Zlost jednoznačně přispívá k přibývání na váze

Zlost, to není jen křik a špatná nálada. Existují tři druhy zlosti. Každý z nich má své projevy, mezi něž patří například sebeobviňování, rizikové chování, falešná plačtivost a mnoho dalších.

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč


Zlost jednoznačně přispívá k přibývání na váze.
Zlost jednoznačně přispívá k přibývání na váze. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zlost nemusí být tak jednoduchá, jak by se mohla zdát. A její vliv na nás samotné může být mnohem vážnější, než jen hádka a pokažené ráno. Jedním z vedlejších účinků může být přibývání na váze.

Čas od času se všichni dokážeme rozzlobit. Avšak být v takovém stavu neustále může mít neblahý vliv na vaši hmotnost. Vysvětlíme vám, proč stojí za to ovládat svůj hněv.

Zlost začíná adrenalinem

Zlost se neprojevuje jen emocemi, ale také chemickými procesy v těle. Když se naštveme, uvolní se adrenalin a dostáváme se do stavu “bojuj nebo uteč.” Dochází k naší aktivaci a způsobuje to úzkost.

Vzhledem k tomu, že se během naštvanosti a záchvatů zlosti krev stahuje z vnitřních orgánů do svalů, necítíme hlad. To je však jen krátkodobý důsledek.

Poté, co hladina adrenalinu opadne, cítíme potřebu doplnit ztracenou energii a cítíme velkou chuť k jídlu. Jsme však v úzkostném stavu a můžeme se tak uchylovat k emocionálnímu a bezmyšlenkovitému jezení. Jíme pak nezdravé věci, které nám přinášejí potěšení a uspokojení a nebereme v potaz, zda jsou pro nás zdravé, či nikoliv.

Jak čelit zlosti?

Zkuste neřešit své napětí jídlem. Sledujte svůj jídelníček a přestaňte pokaždé, když si uvědomíte, že jste plní. To vám pomůže předcházet přibývání na váze.

Příčinou našeho napětí je úzkost

Úzkost zvyšuje stres. To je příčinou zvyšování hladiny hormonu kortizolu. Nejen, že tento hormon poškozuje srdce a zvyšuje krevní tlak, ovlivňuje zároveň vaši tělesnou hmotnost.

Kortizol přeměňuje krevní cukry na tuk a zpomaluje trávení. Výsledkem je nárůst tělesné hmotnosti a tvorba tukových tkání, které mohou škodit vašemu zdraví.

Co můžete dělat proti zlosti?

Zbavte se negativních emocí aktivními koníčky. Jděte do tělocvičny, posilujte nebo se projděte v parku. Pomůže vám to změnit stav mysli a uspořádat si myšlenky.

Ztrácíme kontrolu nad svou chutí k jídlu

Stres vede k potížím se spánkem. Když nemáme dostatek spánku, nemáme energii. Nedostatek energie pak spíše vyplníme sacharidy obsaženými ve sladkých nápojích, sladkostech a dalším nezdravém jídle.

Zároveň je pro nás obtížnější se ovládat, což vede k projevům zlosti. Nedostatek spánku narušuje funkci hormonů zodpovědných za chuť k jídlu.

Co můžete dělat?

Najděte si způsob, jak obnovit svou životní harmonii. Možná vám pomůže čtení, setkávání s přáteli, oblíbený koníček nebo cokoliv jiného, co vám přináší potěšení a mír.

Jak často se cítíte plní zlosti a naštvaní? Jaké další příčiny přibývání na váze znáte? Podělte se s ostatními o své myšlenky v komentářích. (zdroj: brightside.me)

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*