Jak si vybudovat nejlepší vztah svého života

Po třiceti letech práce s páry a zkoumání způsobů, jakými lidé napravují své vztahy, jsem si najednou uvědomila, že jsme dosáhli vskutku stěžejního momentu. Všechny naše studie, příběhy a výzkum se spojily a my jsme se ocitli uprostřed revoluce – nového způsobu, jak skutečně porozumět romantické lásce.

REKLAMA

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Teď můžeme konečně uchopit zákony lásky, které navíc dávají smysl! Prolomili jsme zákon lásky a nalezli cestu ke vztahu, po kterém toužíme. Hned teď můžete začít budovat naplňující vztah, který bude bezpečným útočištěm a obnovit pouto romantické lásky.

Vzdejte se zastaralé myšlenky, že láska je něco, co se vám prostě přihodí.

Veškerá nová věda nám říká, že romantická láska už není záhadou. Dává dokonalý smysl. Můžete se naučit jejím zákonitostem. Tuto bouři emocí můžete zvládat lépe, než si myslíte! Pokud něčemu rozumíte, můžete s tím pracovat. Prvním vaším rozhodnutím musí být naučit se nové vědě o poutu lásky.

Každý den se zkuste někomu otevřeně projevit svůj zájem a požádat jej o pozornost nebo náklonnost.

Přijměte fakt, že jste savec, a že láska představuje vnořený prastarý zákon přežití. Pokud pečujete o pouta se svými blízkými, jste šťastnější, zdravější, silnější, lépe se vyrovnáváte se stresem a žijete déle. A je to tak v pořádku, vaši blízcí jsou vaším nejvýznamnějším zdrojem. Nejsme navrženi tak, abychom si vystačili sami. I ti nejsilnější jedinci mezi námi se musí smířit s potřebou spojení a podstupují riziko sbližování.

Příště, až budete pociťovat obavy, nejistotu a úzkost, zkuste se o tom zmínit svému partnerovi a vzít ho při tom za ruku. Stejně tak sledujte jeho emoční signály a vezměte jej za ruku.

Pouta lásky nám nabízejí bezpečné útočiště, kde nalezneme přístřeší a obnovíme svou emoční rovnováhu. Nejnovější studie naší laboratoře ukazují, že pouhé držení partnera za ruku může zklidnit mozek a utišit strach.

Všímejte si, zda zaznamenáte období, kdy je pro vás těžké být otevření a zaujímáte obranný postoj, jste odměření nebo uzavření.

Víme, že emoční otevřenost a vstřícnost jsou základem, na kterém pevná a trvalá pouta stojí. Zkuste zjistit, zda jste schopní převzít iniciativu, sdílet se svým partnerem a pomoci mu porozumět, proč je pro vás tak těžké být v tomto období otevření.

Uvědomujte si, jak mezi vámi obvykle probíhá interakce.

Projevujete jeden o druhého zájem? Co děláte, když se váš protějšek naštve nebo vám neodpovídá? Usilujete o kontakt, nebo se stáhnete? Místo, abyste vyvíjeli nátlak nebo se sami stáhli, řekněte partnerovi, co by mohl udělat, aby vám pomohl se mu přiblížit.

Zkuste mluvit se svým partnerem o tom, jak se vzájemně ovlivňujete.

Oba vysíláte signály bezpečí nebo nebezpečí, které náš mozek považuje za důležité informace k přežití. Všichni jsme zranitelní, když jsme sami. Kdy u svého partnera vyvoláváte skutečnou radost nebo uspokojení? Kdy u něj podněcujete strádání – pocit odmítnutí nebo osamění? Náš mozek si takový druh zranění vykládá stejně jako fyzickou bolest.

Když dojde k hádce, zhluboka se nadechněte a zkuste se na ni podívat, jako byste se vznášeli u stropu.

Často se pod povrchem diskuze o problému skrývá žádost o větší emoční spojení. Zkuste zjistit, zda vás to může zajímat a zda jste schopní určit, o jaký tanec se jedná. Možná jde o typické boogie, kde jeden chce více kontaktu a druhý slyší jen kritiku a dělá krok zpátky. Všimněte si, že se pak oba cítíte poněkud osamocení a vystrašení.

Jednou denně vyzvěte svého partnera k větší důvěrnosti tím, že si zahrajete jednoduchou empatickou hru.

Každý z vás bude myslet na jednu denní událost. Potom se střídáte při hádání z partnerovy tváře a zkoušíte přijít na to, zda zachytíte jednu ze šesti základních emocí: radost, překvapení, smutek, hněv stud/rozpaky nebo nějaký druh strachu. Zjistěte, zda hádáte správně. Je důležité učit se vcítit se do emocí toho druhého!

Vyhraďte si tichou chvilku, nalaďte se na emocionální kanál a zkuste zjistit, zda dokážete navzájem sdílet to, co nejvíc potřebujete.

Zachovejte jednoduchost a konkrétnost. Potřebujete útěchu, ujištění, podporu a empatii, jasnou zprávu o tom, jak jste pro svého partnera důležití? Pokud je pro vás příliš těžké to sdílet, sdílejte, jak je těžké se otevřít a zeptat se.

Mějte na paměti, že emoční zranění kazí vztah.

Svému partnerovi můžete způsobit velkou bolest zkrátka proto, že jste pro něj důležití – jste tím, na kom mu záleží. Ve vhodný okamžik se svého partnera zeptejte, zda jsou nějaká zranění, která zůstala otevřená – může jít o chvíle, kdy jste přehlédli jejich žádost o podporu a spojení. Pokuste se mu pomoci s tímto zraněním (které postupem časem jen tak nevymizí). Často stačí říci, že cítíte jejich bolest a chcete jim s ní pomoci, dělá to divy.

Vězte, že nejlepší recept na skvělý sex je bezpečné emocionální spojení a otevřená komunikace.

Sepište si krátký popis toho, jak by se váš ideální partner měl chovat v posteli a jak by vás měl lákat k erotickým hrátkám. Dejte ho svému partnerovi a uvidíte, co o sobě zjistíte. Pamatujte, kritika doslova zraňuje a uzavírá cestu objevování a sexuality.

Mluvte o tom, jak vás rodina naučila zvládat emoce.

Emoce jsou hudbou k mileneckému tanci a je lepší, když tato hudba hraje čistě. Pak můžete navzájem předvídat své záměry a pochopit, jak svůj pohyb harmonicky sladit. Mluvte o věcech, které vás naučila vaše rodina a kvůli kterým bylo těžké naslouchat partnerovým pocitům nebo sdílet ty vlastní.

Sdělte si své hlavní cíle na příští rok a zkuste zjistit, zda naleznete způsob, jakým se vzájemně podpořit při jejich naplňování.

Je zřejmé, že když máme něčí podporu, jsme jistější a odvážnější. Dosahujeme svých cílů snadněji a a zklamání nás tolik nerozhodí.

Važte si svého spojení. Vytvořte si malé rituály k potvrzování vašeho pouta.

Může to být zvláštní druh polibku, když se ráno loučíte nebo neobvyklých prvních deset minut sbližování, když se vrátíte domů. To jsou posvátné chvíle. Není dovoleno řešit práci, problémy a rozptylovat se mobilním telefonem.

Vezměte lásku do svých rukou a vzájemně ji pevně držte.

zdroj: mindbodygreen.com

REKLAMA

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*