Osho: Jen člověk se umí smát, zvíře nikoliv

Jedna podnikavá dívka z New Yorku si vzala za muže mladého a hezkého Itala, farmáře, který se jmenoval Stefano. Protože však byla nespokojená s jeho vystupováním ve společnosti, začala ho ihned vychovávat.

REKLAMA

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

349 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

silné tělo

399 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Osho: Jen člověk se umí smát, zvíře nikolivUž během svatební hostiny ho neustále opravovala, nakazovala mu, co má říkat, jaký má používat příbor a jak se má podávat máslo. Konečně bylo po oslavě a dostali se do postele.

Stefano se vrtěl pod přikrývkou, nejistý sám sebou, ale nakonec se otočil ke své nové ženě a zamumlal: „Byla bys tak laskava a podala mi prosím tě kundu?“

Život je vesmírný žert

Veškerý život je nádherný kosmický žert. Není na něm nic vážného – jen berte život vážně a budete se s ním míjet. Životu můžete porozumět jen prostřednictvím smíchu.

Cožpak jste si nevšimli, že člověk je jediný tvor, který se umí smát? Aristoteles kdysi řekl, že člověk je rozumné zvíře. To není pravda – i mravenci jsou velmi rozumní, a včely také.

Ve skutečnosti vypadá člověk ve srovnání s mravenci dost nerozumně. I počítač je velmi rozumný. Ze srovnání s počítačem vychází člověk ještě hůře.

Má definice člověka je, že člověk je smějící se zvíře. Žádný počítač se nesměje, žádný mravenec se nesměje, ani žádná včela, jen člověk se umí smát.

Smích je nejvyšší vrchol růstu, skrze smích dojdete k Bohu – protože jen prostřednictvím toho nejvyššího, co máte v sobě, můžete dosáhnout i nejzazšího. A smích pro vás musí být mostem.

Z knihy Osho: Život – láska – smích

REKLAMA

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

149 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč


1 Comment

  1. Nesouhlasím! I zvířatka se umí smát a radovat, ale taky plakat a smutit! Ale jenom člověk umí druhé týrat!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*