L-arginin: Aminokyselina na zpevnění těla

L-arginin je semi-esenciální aminokyselina, za jejíž výzkum tři američtí vědci v roce 1997 obdrželi Nobelovu cenu. L-arginin má příznivý vliv na krevní systém, jehož správná činnost ovlivňuje většinu procesů v těle. O této cenné aminokyselině se mluví především ve spojitosti s muži. Ale nejen pro ně je L-arginin nepostradatelný.

eshop energie života nabízí


GREPOVÉ JÁDRO 20 g

vybudí imunitu

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč


L-arginin. Aminokyselina, kterou ocení nejen muži a sportovci.
L-arginin. Aminokyselina, kterou ocení nejen muži a sportovci.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

L-arginin získáváme z velké části ze stravy. Tuto aminokyselinu si tělo syntetizuje během močovinového cyklu v játrech a ledvinách. Přirozeným zdrojem L-argininu je například zelený hrášek, obiloviny, arašídy a lískové oříšky, sezamová a dýňová semínka či čokoláda. L-arginin získaný z těchto zdrojů však není tak účinný, protože většina plodin obsahuje i mnoho balastních látek.

V případě potřeby si tělo dokáže menší podíl L-argininu samo vyrobit, a to z aminokyseliny L-ornitin. Avšak mimo případy, kdy organismus roste, dochází ke zvýšené tělesné námaze nebo probíhá nemoc.

A přitom právě při těchto stavech je dostatek L-argininu klíčový. Iniciuje totiž například uvolňování růstového hormonu z mozkového kmene, zvyšuje tvorbu leukocytů, kreatinu či oxidu dusnatého.

L-ARGININ

L-arginin a jeho dostatek se projeví v celém těle

Oxid dusnatý vzniká prakticky v každé buňce organismu. Je to jeho přirozená součást. Zvýšené množství oxidu dusnatého v těle má příznivý vliv na řadu jeho funkcí.

Především má vliv na jeho výkonnost, a to nejen pohybovou, ale i sexuální. Díky L-argininu a tím zvýšené tvorbě oxidu dusnatého tak dochází k lepšímu prokrvení svalů, včetně těch pohlavních. L-arginin příznivě ovlivňuje erekci, zvyšuje počet a pohyblivost spermií.

Díky zvýšené průchodnosti cév dochází i k lepšímu přísunu živin a lepší regeneraci organismu. Pokud tedy sportovci provozující silový trénink mají dostatek L-argininu, tak se to zcela znatelně projeví na tvorbě svalové hmoty. Nejen, že se zrychlí její růst, ale díky nižší spotřebě kyslíku se pomaleji unaví. Navíc se zvýší i prokrvení periferních částí organismu.

L-arginin jako pomocník při léčbě obezity a cukrovky

Zlepšená průchodnost cév a zásobování kyslíkem má pozitivní vliv i na regulaci krevního tlaku a na dostatečné okysličení srdce i mozku. Důsledkem je tak snížené riziko hypertenze a zátěže srdečního svalu.

Co se týče již zmíněných živin, tak se L-arginin příznivě podílí na metabolismu sacharidů, snižuje množství podkožního tuku a pomáhá tak člověku udržovat si ideální váhu. Má tedy příznivý vliv na léčbu obezity a cukrovky 2. typu.


544d3117dfca87647e807d8e5397604c 0 - L-arginin: Aminokyselina na zpevnění těla

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

299 Kč

85be084f21a69f57593f15e2cee6a4ca 0 - L-arginin: Aminokyselina na zpevnění těla

REISHI FORTE

prodlouží váš věk

799 Kč

df4f722647ff5f9e400f6dee445ef8de 0 - L-arginin: Aminokyselina na zpevnění těla

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

c3880006b5e1e95dda1f4e8f937c9287 0 - L-arginin: Aminokyselina na zpevnění těla

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč


L-arginin se podílí i na správném fungování imunitního systému. Chrání totiž brzlík před rychlým stárnutím, stimuluje aktivitu bílých krvinek a zpomaluje růst nádorových buněk a bakterií.

L-ARGININ
Nedostatek L-argininu přichází s věkem

Nedostatek L-argininu se může projevit úbytkem svalové hmoty a celkovým ochabnutím svalstva. Tento úbytek obzvláště přichází s rostoucím věkem, kdy se snižuje i výkonnost a buněčná energie těla. S věkem se projevuje i opotřebení těla. L-arginin, který si tělo vytvoří a získá ze stravy, již pak není dostačující.

Na scénu pak přichází doplňky stravy, které L-arginin tělu dodají a tím zmírní i další projevy stárnutí. Přísun L-argininu se však v případě již probíhající nemoci musí zvýšit. Užíváním pouze doporučené denní dávky by se neprojevil příznivý účinek této aminokyseliny.

Díky užívání L-argininu lze snížit i rizika spojená s onemocněními srdce. Zvýší se tak ochrana před ucpáním cév. Dostatek L-argininu se projeví i na zachování správné činnosti trávicího traktu, na dlouhodobé paměti a na již zmíněné snížené sexuální výkonnosti.

Dalším projevem nedostatečného množství L-argininu v těle můžou být špatně se hojící rány po úrazech a chirurgických zákrocích. S věkem může nedostatek L-argininu způsobovat i častější infekce a jejich pomalejší léčbu.

Darina


MACA 10:1 20 g

vyladí hormony

189 Kč

GOTU KOLA FORTE

sladí hemisféry

799 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

299 Kč

RHODIOLA extrakt 5%

balzám na štítnou žlázu

249 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*