Pakistánští Hunzové se ve zdraví dožívají 100 let

Hunzové jsou komunitou obývající údolí Hunza v horské oblasti na severu Pákistánu. Má se za to, že se jedná o potomky makedonských vojáků, kteří do Pákistánu cestovali v doprovodu Alexandra Velikého. Ať už je to tak či onak, Hunzové jsou jednou z nejpozoruhodnějších společností na světě, a mohou zbytek lidí na Zemi mnoho naučit.

eshop energie života nabízí


MACA 100 tob.

vyladí hormony

299 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

349 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Odloučená pákistánská komunita vyznačující se dlouhověkostí

Život v komunitách Hunzů se vyznačuje mírem a klidem. I přesto, že hořké spory nad náboženskou a etnickou identitou jsou v této oblasti na denním pořádku a často vedou k násilným konfliktům, Hunzové jsou naopak známí svou tolerantností. Jejich komunita je převážně muslimského vyznání, ale existuje zde také řada jednotlivců praktikujících odlišnou víru. Všichni zde spolu mírumilovně existují a tato oblast je známá vřelými a přátelskými vztahy.

Lidé v této části Pákistánu se také vyznačují dobrým vzděláním a míra gramotnosti zde dosahuje 95%. I přesto zdejší lidé vedou prosté životy, většina z nich pracuje v souvislosti se zemědělství a od rána do večera dře na polích. Jejich strava je docela základní a neobsahuje vůbec žádné zpracované jídlo. Ví se o nich, že konzumují sušené meruňky, které jsou považovány za místní specialitu.

Nejpozoruhodnější věcí na této komunitě je její zdánlivě pevné zdraví. Mnoho Hunzů se ve zdraví dožívá více než 100 let. Existují zprávy, že ženy z této oblasti porodily přirozenou cestu ve věku, kdy evropské ženy mají dávnou za sebou menopauzu.

Zdraví

Mnoho lidí tak zajímá, proč jsou Hunzové tak zdraví, a odpovědí je podle všeho mnoho různých faktorů. Vysoká úroveň vzdělání v komunitě znamená, že lidé mají neustálou mentální stimulaci, a zároveň jsou fyzicky aktivní až do pozdního věku. Těžká práce na polích jim dodává nejen dostatek pohybu, ale neustále udržuje jejich spojení s přírodou. Toto přirozené živobytí jim umožňuje vyhnout se velké části stresu a problémů způsobených industrializací společnosti, což se ve výsledku projevuje tím, že jsou dle vlastních slov mnohem šťastnější.

Velké tajemství Hunzů je tak možná ve skutečnosti velmi prosté.

(zdroj: disclose.tv)


CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

299 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

299 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*