První čakra: odblokování, cviky, harmonizace

MULADHARA neboli první základní kořenová čakra slouží jako naše spojení s energií Země, která nám poskytuje oporu, pevnost a prvotní pramen životní síly. Při její disharmonii vznikají různá onemocnění a problémy v životě. Jaké to jsou problémy a jak harmonizovat první čakru?

REKLAMA

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč


První čakra: odblokování, cviky, harmonizace
První čakra: odblokování, cviky, harmonizace
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

První čakra, označena červenou barvou, představuje naše spojení se Zemí a její disharmonie se projevu rozpadem všech pevných částí, které v sobě máme – zuby, kosti, nehty, kolena, disciplína, organizace, vytrvalost, kondice.

Při takovéto disharmonii můžeme trpět nedostatkem energie, pocitem strachu a nezajištění, které vedou k majetnickým sklonům nebo přílišné agresivitě, koneckonců červená je barvou boje.

Když je první čakra v disharmonii

Harmonizaci můžeme provádět meditačním cvičením, řádnou stravou a posilováním určitých charakterových vlastností. Nejlépe si můžeme pomoci, když budeme paralelně zkoušet všechny způsoby, protože výsledek je pak zaručen.

Disharmonie vzniká dvojím způsobem. Danou čakru si můžeme buď blokovat anebo naopak příliš otevřít, ani jedno není dobré, jelikož v obou případech cítíme negativní projevy disharmonie. Při zablokování do nás neproudí dostatek energie a při přílišném otevření z nás zase energie odchází.

Meditační cvičení

Během meditačního cvičení se usadíme do tureckého sedu, zády se můžeme opřít o nějakou zeď, ať jsme neustále narovnání. Zavřeme oči a postupně začínáme hlubokými nádechy a pomalými výdechy. Uvádí se pravidlo, že výdech by měl být 2x delší než nádech.

Během dýcháni si představujeme sami sebe, jak sedíme a postupně z nás vychází kořeny, které zakořeňují do země. Skrze tyto kořeny k nám pak proudí všechna voda a živiny, které potřebujeme, a které se shromažďují v oblasti naší pánve. V pánevní oblasti si představíme malé červené světlo, které roste a nabývá na síle.

Podstatné je vidět, jak se dané centrum v pánvi napájí živinami z kořenů a podporuje růst celého našeho těla, respektive skrze kořeny proudí živiny do první čakry a z první čakry proudí energie života do našeho těla.

V takovéto vizualizaci a meditaci setrváme přibližně 20 minut a následně pomalým zrychlováním dechu se začneme znova probouzet.

První čakra a strava

Co se stravy týče, první čakra je disharmonii, což se také může projevovat buď naprostou obezitou, nebo vyhublostí. Harmonizovaná první čakra skrze řádnou stravu nám tak dopomůže i k dobré postavě a fyzické kondici.

Jestliže trpíme obezitou, tak je velice vhodné do jídelníčku zařadit jakoukoliv kořenovou zeleninu a luštěniny (sója, čočka nebo fazole). V zásadě si můžeme pomoci i ovocem, které nás zlehčí. Pokud trpíme vyhublostí, tak ovoce jíme jen minimálně.

První čakra vyžaduje do jídelníčku zařadit semínka (chia, slunečnice, dýňová semena, quinoa) i ořechy (para, vlašské, lískové a kešu) které fungují jako dobrý zdroj pevných kvalit a dostatku kalorií i minerálů, převážně hořčíku a vápníku.

Nejlépe uděláme, pokud se naučíme jíst pravidelně aspoň 3x denně. V případě nadváhy se pokoušíme vyřadit z jídelníčku maso a nahradit ho ořechovou nebo sójovou variantou.

Skrze schopnosti, dovednosti a charakterové vlastnosti

Podstatné je naučit se uvažovat úplně jinak, protože způsob jakým uvažujeme, vytváří naše chování, které je řízeno naší mentální stránkou. Těžko posílíme první čakru, pokud se sami vnitřně nenastavíme na dokončování úkolů a dotahování práce do konce.

Vlastnosti, které bychom si měli osvojit:

  • zodpovědnost
  • disciplinovanost
  • stálost
  • umění dělat, co je třeba a plnit naše povinnosti
  • trpělivost
  • pravidelnost

Všechny tyto vlastnosti si můžeme osvojit skrze většinu manuálních prací, které vyžadují trpělivost, zodpovědnost, pravidelnost a zaměření na naše povinnosti. Harmonická první čakra se projevuje dostatečným příjmem financí, které jsou reflexí životní síly v mezilidském světě moderní společnosti.

Jakub

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - První čakra: odblokování, cviky, harmonizace269b - První čakra: odblokování, cviky, harmonizace MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - První čakra: odblokování, cviky, harmonizace OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - První čakra: odblokování, cviky, harmonizace monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*