Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme?

Regenerace organismu je vlastně nástroj obnovy vitální energie těla. Se sníženou regenerací dochází ruku v ruce ke vzniku chronických i akutních onemocnění. Jak zamezit její ztrátě a jak ji posílit?

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů
Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme?
Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Regenerace těla a dva základní typy vitálních sil

Regenerace našeho organismu probíhá především u sekundárního typu naší vitální síly, která se obnovuje převážně spánkem a stravou. Je to ten typ energie zajišťující naši fyzickou i psychickou sílu během dne.

Další typ naši vitální energie tkví v naší šroubovici DNA. Tato šroubovice DNA se odborně nazývá telemer a nachází se v každé buňce našeho organismu. Čím je tento telemer kratší, tím méně informací v sobě nosí a tím horší funkce dané buňky je. Regenerace se pak stává ztíženější.

REISHI 100 kapslí
CORDYCEPS 100 kapslí

Telemer jako nositel matrice života

Telemer je součástí jádra každé buňky v našem těle. Někdo by ho mohl považovat za jakousi hmotnou variantu záznamu naší duše, našeho já. Avšak na vědecké úrovni nic takového prokázáno nebylo a je to pouze spekulace, která podněcuje další bádání.

Každopádně telemer se postupně zkracuje a degeneruje při jakémkoliv dělení buňky, kdy vzniká další jádro. Tedy, čím více se jednotlivá buňka podělí, tím kratší bude daný telemetrický zápis.

O zkracování telemeru se hovoří jako o procesu stárnutí.

Stárnutí je proces, během kterého se naše vrozená dlouhodobá vitalita vyčerpává za účelem obnovení té krátkodobé.

Jak tedy zabránit krácení telemeru a podpořit schopnosti regenerace organismu?

Doplňky stravy na dlouhověkost

Zastánci tradiční čínské lidové medicíny nedají dopustit na léčivé houby Cordyceps a Reishi. Jejich účinky na dlouhověkost a schopnost regenerace se tradují již po mnohá tisíciletí, kdy byly mnohdy výsadou pouze královských rodin.


Zdravé tipy pro jednotlivá znamení

♈ BERANBrahmi • ♉ BÝKCordyceps

♊ BLÍŽENCICordyceps • ♋ RAKAcai Berry

♌ LEVCaigua • ♍ PANNAAšvaganda

♎ VÁHYCordyceps • ♏ ŠTÍRKotvičník

♐ STŘELECReishi • ♑ KOZOROHKřemelina

♒ VODNÁŘBrahmi • ♓ RYBYAšvaganda


Dalším významným přírodním prostředkem na prodloužení života je Gotu Kola. Sloni na Srí Lance, kteří pojídají Gotu Kolu, se dožívají mnohem delšího věku než jejich příbuzní na pevnině.

A především legendárním prostředkem na prodloužení života a schopnost regenerace již od dob starověku je monoatomické zlato – ormus. Podle zasvěcenců umí nejen opravit chyby v DNA, ale zároveň aktivovat její „spící“ část.

Dostatek spánku

Spánek je pro naše tělo nesmírně důležitý. Během spánku dochází k uvolňování řady hormonů, jako je třeba růstový hormon. Růstový hormon stimuluje buňky k jejich opravě, a tedy zvyšuje jejich funkci. Proto spěte minimálně 6 – 8 hodin denně.

Správná strava a výživa

Bez správné stravy to dneska nejde. Naše tělo se umí adaptovat na ledacos. Příkladem jsou kulturisté, ale samozřejmě, ne vše je zdravé. Dnešní moderní průmyslově zpracovaná strava člověka z velké části zatěžuje a snižuje jeho schopnosti regenerace.

Člověk by měl primárně volit ty nejpřirozenější a nejsnáze stravitelnější potraviny, jako jsou ovoce, zelenina a ořechy. Pravidelně dodávat mikroživiny ve formě vitamínů, minerálů a stopových prvků. A naopak vyloučit ze svého života alkohol, cigarety a uzeniny.

Dostatečný pitný režim

O vodě se říká, že je nositelkou života. Z části je to pravda, avšak u člověka je skutečnou nositelkou života krev, respektive nositelkou sekundární vitální části těla. A krev je tvořena z převážné části vodou.

Pijte dostatečné množství tekutin a silně podpoříte látkovou výměnu v mezibuněčném prostoru a zabráníte tak hromadění odpadu, který následně buňky poškozuje. Doporučuje se pít 2 litry vody denně. Pamatujte však, že někdy méně je více, protože pokud budete naopak pít přes míru, budete zatěžovat ledviny, v nichž se ukrývá životní síla.

Relaxace psychická i fyzická

Když se zde bavíme o relaxaci, tak máme na mysli plné uvolnění. Naprosté uvolnění mysli. Plné uvolnění svalů. Hluboký nádech a výdech. Občas se během dne zastavte a nechte věci jen tak čistě plynout.

Uveďte se do stavu bezčasovosti. Nebojte se taky protahovat veškeré vaše svalstvo a staňte se obratnější. Snížíte tím stresové napětí.

Seberealizace a dělání toho, co nás baví

V naší vlastní osobní seberealizaci nacházíme svou vlastní duši a vitální energii. Když děláme to, co nás baví, tak pociťujeme neskutečnou satisfakci a naplnění. A přesně tyto pocity jsou náš vnitřní plamen života, který v nás hoří.

Udržování tohoto života znamená zlepšení svých psychických i fyzických sil, které schopnost regenerace podporují.

Za energii života vám dlouhé telemery a lepší schopnost regenerace přeje Jakub

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Ormus269b - Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme? MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme? OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme? monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník 50% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník 50% 20 g ZDARMA.​

1 Trackback / Pingback

  1. Regenerace. Proč tuto schopnost ztrácíme? | Gold Digest

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*