Jak povzbudit růst nových mozkových buněk

Sandrine Thuret je vynikající neuroložka, která tvrdí, že také v dospělosti můžeme povzbudit růst nových mozkových buněk. Na základě svého výzkumu doporučuje několik způsobů, jak stimulovat růst nových neuronů, což pomůže našemu mozku lépe fungovat – zlepší se paměť, koncentrace a vnitřní vyrovnanost.

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Pokud se pohybujete v oblasti neurologie, může Vám tento článek na první pohed připadat nesmyslný. Nicméně překvapivým faktem je, že dospělým lidem mohou skutečně vyrůst nové mozkové buňky bez ohledu na jejich věk. Už v roce 2005 výzkumníci Abrous, Koehl a Le Moal učinili průlom v neurovědách svým objevem, že dospělý savčí mozek vytváří nové neurony z vlastních zásob kmenových buněk.

Původně se však věřilo, že lidský mozek je „fixní“. To znamená, že jakmile se mozkové buňky vyčerpají anebo se vytratí, nemohou opět vyrůst. Ale stejně jako u dalších původně neochvějných dogmat se ukázalo, že to není zdaleka pravdou.

K prvním průkopníkům teorie neurogeneze patřil americký biolog Joseph Altman. I když byl v raných stádiích jeho výzkum terčem posměchu, v devadesátých letech se naopak dočkal celosvětového uznání. Podstatou jeho průlomových zjištění byla skutečnost, že ačkoliv je neurogeneze procesem vývoje nových mozkových buněk, který nejaktivnější během prenatálního vývoje, i v dospělosti stále pokračuje.

Mozek má totiž minimálně dvě části (subklavikulární zóna a hippocampus), které se i v dospělosti rozvíjejí. Přestože by nový výzkum mohl odhalit další oblasti mozku, které by mohly procházet neurogenezí, věda zatím v tomto směru nikam dál převratně nepokročila.

Několik tipů, jak povzbudit růst nových mozkových buněk

Cvičení

Jakýkoliv druh cvičení, dokonce i chůze, je přímo spojena s neurogenezí. Bylo vědecky prokázáno, že každodenní chůze po dobu asi 45 minut vede k novému růstu hippocampálních tkání. Cvičení navíc přínáší další benefity, zejména v oblasti duševní a emoční vyrovnanosti. Mnoho studií také ukázalo, že každodenní cvičení je zdatnou prevencí pro Alzheimerově nemoci.

Kurkuma

Kurkumin ovlivňuje neurogenezi, alespoň u potkanů. Zvyšuje expresi neuropatického faktoru, který je nezbytný pro různé neurologické funkce.

Borůvky

Podle jedné studie mohou flavonoidy obsažené v borůvkách stimulovat růst nových neuronů a zlepšovat rozpoznávací funkce mozku.

Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje sloučeninu nazvanou epigallocatechin galát (EGCG), která se rovněž pojí s růstem nových mozkových buněk.

Brahmi

Klinické studie, které zkoumaly účinky indické byliny Brahmi na mozkové funkce, zjistily zásadní věc. Po 12-ti týdnech výsledky ukázaly, že u dobrovolníků došlo k výraznému zlepšení verbálního učení, paměti a zvýšení rychlosti zpracování přijatých informací.

Monoatomické zlato

Ormus, tedy monoatomické zlato, se často dává do souvislosti se zvyšováním inteligence a komplexně zdravím mozku. Nedlouho poté, co David Hudson objevil ormus a začal jej analyzovat, prohlásil, že látka dokáže opravit tělo na genetické úrovni. Odborníci, kteří se účinky ormusu zabývají, rovněž tvrdí, že tato látka dokáže opravit chyby v DNA a dokonce aktivovat „spící“ DNA. Více informací v článku: Ormus aktivuje DNA a zvyšuje inteligenci

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Jak povzbudit růst nových mozkových buněk269b - Jak povzbudit růst nových mozkových buněk MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Jak povzbudit růst nových mozkových buněk OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Jak povzbudit růst nových mozkových buněk monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*