Třináct vědeckých tipů, jak zatočit s kocovinou

Chápu. Zůstat fit, zdravý a šťastný někdy znamená vypít více než sklenku vína. Nemusíte však hned sahat po dalším alkoholu, abyste se spravili, jsou zde zdravější způsoby, jak se vzbudit a být v pohodě. Přinášíme 13 vědecky potvrzených metod, jak se vyrovnat s kocovinou a v některých případech jí v prvé řadě předcházet.

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Doplňte palivo u snídaně

Alkohol vede k poklesu krevního cukru. Obnovte jeho hladinu sklenicí jablečného džusu po ránu. Ovocné džusy jsou výborný způsob, jak léčit mírný pokles hladiny krevních cukrů, ale pokud je to horší, sáhněte po něčem s vysokým glykemickým indexem, jako je francouzská bageta nebo sladká obilná kaše..

Srovnávejte skóre

Není tajemstvím, že pití vody umí zmírnit tepající ranní bolehlav (přesný opak dobrého rána). Tkáně kolem mozku jsou z velké části tvořeny vodou a dehydratací se zcvrknou, což vytváří v hlavě tlak. Alkohol může vést k dehydrataci, takže během noci průběžně pijte vodu. Zkuste každou sklenici alkoholu zapít stejným množstvím vody, abyste se vyhnuli ranním nepříjemnostem.

Jezte

Přestože má pivo kalorie, neznamená to, že se počítá jako večeře. Pití na prázdný žaludek umožní alkoholu vstřebat se rychleji, takže než otevřete láhev, zkuste do sebe dostat nějaké dobré jídlo se spoustou uhlovodanů. Některé výzkumy dokonce naznačují, že žaludek plný jídla může pomoci udržet obsah alkoholu v krvi na nižší úrovni.

Pijte světlé nápoje

Tmavší nápoje jako červené víno nebo rum obsahují více kongenerů (látky, které se utváří v procesu fermentace), které mohou přispět ke vzniku kocoviny. Vynechte whisky a místo ní si dejte vodku nebo bílé víno.

Držte styl

Dražší nápoje jsou obvykle destilovány vícekrát, takže obsahují méně kongenerů – příčiny kocoviny, jak jsme se před chvílí naučili. Takže přeskočte dobrý likér a udělejte plot z nejlepšího pití.

Vezměte si multivitamin

Konzumace alkoholu spotřebovává živiny včetně vitamínu B12 a folátů. Zkuste polknout multivitamín a získat zpět, co jste ztratili v propité noci.

Přeskočte bublinky

Vynechte šampaňské nebo jiný alkohol nasycený oxidem uhličitým. Výzkum prokázal, že bublinky přispívají k rychlejšímu vstřebávání alkoholu a tím i k novoroční kocovině.

Cvičte pozici psa

Vědci ještě neprokázali, že by vás pár pozdravů slunci vytrhlo ze spárů kocoviny, ale dechová a meditační cvičení v józe umí rozproudit kyslík a krev a pomoci tak ulevit od stresu, který je nasnadě, když se celý svět houpe. Namasté!

Vezměte si draslík

Při dehydrataci neztrácíme pouze vodu, ale také elektrolyty. Získejte je zpět konzumací potravin bohatých na draslík jako jsou banány nebo špenát. A pokud myslíte dopředu, zásobte se Pedialytem – jedna láhev má dvakrát více sodíku a pětkrát tolik draslíku jako stejná láhev Gatorade.

Udělejte si vaječinu

Vajíčka obsahují taurin, který umí zvrátit poškození jater způsobené těžkým nočním pitím. Umíchejte si je se spoustou zeleniny a získáte navíc sílu antioxidantů!

Pijte zázvorový čaj

Kocovina je někdy doprovázena žaludeční nevolností, zkuste ji zklidnit horkým šálkem zázvorového čaje. Zázvor pomáhá léčit nevolnost.

Jděte na čerstvý vzduch

Kyslík napomáhá rozpadu alkoholových toxinů, takže se oblečte a jděte ven. Malé cvičení ještě nikomu neuškodilo a navíc tak můžete uvolnit endorfiny, které vám pomohou překlenout kocovinovou náladu.

Přihlaste se jako řidič

Je nám líto, ale jediným opravdu zaručeným způsobem, jak se vyhnout kocovině, je pití úplně vynechat. Takže pokud vám za to hlava jako střep nestojí, odvezte ostatní z akce. Pokud nic jiného, budete mít aspoň co vyprávět.

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*