Pomozte slepičkám v nouzi, adoptujte je

Představte si tu krásnou idylku. Vyjdete si na zahrádku, dáte si kávu a sednete si do svého oblíbeného křesla. A koukáte na slepičky, jak si spokojeně tu a tam zobnou zrní anebo žížaly. Pomalu se zvednete, zamíříte do kurníku, kde najdete čerstvě snesená vajíčka. „To bude zítra ráno parádní vaječinka,“ oblíznete se v duchu.

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

209 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Najednou vás probudí v supermarketu nekonečné pípání pokladen. „Co jsem to chtěl? Aha, vejce.“ Zamíříte k regálu a sáhnete po prvním platu. Plném vajec od slepic, které nikdy neviděly slunce. Tlačí se jedna na druhou v klecích a nemilosrdný posuvný pás je nutí ke snášení jako o život. A to doslova a do písmene, protože po roce svého života slepička přestane plnit plán a tak ji čeká jediná jistota. Smrt na jatkách.

chia99 - Pomozte slepičkám v nouzi, adoptujte je A teď si představte, že jste v moci alespoň některým slepičkám tuto děsivou jistotu změnit. Ano, můžete je z velkochovu adoptovat, za pár korun, a nechat dožít u vás doma, pokud máte pro ně dostatečný výběh.

Až pookřejí, protože majitel drůbežárny z nich často vydře slepičí duši, brzy začnou snášet domácí vajíčka. Když je rozklepnete, jsou uvnitř krásně žlutá. A žloutek s bílkem drží pěkně pohromadě. A ta chuť – co vám budu povídat. Občas dostáváme vajíčka od malého chovu a to je lahoda, uvařit takové skutečné vejce naměkko. Zkrátka domácí je domácí, tomu se žádné z obchodu nemůže vyrovnat. Ani nemůže, protože to marketové vlastně ani není vejce.

Iniciativa Slepice v nouzi

Petr Dobrý z hnutí Duha střední Čechy se před časem nemohl na utrpení slepic dále dívat. A proto založil iniciativu Slepice v nouzi, která si dalo do svého vínku náročný, ale o to více šlechetnější úkol. Slepicím z vajíčkových velkochovů prodloužit život a umožnit jim, aby alespoň druhou část života prožily tam, kde uvidí slunce. Kde se budou moci popelit v trávě, kde budou moci běhat po zahradě, tam, kde jim nebude hrozit utracení, pokud třeba při přepeřování nebudou snášet vajíčka.

slepičky03 - Pomozte slepičkám v nouzi, adoptujte je „Chceme propagovat možnost přímé adopce slepiček z nejbližšího velkochovu. Tyto slepičky tak zachráníme před smrtí. Budeme je nabízet k adopci do kvalitních malochovů, nebo k virtuální adopci,“ vysvětluje na stránkách www.slepicevnouzi.cz Petr Dobrý.

Chce propagovat domácí chov slepic, což podle něj neznamená nutně odpudivý kurník a zničená část zahrady, ale spokojené slepice a kvalitní a chutná vajíčka. Která na rozdíl od těch z velkochovu, jako vajíčka nejen vypadají, ale i chutnají.

„Budeme začátečníkům radit, jak se o adoptované slepičky z velkochovu postarat. Rádi bychom informovali zákazníky, jak mohou zamezit utrpení slepic při nákupech v obchodech. Zkrátka jim chceme ukázat, že slepice se umí radovat, smutnit, přátelit se, ale i učit věci, které očekáváme jen u děti, psů a koček, když jim poskytneme prostor a dobrý domov,“ dodává Dobrý.

Ano, domov. Co třeba ten váš? Je to na vás.

amber

REKLAMA

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

149 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

349 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*