Jak efektivně zvládat nenávistné a závistivé lidi

V životě je těžké vyhovět všem lidem ve svém okolí. Dokonce ani slavné hvězdy a celebrity se nevyhnou určitému počtu nenávistných a závistivých lidí. Zvládat takové lidi bohužel není až tak snadné. Pro mnohé z nás to může být velmi nepříjemná zkušenost, kdy naše trpělivost přetéká a vzdorování komentářům a kritice si žádá veškerou naši pozornost.

REKLAMA

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jak říká tento citát: Závistivost vychází ze sledování požehnání druhých namísto našeho vlastního.

Přinášíme tipy, jak zvládnout závistivé a nenávistné lidi, kteří jsou odhodlaní stáhnout vás do propasti. Nejvíce se budeme bavit o vyhýbání, ale vězte, že váš život bude lepší, když se budete držet dále od negativních myšlenek a kritiky.

Zablokujte nenávistné lidi na svých sociálních sítích

Vzestup sociálních sítí jako je Facebook nebo Twitter zmenšily svět, takže si nyní můžete povídat s kamarády a fanoušky z celého světa. Naneštěstí s sebou tyto sítě také nenávistné lidi a přímou linku, kterou s vámi mohou komunikovat.

Nejlepší způsob, jak se vypořádat s nenávistnými a závistivými lidmi na sociálních sítích, spočívá v jejich zablokování. Pamatujte: Jste to vy, kdo má plnou kontrolu nad tím, kdo se může připojit na váš účet a koho přijmete za přítele.

Když tyto lidi zablokujete, nebudou vás moci kontaktovat a zkazit vám den.

Zkuste stanovit míru nenávisti

Míru nenávisti vyjadřuje počet lidí, kteří vás nenávidí v poměru k počtu lidí, kteří vás mají rádi. Brzy zjistíte, že přátelé hrubě převyšují ty, kteří mají zlé úmysly a pouze vám závidí váš úspěch.

Neexistuje jednoduchý způsob, jak spočítat míru nenávisti, ale když budete pročítat příspěvky na svém profilu, často vám to poskytne dobrý přehled o tom, kolik lidí vás má rádo a kolik ne. Počítejte každý pozitivní, inspirující a povzbudivý komentář oproti nenávistným a měli byste získat přehled o počtu fanoušků, kterým na vás záleží.

Pamatujte, že pokud vaši fanoušci převáží ty, kteří se vás snaží stáhnout dolů, nemá smysl na těch pár nenávistných plýtvat časem, když ti, co vás mají rádi, vás potřebují více.

Přijměte fakt, že nikdy nemůžete vyhovět všem

Buďte tím, kým chcete být. Pokud se to ostatním nelíbí, nechte je při tom. Jak říká citát: „Štěstí je volba.“ Život není o tom, abyste každého uspokojili.

Pokud se zabýváte nenávistnými a závistivými lidmi, dá se předpokládat, že se snažíte všem vyhovět. Naneštěstí to v reálném životě není možné.

Lidé, kteří mají v životě jiné zájmy, ti, kteří jsou vychovávání odlišně, lidé s odlišnými hodnotami nebo ti, kteří jsou zkrátka zahořklí vzhledem k okolnostem vlastního života a závidí vám úspěch, s vámi nebudou spokojeni nikdy, ať už se snažíte sebevíc.

Vzdejte se myšlenky, že byste mohli být přátelé s kýmkoliv a namísto toho přijměte fakt, že na každých 10 lidí, kteří vás mají rádi, se najdou 2-3, kteří vás budou nenávidět. To však neznamená, že nevytváříte dobré věci a neinspirujete druhé.

Pokud přijmete tento životní fakt, přestanou vás zajímat lidé nenávistní a budete trávit více času s těmi, kteří vás podporují.

Neposuzujte se podle toho, co o vás říkají druzí

Dělejte to, co vaše srdce považuje za správné, protože vás stejně budou kritizovat. – Eleanor Roosevelt

Snaha stát se slavným je často založena na tom, jak vás vnímají druzí lidé, ale pravdou je, že talent a dovednosti tyto názory často přebijí. Je to proto, že názor je prchavý, zatímco talent přetrvává.

V případě každodenní interakce musí vědomí toho, kým jste a jaké postoje zastáváte, ujít dalekou cestu, než vám přirozeně pomůže blokovat veškerou kritiku. Vždy myslete na účel, pro který něco děláte, ať už je to cokoliv a budete se v každé situaci cítit lépe bez ohledu na nenávistné lidi, kteří se vás snaží stáhnout dolů.

Jak řekl Timothy DeLaGhetto: „Proč byste si těmito lidmi měli nechat zkazit den nebo náladu jenom proto, že vám řekli něco hloupého?“

Máte kolem sebe nenávistné a závistivé lidi, kteří o vás neumí říci nic pozitivního? Proč posloucháte, co říkají? Jak byste mohli změnit svůj náhled a stav mysli tak, abyste se z jejich poznámek poučili, ale nedovolili jim, aby vás stáhli dolů?

zdroj: www.makeupbymisscee.com

překlad: Honzoid

REKLAMA

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč


2 Comments

    • Dobrý den Lído, pokud jsme schopni odpovědět, odpovíme v dohledné době. Parádní den plný zlaté energie života přeje georg

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*