Meteosenzitivita mne trápí. Jak si mohu pomoci?

Některé statistiky uvádějí, že až každý druhý člověk trpí aspoň mírnými příznaky meteosenzitivity. Tento problém trápí převážně kardiaky, astmatiky a obecně ty, jenž trpí chronickými nemocemi. Jak si můžeme pomoci a zmírnit následky?

REKLAMA

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč


Meteosenzitivita
foto: Pixabay
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jednoznačně by se dalo tvrdit, že meteosenzitivní jsou všichni, kteří mají nějakým způsobem oslabenou celkovou vitalitu organismu. Meteosenzitivita není záležitostí na pár měsíců, ale let a právě proto se vyskytuje spíše u lidí, kteří trpí jinými chronickými nemocemi, které oslabují celkovou vitalitu.

Jestli někoho trápí změna počasí či ročního období, protože se s těmito změnami hůře vyrovnává, tak lze hovořit, že je meteosenzitivní.

Ale velice doporučujeme při sledování příznaku zvážit, zda si je jenom nevsugerováváme.  Problém meteosenzitivity spočívá právě v její těžké identifikaci.

Nejčastější znaky meteosenzitivity při změně počasí:

Jak se meteosenzitivita dá zmírnit?

Jelikož meteosenzitivita vzniká při oslabené vitální kondici, tak právě na tu se musíme zaměřit, velice vhodné je začít systematicky cvičit, otužovat se, půstovat, provádět detoxikaci organismu.

Dále do stravy zařadit více zeleniny i ovoce a ořechů, omezit konzumaci masa a jiných živočišných zdrojů potravy, snížit konzumaci alkoholu, přestat kouřit, snížit celkový stres moderní doby a dopřát si kvalitní pravidelný spánek.

Z přírodních produktů určitě doporučíme užívání adaptogenů, které právě onu vitalitu organismu značně posilují. Kořen MACA, ašvaganda, schizandra jsou výbornými adaptogeny.

Při bolesti kloubů můžeme užívat muay mast. Vilcacoru můžeme užívat na posílení imunitního systému a chuchuhuasi užíváme při astmatu, alergiích a při bolesti kloubů.

Pro celkové uklidnění užíváme kratom a pokud šáhneme pro brahmi, tak si pomůžeme proti migréně a bolestem hlavy.

Závěr

Meteosenzitivata nemusí být nutně problémem v našem životě a na věku vůbec nezáleží. Pokud začneme dodržovat výše doporučené postupy a využijeme i sílu přírodních produktů, tak meteosenzitivita nás nadále již nemusí trápit.

Je to nepříjemný, ale snadno řešitelný problém, pokud máme dostatek vůle vykonat potřebnou životní změnu. Vůli je ovšem neustále trénovat, nerodíme se s ní. Každý ji sice potřebujeme v něčem jiném, ale na tom nezáleží – stále je to naše vnitřní vůle.

Jakub

REKLAMA

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

399 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

349 Kč


2 Comments

 1. Skušala som piť Macu ale po jej užití som musela všetko vyvrátiť. Môj žalúdok to nedokáže prijať. Ako postupovať dalej?

  • Dobrý den Marcelo,
   zřejmě patříte k menšině, která macu nemůže, přinejmenším v běžných dávkách. Existuje několik řešení:
   1) dávky snížit
   2) nahradit macou v kapsích, které se budou vstřebávat postupně
   3) zkusit macu extrakt

   Pokud to bude stále problém, doporučuji nahradit macu jiným přírodním prostředkem, který pomůže od příznaků meteosenzitivity. Například kotvičníkem anebo rozchodnicí růžovou.

   Parádní den plný zlaté energie života přeje georg

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*