Podzimní detoxikace je stejně důležitá jako jarní

Podzimní detoxikace je vlastně uzpůsobení stravy pro koncentrování energie na nadcházející zimní období. Je to i šance zbavit se ještě látek, které tělo nepotřebuje a zbytečně by ho zatěžovalo. Tato detoxikace nemusí být nic razantního. Právě naopak, jde o to umět využít přirozenou očistnou sílu potravin a bylin.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


Podzimní detoxikace je stejně důležitá jako jarní.
Podzimní detoxikace je stejně důležitá jako jarní. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Podzimní detoxikace je přirozeným procesem, který je zcela v souladu s přírodou. Podzimní detoxikace ale musí probíhat přirozeně a pozvolně, aby nedošlo k extrému, ze kterého by tělo utrpělo spíše šok. Taková detoxikace není jen o zbavování se škodlivých a nepotřebných látek, ale i nepotřebných myšlenek a nedokončených záležitostí. Tak jako strom shazuje na podzim listy.

Podzimní detoxikace je o stáhnutí svých sil dovnitř, aby se zimní chlad nedostal dovnitř našeho těla. Díky tomu zvyšujeme svou obranyschopnost a posilujeme naši mysl i ducha před případnou melancholií či depresemi.

Podzimní detoxikace nám pomůže s únavou či vyčerpáním a připravuje nás, abychom zvládli zimu bez zbytečných onemocnění. Což je rozdíl oproti jarní detoxikaci, která nás má zbavit nečistot po náročné zimě a energeticky bohaté stravě.

Podzimní detoxikace: Ostropestřec mariánský a chlorella

Podzimní očista je o přirozené stimulaci metabolismu, podpoření zažívání a povzbuzení detoxikačních orgánů. Samoočistné procesy zajišťují v těle játra a ledviny. Podpořit tyto dva orgány můžeme díky čaji z goji a schizandry. Tento čaj má příjemnou sladko-kyselou chuť a není potřeba ho nijak doslazovat. Svou povahou posiluje imunitu člověka.

Podpořit své tělo v ochraně před škodlivými látkami a jejich vyloučení z těla ven, můžeme díky ostropestřci mariánskému. Ostropestřec mariánský podporuje činnost a regeneraci jaterních buněk. Je to díky komplexu účinných látek jménem silymarin, který je skvělou prevencí účinku toxických látek. Ostropestřec mariánský působí jako silný antioxidant, který nám pomáhá udržovat dobré trávení.

Dalším přírodním prostředkem, který usnadňuje detoxikační procesy v lidském organizmu, je aloe vera. Má podobně jako ostropestřec antioxidační účinky, velice pozitivní vliv na trávení a tím posiluje obranyschopnost organismu. Stejně jako například sladkovodní řasa chlorella. Ta je navíc bohatým zdrojem vitamínů, minerálů, esenciálních aminokyselin, nenasycených kyselin a karotenoidů. Chlorella se však nemůže užívat v případě nachlazení či chřipky.

Podzimní detoxikace je o podpoře samoočistných procesů těla

Podzimní strava by nám měla zažehnout trávení a podpořit celkový metabolismus. Saháme po tom, co nám příroda v daném období nabízí, a upřednostňujeme tepelnou úpravu. Pro podpoření podzimní detoxikace bychom se ve stravě měli zaměřit na následující:

 • vypít ráno na lačno 100-200 ml teplé vody, pomůže nám to nastartovat metabolismus a očistné procesy těla
 • zeleninové vývary
 • fermentované potraviny jako je zelí, okurky, červená řepa, aj.
 • kořenovou zeleninu jako je mrkev, česnek, cibule, celer, červená řepa, aj.
 • zeleninu jako je květák, špenát, dýně, mangold
 • dýňová, lněná, sezamová, slunečnicová semena, aj.
 • jablka, hrušky, švestky, meruňky, růžový grep
 • vlašské, lískové ořechy, aj.
 • vhodné bylinky, koření a přírodní potravinové doplňky

Dostatečný pitný režim, relaxační pohyb a klid podpoří vyloučení nežádoucích látek z těla ven. Stejně jako sauna či masáže. V tomto období je vhodné vyloučit ze stravy všechny průmyslově zpracované a rafinované potraviny včetně alkoholu a kofeinu. Takováto detoxikace je optimální minimálně 14 dnů.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


3 Comments

 1. To se mě moc libylo ani jsem o tom nevěděla děkuji za informace jste opravdu skvělí Mockrát Vám Velice Děkuji Vlasta!!!

 2. To se mě moc libylo ani jsem o tom nevěděla děkuji za informace jste opravdu skvělí Mockrát Vám Velice Děkuji Vlasta!!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*