Zablokovaná šestá čakra oslabuje vnímání

Šestá čakra ÁDŽNA neboli třetí oko představuje naši schopnost orientace a vnímavosti, kterou ve světě máme. Její oslabená funkce způsobuje naši dezorientaci a ztracenost. Jak ji harmonizovat a zůstat plně vědomou bytostí?

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč


Zablokovaná šestá čakra oslabuje vnímání.
Zablokovaná šestá čakra oslabuje vnímání.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Šestá čakra ve formě elementu představuje naši vlastní mysl. Ayurvéda mysl považuje za náš šestý smyslový orgán, kterým zachycujeme všechny pozemské i nadpozemské vjemy.

Šestá čakra odpovídá našemu vnitřnímu třetímu oku, vnitřním zraku prozření nebo hlasu moudrosti v nás. Říká se, že právě díky opravdovému poznání v člověku roste moudrost, která pramení z kompletního sebeuvědomění. Na prvopočátku manifestace jakékoliv živé i neživé věci do reality je její uvědomění si prvním krokem k její hmotné realizaci.

Na tělesné úrovni má šestá čakra tedy ÁDŽNA na starosti obličej, oči, uši, nos, dutiny hlavy, malý mozek a centrální nervový systém.

Proto jestli máme problémy s výše zmíněnými orgány, tak je šestá čakra zřejmě v disharmonické funkci. Během léčby se musíme zaměřit na témata, které představuje.

Když je šestá čakra v disharmonii

Disharmonie vzniká dvojím způsobem. Danou čakru si můžeme buď blokovat anebo naopak příliš otevřít. Ani jedno není dobré, jelikož v obou případech cítíme negativní projevy disharmonie. Při zablokování do nás neproudí dostatek energie a při přílišném otevření z nás zase energie odchází.

Šestá čakra je disharmonii, pokud se cítíme v životě dezorientování a ztracení, pokud se cítíme, že nám unikají podstatné věci a těžko hledáme smysl a podstatu všech věcí.

Na druhé straně je problém také, pokud jsme velcí myslitelé, kteří chápou podstatu všech věcí okolo, máme vysoce rozvinutý intelekt. Jenže v praktické realitě máme problém fungovat a své vize nejsme schopní proměnit ve skutečnost.

Harmonizaci můžeme provádět meditačním cvičením, řádnou stravou a posilováním určitých charakterových vlastností.

Nejlépe si můžeme pomoci, když budeme paralelně zkoušet všechny způsoby, protože výsledek je pak zaručen.

Meditační cvičení

Šestá čakra vyžaduje jiné meditační cvičení než u ostatních čaker. Zde totiž musíme naše vizualizace i mysl zaměřit na naší vlastní mysl.

Pro meditační cvičení se usadíme do vhodné pozice tureckého sedu se zdí za zády, pro opření nebo si lehneme na zem.

V obou případech použijeme vhodnou podložku pod naše tělo. Do meditace se uvedeme postupným zklidněním pomocí dlouhých výdechů.

Během první části vizualizace si budeme představovat naši vlastní hlavu, kde se budeme obzvlášť soustředit na bod, nacházející se tři prsty nahoru od středu našeho obočí.

Zde si můžeme představit malý vír indigové barvy, který se postupně zvětšuje, jak ze svého okolí do sebe nasává indigovou barvu.

V daném bodě se ukládá čím dál tím více energie, která pak svou indigovou barvu vypouští do našich smyslových orgánů cévními cestami. Energie postupně proudí do našich uší, očí, nosu, jazyku a celé nervové soustavy, včetně mozku.

V druhé části se soustředíme na naše jednotlivé smysly. Když se zaměřujeme na nos, tak se snažíme rozlišovat jednotlivé pachy, které cítíme.

U sluchu se snažíme vnímat i ty nejjemnější a nejslabší zvuky, u jazyku všechny chutě, na kůži všechen možný kontakt i teplotu.

Následně si sami představujeme místnost, ve které se nacházíme se všemi jejími předměty i objekty.

Postupně se snažíme vybavit, jak jednotlivé věci v místnosti voní, chutnají, jaké jsou na dotek, jaký mají zvuk, když na ně poklepeme atd.

Po tréninku se postupným zrychlováním dechu probouzíme.

Zrak trénujeme, až po konci cvičení, kdy se snažíme dívat na velmi malé písmo napsané na papíře, který postupně oddalujeme a následně odvrátíme zrak k velmi vzdáleným bodům v našem okolí, které se snažíme co nejvíce zaostřit a opačně.

Šestá čakra a strava

Strava pro šestou čakru by měla být převážně fialové barvy.

Mezi běžnou stravu zde můžeme zařadit švestky, fíky, rozinky, tmavé hrozny a víno, ostružiny, fialové zelí, ředkev apod.

Dále zde pak máme potraviny jako acai berry, kakao, hořká čokoláda, vlašské ořechy, chia semínka nebo konopná semínka.

Z koření a bylinek můžeme použít mátu, heřmánek, levanduli, hřebíček, rozmarýn a tymián.

Šestá čakra – v účinné harmonizaci pomáhají Bachovy esence.

Skrze schopnosti, dovednosti a charakterové vlastnosti

Naše mysl je úžasným nástrojem, skrze který komunikujeme se světem. Pěstováním myšlenek a ovládáním mysli jsme schopni doslova hýbat s realitou okolo nás, avšak k tomu je zapotřebí umět ovládat ostatní čakry, což není zase tak složité, podvědomě totiž s energiemi pracujeme 24 hodin denně.

Stav šesté čakry ovlivňuje způsob, jakým vnímáme okolní realitu, názory druhých, nakolik slyšíme hlas své vlastní intuice, jak smýšlíme sami o sobě a nakolik jsme schopni pozorovat své vlastní myšlenky.

Vlastnosti, které bychom si měli osvojit:

  • vnímavost
  • moudrost
  • pochopení podstaty věcí
  • tolerance
  • schopnost naslouchat

Skrze harmonizaci šesté čakry ve své podstatě pracujeme se smysly našeho astrálního těla, což je součást tréninku pro astrální cestování. Vysoká míra sebeuvědomění je vázaná na schopnost pozorovat vlastní myšlenky. Když je tato schopnost velmi silná, tak jsme schopni se probudit ve snech a plně si je pamatovat. Avšak pro udržení harmonie musíme souběžně pracovat na tématech ostatních čaker.

Jakub

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Zablokovaná šestá čakra oslabuje vnímání269b - Zablokovaná šestá čakra oslabuje vnímání MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Zablokovaná šestá čakra oslabuje vnímání OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Zablokovaná šestá čakra oslabuje vnímání monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


2 Comments

  1. Velmi pekny clanek do dnesni doby. Jem bych uvitala informaci o zdroji, zda je to prevzato a odkud nebo z vlastnich vnitrnich poznani

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*