Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme?

Regenerace organismu je vlastně nástroj obnovy vitální energie těla. Se sníženou regenerací dochází ruku v ruce ke vzniku chronických i akutních onemocnění. Jak zamezit její ztrátě a jak ji posílit?

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč


Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme?
Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Regenerace těla a dva základní typy vitálních sil

Regenerace našeho organismu probíhá především u sekundárního typu naší vitální síly, která se obnovuje převážně spánkem a stravou. Je to ten typ energie zajišťující naši fyzickou i psychickou sílu během dne.

Další typ naši vitální energie tkví v naší šroubovici DNA. Tato šroubovice DNA se odborně nazývá telemer a nachází se v každé buňce našeho organismu. Čím je tento telemer kratší, tím méně informací v sobě nosí a tím horší funkce dané buňky je. Regenerace se pak stává ztíženější.

REKLAMA
cordyceps forte new - Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme?

Telemer jako nositel matrice života

Telemer je součástí jádra každé buňky v našem těle. Někdo by ho mohl považovat za jakousi hmotnou variantu záznamu naší duše, našeho já. Avšak na vědecké úrovni nic takového prokázáno nebylo a je to pouze spekulace, která podněcuje další bádání.

Každopádně telemer se postupně zkracuje a degeneruje při jakémkoliv dělení buňky, kdy vzniká další jádro. Tedy, čím více se jednotlivá buňka podělí, tím kratší bude daný telemetrický zápis.

O zkracování telemeru se hovoří jako o procesu stárnutí.

Stárnutí je proces, během kterého se naše vrozená dlouhodobá vitalita vyčerpává za účelem obnovení té krátkodobé.

Jak tedy zabránit krácení telemeru a podpořit schopnosti regenerace organismu?

Doplňky stravy na dlouhověkost

Zastánci tradiční čínské lidové medicíny nedají dopustit na léčivé houby Cordyceps a Reishi. Jejich účinky na dlouhověkost a schopnost regenerace se tradují již po mnohá tisíciletí, kdy byly mnohdy výsadou pouze královských rodin.

Dalším významným přírodním prostředkem na prodloužení života je Gotu Kola. Sloni na Srí Lance, kteří pojídají Gotu Kolu, se dožívají mnohem delšího věku než jejich příbuzní na pevnině.

A především legendárním prostředkem na prodloužení života a schopnost regenerace již od dob starověku je monoatomické zlato – ormus. Podle zasvěcenců umí nejen opravit chyby v DNA, ale zároveň aktivovat její „spící“ část.

Dostatek spánku

Spánek je pro naše tělo nesmírně důležitý. Během spánku dochází k uvolňování řady hormonů, jako je třeba růstový hormon. Růstový hormon stimuluje buňky k jejich opravě, a tedy zvyšuje jejich funkci. Proto spěte minimálně 6 – 8 hodin denně.

Správná strava a výživa

Bez správné stravy to dneska nejde. Naše tělo se umí adaptovat na ledacos. Příkladem jsou kulturisté, ale samozřejmě, ne vše je zdravé. Dnešní moderní průmyslově zpracovaná strava člověka z velké části zatěžuje a snižuje jeho schopnosti regenerace.

Člověk by měl primárně volit ty nejpřirozenější a nejsnáze stravitelnější potraviny, jako jsou ovoce, zelenina a ořechy. Pravidelně dodávat mikroživiny ve formě vitamínů, minerálů a stopových prvků. A naopak vyloučit ze svého života alkohol, cigarety a uzeniny.

Dostatečný pitný režim

O vodě se říká, že je nositelkou života. Z části je to pravda, avšak u člověka je skutečnou nositelkou života krev, respektive nositelkou sekundární vitální části těla. A krev je tvořena z převážné části vodou.

Pijte dostatečné množství tekutin a silně podpoříte látkovou výměnu v mezibuněčném prostoru a zabráníte tak hromadění odpadu, který následně buňky poškozuje. Doporučuje se pít 2 litry vody denně. Pamatujte však, že někdy méně je více, protože pokud budete naopak pít přes míru, budete zatěžovat ledviny, v nichž se ukrývá životní síla.

Relaxace psychická i fyzická

Když se zde bavíme o relaxaci, tak máme na mysli plné uvolnění. Naprosté uvolnění mysli. Plné uvolnění svalů. Hluboký nádech a výdech. Občas se během dne zastavte a nechte věci jen tak čistě plynout.

Uveďte se do stavu bezčasovosti. Nebojte se taky protahovat veškeré vaše svalstvo a staňte se obratnější. Snížíte tím stresové napětí.

Seberealizace a dělání toho, co nás baví

V naší vlastní osobní seberealizaci nacházíme svou vlastní duši a vitální energii. Když děláme to, co nás baví, tak pociťujeme neskutečnou satisfakci a naplnění. A přesně tyto pocity jsou náš vnitřní plamen života, který v nás hoří.

Udržování tohoto života znamená zlepšení svých psychických i fyzických sil, které schopnost regenerace podporují.

Za energii života vám dlouhé telemery a lepší schopnost regenerace přeje Jakub

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme? 269b - Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme?  MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme?  OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme?  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*