejší jídelníček obsahující všechny potřebné živiny. Veškerá zelenina, luštěniny nebo ořechy obsahují více bílkovin než flákota masa, ve které navíc už v prvních hodinách po porážce dochází k hnilobným procesům.

Pokud vám bude hlavou vrtat myšlenka, že sami stejně nic nezměníte, ihned ji zažeňte, protože v jedinci je síla. Každý musí začít sám u sebe a postupem času zjistíte, že nejste sami a rozhodli jste se správně. Za vaším jídlem, oblečením, kosmetikou už nebudou stát ta utýraná těla, ale čistota ducha i těla.

S láskou nejen ke zvířatům Anna K.

P.S. Známí vegetariáni – Alec Baldwin, Aneta Langerová, Annie Lennox , Anthony Hopkins , Bob Dylan, Brad Pitt, Brooke Shields, Cameron Diaz, Casey Affleck, Claudia Cardinale, Demi Moore, František Kupka, Franz Kafka, George Bernard Shaw, Gillian Anderson, Gustav Mahler, Gwyneth Paltrow, Helena Houdová, James Cromwell, Jan Tříska, Jared Leto, Jaroslav Dušek, Jean-Jacques Rousseau, Jiří Schelinger, Joaquin Phoenix, Josh Hartnett, Karel Höger, Karel Nešpor, Kim Basinger, Leonardo da Vinci, Lev Nikolajevic Tolstoj, Mahátma Gándhí, Martina Navrátilová, Michelle Pfeiffer, Mike Tyson, Moby, Natalie Imbruglia, Natalie Portman, Nikola Tesla, Ovidius Naso, Pamela Anderson, Paul McCartney, Ringo Starr, Robert Kodym, Robert Redford, Sokratés, Steven Seagal, Thomas Alva Edison, Tobey Maguire, Woody Harrelson…

 
REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*