Tři bylinky, které zahánějí depresi a smutek

Cítíte se občas na dně a potřebujete povzbudit do života? Než sáhnout po alkoholu, která vás stáhne ještě více do deprese, doporučujeme použít tři speciální bylinky. Pomohou vás zbavit stresu a zvednou vám náladu.

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Na ostrovech v jižním Paciku kdysi vůbec neznali alkohol. Zato hojně používali a dodnes konzumují kořen Kava Kava, jinak česky nazvaného Pepřovník opojný. Domorodci z něj připravují rituální nápoj. Svými účinky by se dal přirovnat k alkoholu v mírné dávce, avšak na rozdíl od něj vůbec neovlivňuje motorické pohyby, řeč a vůbec mentální činnost v negativní slova smyslu.

Zato vás zbaví deprese, stresu a nespavosti, v lehce vyšší dávce dokonce vás může přivést až do euforie. V současné době se na českém trhu dají sehnat extrakty s až 60 procenty kavalaktonů. Navíc podle zkušeností uživatelů ulevuje od bolesti zad a kloubů, uvolňuje svalové napětí a od křečí. Známkou kvalitního extraktu je brnění jazyku.

Ze stejné oblasti pochází rovněž tropický strom zvaný Kratom. Jeho listy mají stimulační, sedativní a zároveň euforické účinky. Existuje mnoho druhů Kratomu, které se dají vzájemně míchat. Jedny jsou více stimulující, jiné zase sedativnější.

Záleží na tom, zda-li chcete mít více chutě do práce, obzvlášť když se vám nechce, anebo se naopak potřebuje více uvolnit. Záleží rovněž na dávkování. Obecně platí, že menší množství stimuluje, zbystří mysl, potlačí únavu a působí jako afrodiziakum. Větší pak více uklidňuje, mírní fyzickou i psychickou bolest a podporuje snění za bílého dne.

Třetí bylinou, kterou vám chceme přiblížit, je Modrý leknín. O jeho účincích se dodnes vedou spory, které vyvěrají z mýtu, že staří Egypťané jej používali k navození extatických stavů. Mnoho uživatelů se zklamalo, jelikož očekávali „stavy“ jako u marihuany. Jenže tato bylina, obsahující alkaloidy apomorfin a nuciferin, v krátkodobém používání působí spíše jako relaxant a antidepresant, což přesně koresponduje s ideou tohoto článku.

V dlouhodobé kontextu užívání ovšem začíná účinkovat jinak, a sice přesně z důvodu, proč jej zřejmě kdysi užívali duchovní adepti ve starém Egyptě. Po čase totiž mění mozkové frekvence směrem nahoru, tudíž dochází k intenzivnějšímu spojení s vyšším Já. Člověk se pak stává vyrovnanějším, klidnějším a moudřejším. Ovšem jen za podmínky, zda-li si tak naplánoval svůj vlastní osud. Jak jste na tom Vy? 😉

Parádní den plný živé euforické energie přeje georg

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*