Premenstruační fáze: Jak ji snadno zvládnout?

Premenstruační fáze je období přibližně týden před očekávanou menstruací. Často je toto období spojeno s řadou fyzických a duševních změn, které se souhrnně nazývají jako premenstruační syndrom. Avšak nemusí to tak vůbec být. Záleží na tom, jak žena k tomuto období přistoupí.

eshop energie života nabízí


MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

ochrání vaši duši

89 Kč


Premenstruační fáze: Jak ji snadno zvládnout?
Premenstruační fáze: Jak ji snadno zvládnout? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Premenstruační fáze se délkou a silou prožitku u každé ženy odlišuje. V této době dochází k jistým viditelným změnám, ať už fyzickým či psychickým, které pozoruje nejen žena, ale i okolí. Tyto změny se ale dějí i ve zbylých fázích ženského cyklu. Akorát premenstruační fáze přináší ženám asi nejvíce pomyslných potíží.

Mezi nejčastější pomyslné potíže patří:

  • výkyvy nálad
  • zvýšená únava a potřeba spánku
  • přecitlivělost, podrážděnost a nesoustředěnost

Ale může se jednat o jakýkoliv jiný projev, který vybočuje z běžného chování a projevu ženy. S tím se pojí i fyzické změny, kdy většinou  dochází ke zhoršení stavu pokožky, otokům těla, bolestem, křečím a zvýšené citlivosti prsou. Premenstruační fáze má však i své kouzlo. Stačí se na ni jen podívat z trochu jiné perspektivy.

KAVA KAVA pepřovník extrakt 70% kavalaktonů 5 gramů

Premenstruační fáze jako příležitost ke změně

Fyzické změny, které premenstruační fáze přináší, souvisí s duševním naladěním ženy. Souvisí však i s příležitostí, kterou tato fáze přináší. Z pohledu teorie ženské cykličnosti si musíme uvědomit, že žena během lunárního měsíce prochází čtyřmi různými obdobími. Jedná se o období:

  1. aktivní
  2. pečující
  3. kreativní
  4. reflexivní

Každé toto období je jiné a přináší jiná pozitiva. Právě třetí fáze ženského cyklu je fáze premenstruační, neboli kreativní. Jedná se o start druhé půlky cyklu, a tak i zde začíná postupný úbytek sil. Tělu se nedostává tolik sil, čímž více prosvítá to, co je pod povrchem.

V této fázi může žena, díky emočnímu rozladění, najít jeho samotnou příčinu. Díky oslabení těla totiž žena uvidí stav svého nitra, a to, co s ním nesouzní. A zde vzniká příležitost s tím něco dělat.

Premenstruační fáze je obdobím, kdy má žena spoustu nápadů, umí spoustu věcí efektivně vyřešit, má zvýšenou potřebu zbavovat se harampádí a uklízet. A to nejen v sobě, ale i kolem sebe. Tato fáze dává ženám šanci zbavit se toho, co jim v životě neslouží, posunout se a existenčně vyrůst.

Díky mnoha kreativním činnostem je žena schopna si mnohé nefunkční a staré vzorce chování připustit, zpracovat a nechat je odejít. Je to příležitost přiměřeně uznat existenci jakékoliv emoce, neskrývat ji a nevytvářet tak vnitřní tlak.


76ba561914ab9317ce13840447e9c342 0 - Premenstruační fáze: Jak ji snadno zvládnout?

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

299 Kč

9c028f662cbe688f0722fdf4c364b99b 0 - Premenstruační fáze: Jak ji snadno zvládnout?

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

7ba6b8bd9c53e0cc3a39ddb3021d688f 0 - Premenstruační fáze: Jak ji snadno zvládnout?

AŠVAGANDA 50 g

uklídní a povzbudí

129 Kč

b72b1ec22896f0131aa2520f737c02ab 0 - Premenstruační fáze: Jak ji snadno zvládnout?

GOTU KOLA 10:1 20g

sladí hemisféry

199 Kč


Jedná se ale o období introvertní, kdy žena právě kvůli těmto důležitým věcem vyhledává spíše samotu a s komunikací ve vztazích poněkud pokulhává.

Čím zesílit pozitivní přínos kreativní fáze

V této fázi jsou skvělé aktivity jako je právě psaní, kreslení, tanec, poslech příjemné hudby či zahradničení. Tyto aktivity pomáhají dostat emoce ze sebe ven, aniž by tím člověk někomu ublížil. Navíc uklidňují a dopřávají tak odpočinek a klid, po kterém duše i tělo v této době více touží. To může být i cestou, jak tuto fázi prožívat i bez zbytečných fyzických a psychických potíží.

Přiměřená aktivita, která dělá radost, je tedy dosti klíčová. K tomu je vhodné přidat i lehkou stravu. Měla by se skládat především z potravin, které tělu odlehčí a pročistí ho. Vždy ale přípravu těchto potravin přizpůsobujeme ročnímu období a celkovému zdravotnímu stavu. S tím se pojí i pitný režim, který se správnou stravou pomáhá tělu odlehčit a zmírňuje případné fyzické potíže.

Premenstruační fáze je obdobím zvýšeného klidu, tak je vhodné se vyvarovat jakýmkoliv povzbuzujícím látkám. Tělo totiž v konečném důsledku pouze vyčerpávají. Případné náhlé výkyvy a změny nálad lze dát do rovnováhy tzv. krizovou bachovou esencí či esencí hořčice polní. Ta se hodí obzvláště pro období bezpříčinně se střídajících nálad, při pocitech melancholie, sklíčenosti a nedostatku psychické síly.

Uklidňující stimulaci přináší i rostlina ašvaganda, která se tradičně používá v ájurvédské medicíně. Je to díky sedativním účinkům, kterými tělo i duši umí příjemně zharmonizovat. Podobné účinky má i polynéský poklad jménem Kava Kava, která dokáže navodit pocit relaxace bez vedlejších nepříznivých účinků a není návyková. Navíc uvolňuje svaly, a tak pomáhá při bolestech a křečích.

Darina


KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

CORDYCEPS FORTE

posílí zevnitř

799 Kč

TŘTINOVÝ CUKR 500 g

nahradí bílý cukr

45 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*