Úlevu od alergií poskytne třeba kopřiva

Kopřiva dvoudomá se už po staletí užívá k léčbě alergických reakcí, obzvláště k léčbě senné rýmy, která je nejčastější alergií vůbec. Obsahuje biologicky aktivní složky zmírňující zánět. Dr. Andrew Wiel, autor knihy Natural Health/Natural Medicine říká, že k úlevě od alergií nezná nic účinnějšího než je kopřiva. A jeho názor potvrzují studie National College of Naturopathic Medicine v Portlandu, v Oregonu.

REKLAMA

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Méně vedlejších účinků než léky na předpis

Dekongestiva, antihistaminika, protialergické injekce a dokonce léky na předpis jako jsou Allera a Claritin léčí pouze symptomy alergií a po čase obvykle ztrácejí účinnost. Mohou také způsobit malátnost, energiezivota Banner3 - Úlevu od alergií poskytne třeba kopřivasucho v ústech, nespavost a vysoký krevní tlak. Kopřiva žádný z těchto vedlejších účinků nezpůsobuje. Lze ji užívat pravidelně a má působivé množství dalších vlastností, z nichž nejpozoruhodnější je léčba zvětšené prostaty.

Léčebný potenciál

Kopřiva byla rozsáhle zkoumána a vykázala slibné výsledky v léčbě Alzheimerovy choroby, artritidy, astmatu, močových infekcí, bronchitidy (zánětu průdušek), bursitidy (zánětu tíhového váčku), gingivitidy (zánětu dásní), dny, ledvinových kamenů, laryngitidy (zánětu hrtanu), roztroušené sklerózy, premenstruačního syndromu, zvětšené prostaty, ischiasu (zánětu sedacího nervu) a zánětu šlach. Externě se užívá ke zlepšení hustoty vlasů a říká se, že pomáhá také proti mastným vlasům a lupům.

Léčivé vlastnosti

V Německu se dnes kopřivy prodávají jako rostlinný lék na onemocnění prostaty a jako diuretikum. Je to běžná složka dalších německých rostlinných léčiv na revmatické potíže a zánětlivá onemocnění (obzvláště dolního močového ústrojí a prostaty). Ve Spojených státech je kopřivě přisuzováno mnoho pozoruhodných léčebných vlastností. Zatímco její listy se používají jako diuretikum, k léčbě artritidy, zánětu prostaty, revmatismu, revmatoidní artritidy, vysokého krevního tlaku a alergické rýmy, kořen se doporučuje jako diuretikum, k úlevě od benigní prostatické hyperplazie a dalších problémů s prostatou a jako přírodní lék k prevenci plešatosti.

Čaj z rostliny je velmi ceněný při stavění vnitřního krvácení. Užívá se také k lléčbě anémie, silné menstruace, hemoroidů, artritidy, revmatismu a kožních problémů, obzvláště exému. Zevně se užívá k léčbě kožních potíží, artritické bolesti, dny, zánětu sedacího nervu, neuralgie, hemoroidů a problémů s vlasy.

Mírní artritickou bolest

Při ústním podávání nadzemních částí rostliny může dojít k rušení produkce prostaglandinu a dalších látek způsobujících zánět. V důsledku toho může mít kopřiva protizánětlivý účinek. Může také posilovat odpověď imunitního systému. Chemickým látkám v nadzemních částech rostliny se také přičítá mírnění bolesti nebo narušování nervových cest vedoucích signály bolesti. Všechny tyto účinky mohou zmírnit artritickou bolest a ztuhlost a další podobné příznaky.

Mírní alerické příznaky

Nazdemní části kopřivy mohou navíc zmírnit množství histaminu produkovaného tělem v odpovědi na alergen. Alergen je látka jako pyl, která může u citlivých jedinců vyvolat přehnanou imunitní odezvu. Nadzemní části kopřivy mohou pomoci zmírnit alergické příznaky v průběhu alergické reakce. Výsledky jedné studie na lidech jsou slibné, ale je zapotřebí dalšího výzkumu, abychom mohli vyvozovat závěry.

Mírní podráždění kůže a svalovou bolest

K úlevě bolesti kloubů a svalů lze použít roztok výtažku na kůži. Stahující složky nadzemních částí mohou také pomáhat mírnit projevy hemoroidů a stavět krvácení z menších kožních poranění jako jsou ranky po holení. Stahující složky také zmenšují a stahují vrchní vrstvy kožních nebo slizničních membrán a mírní tak jejich sekreci, podráždění a zlepšují pevnost tkáně. Roztok lze použít lokálně k léčbě lupů a mastných vlasů a pokožky hlavy.

Bylinku je zapotřebí užívat alespoň 30 dní, aby se projevil její plný účinek.

zdroj: www.herbwisdom.com

překlad: ScoreV

 
REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Úlevu od alergií poskytne třeba kopřiva269b - Úlevu od alergií poskytne třeba kopřiva MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Úlevu od alergií poskytne třeba kopřiva OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Úlevu od alergií poskytne třeba kopřiva monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*