Zanesená střeva vyčistí Yucca shidigera

Pokud se vám zdá, že detoxikace organismu je pouze módní fráze, která má jen za úkol prodat další doplněk stravy, může být váš pocit zcela oprávněný. Často z osobní zkušenosti. Přesto byste mohli dát očistě těla ještě jednu šanci. Jmenuje se Yucca Shidigera.

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Zanesená střeva vyčistí Yucca shidigera Účinky kořenu z této rostliny, která se řadí do rodu, čítajícím okolo 40 druhů, znají indiáni z území Mexika a Spojených států po celá staletí. A to nejen díky dlouhověkosti, která užívání této jedinečné byliny provází.

Především umí z těla odstraňovat toxiny a všemožné usazeniny z nepříliš zdravého stravování. Dokáže vyčistit od nánosů ze stěn tlustého střeva, vyplavit písek a kameny z ledvin a regenerovat žlučník a žlučové cesty.

Saponiny, které yucca obsahuje ve vysoké míře, se podílejí na snižování cholesterolu a hladiny krevního cukru. V roce 2008 tento prostý fakt dokázali turečtí výzkumníci, když prováděli studii na krysách. Oproti jedincům, kteří dostávali běžnou stravu, ti s yuccou v jídle měli ve výše sledovaných rizikových hodnotách daleko lepší výsledky.

Badatelé v jiné studii z roku 2006, publikované v odborném časopise Journal of Inflammation, zase dospěli k závěru, že yucca má velmi pozitivní vliv na léčbu artrididy. Konkrétně se jedná o steroidní saponiny, resveratrol a yucaoly, které mají silný protizánětlivý efekt.

Výsledky studie svým způsobem jen vysvětlily, proč se yucca užívala a stále užívá v prevenci a léčbě artritidy v tradiční lidové medicíně.

Další studie, provedená v roce 2010, zase prokázala u yuccy vynikající ochranu před poškozením kůže následkem ultrafialového záření. Tři obsažené látky měly mnohem vyšší ochranný faktor než ty, které se běžně používají v komerčně prodávaných krémech na opalování.

V neposlední řadě se yucca může pochlubit bohatým zastoupením antioxidantů, což jsou látky, které likvidují volné radikály a tím zpomalují stárnutí. Zároveň pomáhají snižovat překyselení lidského těla, což je jinak vstupenkou k závažným zdravotním potížím v podobě civilizačních nemocí. (amb)

Zdroje:

vlastní
http://healthyeating.sfgate.com/yucca-root-health-benefits-4529.html
http://www.livestrong.com/article/158692-yucca-root-health-benefits/

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*