Pakistánští Hunzové se ve zdraví dožívají 100 let

Hunzové jsou komunitou obývající údolí Hunza v horské oblasti na severu Pákistánu. Má se za to, že se jedná o potomky makedonských vojáků, kteří do Pákistánu cestovali v doprovodu Alexandra Velikého. Ať už je to tak či onak, Hunzové jsou jednou z nejpozoruhodnějších společností na světě, a mohou zbytek lidí na Zemi mnoho naučit.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Odloučená pákistánská komunita vyznačující se dlouhověkostí

Život v komunitách Hunzů se vyznačuje mírem a klidem. I přesto, že hořké spory nad náboženskou a etnickou identitou jsou v této oblasti na denním pořádku a často vedou k násilným konfliktům, Hunzové jsou naopak známí svou tolerantností. Jejich komunita je převážně muslimského vyznání, ale existuje zde také řada jednotlivců praktikujících odlišnou víru. Všichni zde spolu mírumilovně existují a tato oblast je známá vřelými a přátelskými vztahy.

REKLAMA

Nikoliv černý, ale BÍLÝ PÁTEK v eshopu Energie života!

Slevy na téměř všechny produkty značky Energie života!

ZOBRAZIT VŠECHNY SLEVY


Lidé v této části Pákistánu se také vyznačují dobrým vzděláním a míra gramotnosti zde dosahuje 95%. I přesto zdejší lidé vedou prosté životy, většina z nich pracuje v souvislosti se zemědělství a od rána do večera dře na polích. Jejich strava je docela základní a neobsahuje vůbec žádné zpracované jídlo. Ví se o nich, že konzumují sušené meruňky, které jsou považovány za místní specialitu.

Nejpozoruhodnější věcí na této komunitě je její zdánlivě pevné zdraví. Mnoho Hunzů se ve zdraví dožívá více než 100 let. Existují zprávy, že ženy z této oblasti porodily přirozenou cestu ve věku, kdy evropské ženy mají dávnou za sebou menopauzu.

Mnoho lidí tak zajímá, proč jsou Hunzové tak zdraví, a odpovědí je podle všeho mnoho různých faktorů. Vysoká úroveň vzdělání v komunitě znamená, že lidé mají neustálou mentální stimulaci, a zároveň jsou fyzicky aktivní až do pozdního věku. Těžká práce na polích jim dodává nejen dostatek pohybu, ale neustále udržuje jejich spojení s přírodou. Toto přirozené živobytí jim umožňuje vyhnout se velké části stresu a problémů způsobených industrializací společnosti, což se ve výsledku projevuje tím, že jsou dle vlastních slov mnohem šťastnější.

Velké tajemství Hunzů je tak možná ve skutečnosti velmi prosté.

(zdroj: disclose.tv)

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*