Zablokovaná pátá čakra a její harmonizace

Pátá čakra, která se v hinduismu nazývá VIŠUDDHIA, představuje naše schopnosti řeči a naslouchání. V moderní době plné komunikace je obzvlášť nutné mít pátou čakru v harmonii. Jak na to?

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč


Zablokovaná pátá čakra a její harmonizace.
Zablokovaná pátá čakra a její harmonizace.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Pátá čakra ve formě elementu odpovídá éteru, který představuje prostor a prapůvodní sílu, jejímž zhušťováním docházelo k tvorbě ostatních elementů a hmoty.

Na tělesné úrovni má pátá čakra na starosti orgány jako je štítná žláza, hrdlo, hltan, hlasové ústrojí, šíje, čelist, plíce a průdušky.

Jestli tedy máme problémy s těmito orgány, tak pátá a sekundárně třetí čakra by měla projít harmonizací.

Pátá čakra – jak ji harmonizovat?

Pátá čakra nefunguje správně, pokud máme zablokovanou komunikaci, bojíme se konat rozhodnutí, neustále se za něco obviňujeme a před světem se uzavíráme. Problémem může být i opak, když jsme až moc upovídaní i otevření vůči světu, rozhodujeme se lehkovážně a chtěli bychom rozhodnout všechno. Zvýšená nebo snížená činnost štítné žlázy nám pomáhá určit, zda čakru potřebujeme spíše více zaktivovat nebo raději utlumit.

Harmonizaci můžeme provádět meditačním cvičením, zdravou stravou a posilováním určitých charakterových vlastností. Nejlépe si můžeme pomoci, když budeme paralelně zkoušet všechny způsoby, protože výsledek je pak zaručen.

Disharmonie vzniká dvojím způsobem. Danou čakru si můžeme buď blokovat anebo naopak příliš otevřít. Ani jedno není dobré, jelikož v obou případech cítíme negativní projevy nerovnováhy. Při zablokování do nás neproudí dostatek energie a při přílišném otevření z nás zase energie odchází.

Pátá čakra – meditační cvičení

Pro meditační cvičení zaujmeme vhodnou polohu tureckého sedu se zdí za zády, o kterou se můžeme opřít a sedět tak rovně. Ruce dlaněmi nahoru nebo dolů položíme na kolena a postupným zklidňováním dechu se začneme uvolňovat.

Z hlavy s každým výdechem vypouštíme běžné starosti a pozornost soustředíme na oblast naší krční jamky. V této oblasti si můžeme představit malé světýlko světlé modré barvy, které se s každým naším nádechem zvětšuje a roste.

Z tohoto centra světlé modré barvy postupně vychází skrze cévy světle modrá barva do našeho krku, plic i hlasivek. Postupně si představujeme, jak odkašláváme a dýcháme čím dál tím svěžejší a lepší vzduch, který je nám příjemný. Sami sebe můžeme vnímat jako éterickou bytost, která se rozrůstá do prostoru.

Můžeme si představovat, jak skrze naše hrdlo a hlas proudí energie, kterou mluvením uvolňujeme. Této energii nic nebrání a postupně je zachycována ušima jiných bytostí či lidí, které si v mysli představujeme.

Po čase proud energie z našeho hrdla ustane, ale spustí se od ostatních vizualizovaných osob a postupně směřuje do našich uší, které máme naprosto otevřené, jelikož jsme připraveni naslouchat. Několikrát ještě celý cyklus mluvení i naslouchání zopakujeme, během čehož cítíme nárůst naší vlastní svobody.

Po dokončení rozmluvy s jinými postavami poděkujeme za rozhovor a postupně se opět vracíme do těla, kdy si přestáváme cokoliv vizualizovat a jsme prázdní. Postupným zrychlováním dechu se probouzíme.

Pátá čakra a strava

Pátá čakra potřebuje převážně ovoce a potraviny modré barvy.

Mezi běžnou stravu zde můžeme zařadit borůvky, ostružiny, černý rybíz, švestky, černé olivy.

Dalšími vhodnými plody jsou je ovoce jako bobule acai, maqui, camu camu.

Z koření a bylinek můžeme doporučit levanduly, mátu, lemongrass, šalvěj a sůl.

Pátá čakra – v účinné harmonizaci pomáhají Bachovy esence.

Harmonizace skrze schopnosti, dovednosti a charakterové vlastnosti

Jelikož éter představuje prostor, tak pátá čakra je spjata s naším idealismem, respektive s naším umístěním ve vibračním prostoru existence.

Stav, ve kterém se nachází pátá čakra, ovlivňuje způsob, jakým komunikujeme, jak se vyjadřujeme, ale hlavně jak se rozhodujeme a z jakých voleb si vybíráme.

Lidé, kteří se bojí komunikace, se nejsou schopni vyjadřovat, nedokáží naslouchat okolnímu světu nebo trpí pocity viny. Neumí se přizpůsobit a tak jejich pátá čakra přestává správně. Měli by pracovat na jejím harmonizování.

Vlastnosti, které bychom si měli osvojit:

  • otevřenost
  • schopnost naslouchat druhým
  • uvědomění si, co chci vlastně říct
  • přestat vinit sebe i druhé (jestli vás někdo obviňuje, tak jen proto, že nechce hledat řešení problému, ale pouze tuto práci přehodit na někoho jiného a tím se tedy spolupodílí na vytváření problému. To platí i obráceně, pokud vy obviňujete někoho)
  • schopnost vyjadřovat krásná i láskyplná slova a ochotu je přijímat od druhých

Pátá čakra se dá také harmonizovat skrze zpěv. Jeden z nejlepších způsobů je tvorba vlastních textů a jejich kombinace s jakoukoliv hudbou.

Jakub

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Zablokovaná pátá čakra a její harmonizace269b - Zablokovaná pátá čakra a její harmonizace MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Zablokovaná pátá čakra a její harmonizace OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Zablokovaná pátá čakra a její harmonizace monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*