Péče o pleť vyžaduje tato základní pravidla

Chcete mít i s přibývajícím věkem krásnou pleť bez jediné chybičky? V tom případě se naučte o pokožku svého obličeje správně starat. Naučte se řídit základními pravidly péče o pleť, jejichž dodržování vám přinese viditelné výsledky už za pár týdnů.

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč


Péče o pleť vyžaduje tato základní pravidla.
Péče o pleť vyžaduje tato základní pravidla. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Péče o pleť je důležitá v každém věku. Správnou starostlivostí předejdete tvorbě akné, vysušené pokožce obličeje i tvorbě viditelný vrásek. Vyplatí se vám, když začnete dodržovat několik základních pravidel péče o pleť, které zahrnují zejména hydrataci, výživu, čištění a ochranu. Jak tedy postupovat, pokud chcete začít správně pečovat o pokožku svého obličeje?

Používejte kvalitní pleťové krémy

V péči o pleť je nejdůležitější její hydratace. Proto na pokožku svého obličeje každé ráno a večer nanášejte kvalitní pleťový krém. Konkrétní denní a noční krém vybírejte s ohledem na typ své pleti, která je suchá, citlivá, mastná, normální či smíšená. Správně zvolený pleťový krém pokožku vašeho obličeje hydratuje, regeneruje a zlepší její pružnost.

Kromě pleťových krémů vyzkoušejte i pleťová séra

Při péči o pokožku svého obličeje nemusíte používat pouze vhodný denní a noční pleťový krém, vyzkoušejte rovněž pleťová séra. V případě péče o pleť jde o zásadní kosmetiku. Pleťová séra totiž ve srovnání s pleťovými krémy obsahují mnohem více účinných látek, díky čemuž působí mnohem efektivněji.  Pleťové sérum používejte každé ráno a večer, můžete jej zároveň kombinovat s vhodným denním a nočním krémem.

Péče o pleť vyžaduje správné čištění

Čistá pleť je zdravá pleť. Naučte se pokožku svého obličeje čistit nejen večer, ale také každé ráno po probuzení. Co je pro vás v tomto případě nejdůležitější? Správný výběr čisticího přípravku, který je vhodný přesně pro typ vaší pleti. 

V případě suché či citlivé pleti je vhodné používat k čištění pleťové mléko, které je šetrné a které hydratuje pokožku. Máte-li citlivou pleť, je pro vás ideální rovněž micerální voda se zklidňujícími účinky, k dočištění své pleti můžete použít i růžovou vodu. V případě mastné pleti jsou nejvhodnější odličovací gely a v případě normální a smíšené pleti odličovací pěny či jemné odličovací gely.

Sáhněte po čistě přírodní kosmetice

Abyste si svou pleť zbytečně nepodráždili, pečujte o ni čistě přírodní pleťovou kosmetikou,  která neobsahuje parabeny, vůně ani barviva. Zvlášť pokud máte citlivou pleť, mohla by parfemovaná kosmetika nebo kosmetika s barvivy způsobit nepěknou vyrážku či ekzém.

Správná péče o pleť tedy vyžaduje i čtení etiket. Pokud možno se vyhýbejte kosmetice obsahující parabeny, které na etiketách najdete pod názvy methylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ethylparaben, polyparaben nebo isobutylparaben. Tyto látky totiž patří mezi tzv. endokrinní disruptory, které narušují lidský hormonální systém. Parabeny vědci nalezli i v nádorech rakoviny prsu.

Péče o pleť: Nezapomínejte ani na kosmetiku s ochranným faktorem

Aby byla vaše pleť dokonalá, dostatečně ji chraňte i před UV zářením. A to zejména v letních měsících. Proč je důležité používat kosmetiku (tedy pleťový krém, make-up či BB krém) s ochranným UV faktorem? Předejdete vzniku pigmentových skvrn i předčasnému stárnutí pokožky.

Dodržujte pitný režim a upravte si jídelníček

Ač péče o pleť vyžaduje hydrataci, nejde pouze o její hydrataci vnější pomocí pleťového krému, ale také o hydrataci vnitřní. Aby se pokožka vašeho obličeje těšila dobrému zdraví, dodržujte pravidelný pitný režim. V průběhu každého dne vypijte dva litry čisté neperlivé vody. Vhodný je pro vás také zelený čaj.

Pokud je vaše pleť náchylná k zánětům, vyřaďte dále ze svého jídelníčku bílou mouku, rafinovaný cukr, polotovary, konzervovaná jídla a rovněž alkohol. Na pročištění pleti pravidelně popíjejte kopřivový čaj, její stav dokážou zlepšit také potraviny bohaté na probiotika.

Další základní pravidla péče o pleť

  • Jednou týdně si dopřejte pleťovou hydratační či vyživující masku.
  • Jednou za týden rovněž provádějte pleťový peeling.
  • Dopřávejte si také pravidelnou masáž obličeje.
  • Chcete zpomalit stárnutí své pleti? Pomohou vám některé přírodní přípravky. Například arganový olej, opunciový olej nebo olej z pískavice řecké seno, kterými můžete účinně bojovat proti vráskám.
REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*