Jaké jsou zdravotní přínosy koloidního stříbra

Koloidní stříbro je tekutá suspenze čistého kovového elementárního stříbra (ve skupinách o 15 atomech nebo menších s pozitivním nábojem) navázaného na jednoduché proteinové molekuly v destilované vodě. Koloidy stříbra zůstávají rozptýlené ve směsi a neklesají ke dnu, protože jejich elektrický náboj je silnější, než gravitace. Kvalitní koloidní stříbro proto netmavne a není potřeba jej před použitím protřepávat. Nejlepší je čiré nebo světle žluté koloidní stříbro. Barvu směsi ovlivňuje velikost částic: větší částice způsobují tmavší barvu a tělo je absorbuje obtížněji.

REKLAMA

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zastánci koloidního stříbra věří, že způsobuje udušení jednobuněčných organismů vyřazením enzymu podílejícího se na metabolismu kyslíku. Umožní tak imunitnímu systému účinněji se vypořádat se zbytky těchto patogenů a odrazit tak útok nemoci.

Historie užívání

Před vynálezem antibakteriálního mýdla bylo koloidní stříbro užíváno jako desinfekční prostředek. Dodnes se běžně používá k likvidaci bakterií. Stříbro je také účinné při prevenci v boji s bakteriálním onemocněním a infekcemi, protože nepodléhá oxidaci. V dávných časech se užívalo na obvazových materiálech. Pro stejný účel se využívalo také v USA po občanské válce. Aby se zabránilo šíření nemocí v kongregacích, používají se při církevních obřadech stříbrné kalichy. S příchodem regulovaných syntetických léčiv upadlo v zapomnění, ale díky trendům přírodního organického jídla se znovu dostalo na výsluní.

Modrá krev

Už před tisíci lety si starověcí Řekové uvědomili, že členové bohatých rodiny, kteří jedí a pijí ze stříbrných nádob a skladují v nich potraviny, byli méně náchylní k nemocem než ti, co jedli z keramiky a používali železné náčiní. Jejich kůže získala léty užívání stříbra lehce namodralý odstín. Tak přišel na svět pojem modrá krev.

Nebyl to však jediný důvod, proč se jim tak říkalo. Většinou se vyhýbali práci venku na polích a měli sklon uzavírat sňatky v rámci své sociální skupiny, takže si uchovávali velice světlou kůži, na které vynikala modrá barva jejich žil. Krev ve skutečnosti není modrá, ačkoliv ve chvíli, kdy odevzdá většinu kyslíku tělu a putuje žilami zpět k srdci a plicím, získává tmavější vínový odstín v porovnání se zářivě červenou barvou, kterou má ve chvíli, kdy opouští plíce arteriemi a je plná kyslíku. Nikdy však není skutečně modrá. Jen tak vypadá u lidí se světlou kůží kvůli absorpci světla krví, odrazem světla od kůže a vnímáním barev.

Princip fungování

Přívrženci koloidního stříbra tvrdí, že je účinné proti každému viru a každé nemoci, a že nemá nebezpečné interakce s ostatními léčivy. Vědecké studie potvrdily, že čisté stříbro rychle zabíjí bakterie. Zabíjejí dokonce i rezistentní kmeny, které přežijí použití konvenčních desinfekčních prostředků.

Stříbro působí jako katalyzátor a blokuje enzymy usnadňující buněčné procesy. Při tom nedochází k jeho vstřebání, takže může působit znovu a znovu. Enzym, který stříbro ničí, potřebují k životu anaerobní bakterie, kvasinky a plísně (nepřátelské bakterie bývají obvykle anaerobní a přátelské aerobní). Jde o proces ničení patogenů. Stříbro jim brání využívat tělní buňky k přepravě a množení. Koloidní stříbro vytváří prostředí, v němž se patogeny nemohou množit a přežívat.

Používání stříbra jako prevence širokého spektra virových a bakteriálních onemocnění může vyléčit další zdánlivě nesouvisející onemocnění. Lidé s vážnými popáleninami mohou používat koloidní stříbro k podpoře růstu zdravých buněk a ke zdolání infekce. Snižuje výskyt akné, které má bakteriální původ. Pomáhá udržovat zdravý zažívací trakt a maximalizuje množství výživných látek, které je tělo schopné využít z potravy. Koloidní stříbro znemožňuje parazitům prospívat a klást vajíčka.

Potlačuje infekci

Jelikož stříbro není určeno k boji se specifickými patogeny, ale funguje spíše proti samotné podstatě jejich životního cyklu, je velmi účinné jako prevence proti všem nemocem způsobeným patogeny včetně jejich případných mutací. Neexistuje žádný známý původce nemoci, který by dokázal přežít v přítomnosti byť jen nepatrných stop koloidního stříbra. Laboratorní testy ukázaly, že anaerobní bakterie, viry a plísně umírají do několika minut od prvního kontaktu. Stejně tak zabíjí parazity, dokonce už ve stádiu vajíček. Koloidní stříbro je účinné proti infekcím, nachlazení, chřipce, kvasinkám a parazitům.

REKLAMA
stříbro - Jaké jsou zdravotní přínosy koloidního stříbra

HIV a AIDS

Koloidní stříbro se nabízí také jako lék proti AIDS. Taková tvrzení však nebyla oficiálně potvrzena, ačkoliv nelze popřít, že někteří pacienti s AIDS, kteří na koloidní stříbro nedají dopustit, přežívají déle.

Snižuje riziko onemocnění rakovinou

Stejný mechanismus, který brání množení patogenů, zdá se předchází vzniku rakoviny. Rakovinné nádory se utvoří ve chvíli, kdy vnitřní buněčné regulátory přestávají fungovat. Buňky se dělí v mnohem vyšší míře, než tělo potřebuje. Koloidní stříbro obnovuje správnou míru buněčného dělení.

Zlepšuje zažívání

Koloidní stříbro také účinně zlepšuje zažívání, pokud se užívá spolu s jídlem, protože zastavuje fermentaci jídla v žaludku a ve střevech. K fermentaci může dojít v případě, že se jídlo v těchto orgánech usadí na příliš dlouhou dobu a to může vést k plynatosti, nadýmání, bolesti, zažívacím potížím a refluxu. Užití stříbra pomáhá vyhnout se těmto nepříjemným příznakům, kterými mnoho lidí po jídle trpí.

Zabíjí parazity

Stříbro je také známé pro svou schopnost ničit vodní parazity a filtrovat z vody nečistoty.

Způsoby užití

Lidé, kteří užívají koloidní stříbro si obvykle vytvářejí vlastní způsoby, jak jej co nejlépe použít. Lidé se zánětem spojivek si jej někdy kapou přímo do očí několikrát denně. Bolest v krku se léčí jeho kloktáním. Nejběžnějším způsobem užití je přimíchat tři nebo čtyři kapky do sklenice vody.

Vedlejší účinky

Přes všechen jeho pozitivní přínos se ve zdravotnictví na koloidní stříbro ve většině případů zapomíná. Vědecky řečeno – lidské tělo nepotřebuje žádné dodatečné stříbro. Pokud to s jeho užíváním budete přehánět, může se začít hromadit v tělesných orgánech. Nejběžnějším vedlejším účinkem koloidního stříbra je stav zvaný argýrie. Vyznačuje se permanentním zešednutím kůže a očí, ale jinak se na zdraví člověka neprojeví. Stříbro údajně nereaguje s ostatními léky nebo bylinami. (zdroj: herbwisdom.com)

REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*