Osho: Jen člověk se umí smát, zvíře nikoliv

Jedna podnikavá dívka z New Yorku si vzala za muže mladého a hezkého Itala, farmáře, který se jmenoval Stefano. Protože však byla nespokojená s jeho vystupováním ve společnosti, začala ho ihned vychovávat.

eshop energie života nabízí


L-ARGININ 100 kapslí

zpevní svaly

449 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Osho: Jen člověk se umí smát, zvíře nikolivUž během svatební hostiny ho neustále opravovala, nakazovala mu, co má říkat, jaký má používat příbor a jak se má podávat máslo. Konečně bylo po oslavě a dostali se do postele.

Stefano se vrtěl pod přikrývkou, nejistý sám sebou, ale nakonec se otočil ke své nové ženě a zamumlal: „Byla bys tak laskava a podala mi prosím tě kundu?“

Život je vesmírný žert

Veškerý život je nádherný kosmický žert. Není na něm nic vážného – jen berte život vážně a budete se s ním míjet. Životu můžete porozumět jen prostřednictvím smíchu.

Cožpak jste si nevšimli, že člověk je jediný tvor, který se umí smát? Aristoteles kdysi řekl, že člověk je rozumné zvíře. To není pravda – i mravenci jsou velmi rozumní, a včely také.

Ve skutečnosti vypadá člověk ve srovnání s mravenci dost nerozumně. I počítač je velmi rozumný. Ze srovnání s počítačem vychází člověk ještě hůře.

Má definice člověka je, že člověk je smějící se zvíře. Žádný počítač se nesměje, žádný mravenec se nesměje, ani žádná včela, jen člověk se umí smát.

Smích je nejvyšší vrchol růstu, skrze smích dojdete k Bohu – protože jen prostřednictvím toho nejvyššího, co máte v sobě, můžete dosáhnout i nejzazšího. A smích pro vás musí být mostem.

Z knihy Osho: Život – láska – smích


MONOATOM PLATINA

vyšší energie

1851 Kč

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

349 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč


1 Comment

  1. Nesouhlasím! I zvířatka se umí smát a radovat, ale taky plakat a smutit! Ale jenom člověk umí druhé týrat!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*