Šest důvodů, proč empatiky vykolejí faleš

Když empatik narazí na neupřímné lidi, obvykle zvolí jako způsob ochrany mlčení. Projevuje se to koktáním, zapomnětlivostí a ztíženým přemýšlením. Kdokoli, kdo nevyzařuje upřímné vibrace uvede empatika do stavu vysoké ostražitosti. Když jsem ještě pracovala jako kadeřnice, nemohla jsem pochopit, proč jsem z některých klientů, kteří jinak působili mile, měla špatný vnitřní pocit. Až když jsem pochopila, že jsem empatik, začalo mi to dávat smysl. Cítila jsem bolest, kterou maskovali neupřímným chováním.

REKLAMA

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Existuje mnoho úrovní falše a je pro ni také mnoho důvodů. V raných stádiích objevování vlastních empatických schopností není vždy snadné přesně určit, proč na nás někdo působí tak zle.

A jaké chování v nás může vyvolat nepříjemné pocity?

Někdo, kdo chce být milován všemi, jež potká, se chová až strojeně hezky, aby získal obdiv.

Někdo, kdo je plný nenávisti a zloby a velmi se snaží přesvědčit svět o opaku.

Někdo, kdo měl emocionálně zničující dětství, které v něm zanechalo pocity ohrožení a bolesti, ale hraje si na drsňáka.

Někdo, kdo si buduje zcela novou osobnost, aby skryl tu svou část, o níž si myslí, že nebude společensky akceptována.

Někdo, kdo vás neustále neupřímně vychvaluje.

Někdo, kdo si vymýšlí příběhy, aby vypadal zajímavý.

A zde je seznam reakcí, jež u sebe můžeme zaznamenat:

Vyhýbání se jejich společnosti, ačkoliv pro to není skutečný důvod (neřekli o vás nic špatného a nijak vám neublížili)

Neschopnost s nimi mluvit. Slova nám váznou v ústech a náš mozek se chová, jako bychom ztratili paměť. Přistihneme se, že pouze klademe otázky a když chceme mluvit, zdá se, že to nedává žádný smysl.

Pocit strachu v žaludku, jehož se nám nedaří zbavit, dokud dotyčná osoba neodejde.

Více než hodina strávená v jejich společnosti nás vyčerpá a cítíme se zle.

Cítíme se provinile, protože můžeme toho člověka mít rádi, ale nemáme rádi pocit, jenž v nás vyvolává.

Cítíme se s nimi bezradní.

Pokud empatik cítí faleš a neupřímnost u druhých, neznamená to ještě, že neobelhává sám sebe. Když se někteří z nich cítí s neupřímným člověkem špatně, mohou začít skrývat vlastnosti, které na sobě sami nemají rádi.

V určitých okamžicích svého života musíme všichni skrývat svou tvář a nemůžeme být upřímní, ale pro někoho je to každodenní rutina. Můžeme předstírat, že jsme v pohodě a šťastní, zatímco jsme smutní nebo deprimovaní. Můžeme předstírat, že jsme znepokojení, když jsme lhostejní. Nebo můžeme předstírat, že milujeme práci, kterou ve skutečnosti nesnášíme. V některých případech nám neupřímnost může pomoci zvládnout složité situace, ale chovat se tak denně je nezdravé.

Jednou z největších příčin nespokojenosti na této planetě je, že lidé neznají sami sebe a když před druhými skrýváme nějakou svou část a neznáme důvod, působí nám to bolest. Být upřímný a autentický je emocionálně osvobozující. Mnoho vlastností, které skrýváme, často zdědíme po předcích nebo mohou pocházet dokonce až z minulých životů. Ať už pochází odkudkoliv, je důležité, abychom tyto vlastnosti rozkryli a pokud už je nemůžeme změnit (některé bývají velmi pevně připoutané), abychom je přijali a naučili se s nimi žít.

Citliví lidé negativní vlastnosti skrývají, protože vědí, jak jsou škodlivé. Skrýt je však neznamená zbavit se jich. Vždy se znovu projeví a způsobí škody.

Nenávist, hněv, žárlivost a strach z nepřijetí jsou nejčastější vlastnosti, které skrýváme. Můžeme nenávidět někoho za to, jak se k nám choval. Hněv můžeme převzít po hněvivém rodiči. Chvála a pozornost, jimž se v dětství dostávalo kamarádovi nebo sourozenci, může vést k žárlivosti a pokud bylo dítě třeba odmítáno nevědomými rodiči, mohlo to v jeho nitru vyvolat intenzivní strach z nepřijetí. Všechno jsou to velmi jednoduché a nevinné spouštěče, které však mohou narůst jako sněhová koule a vrýt do nás hlubokou nejistotu, již máme potřebu skrývat. Až v sobě tyto vlastnosti rozpoznáme a přijmeme je, ztratí svou moc.

zdroj: www.collectivelyconscious.net

REKLAMA

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*