Intenzivní kurz posílení imunity

Chcete posílit fungování svého imunitního systému? Zlepšit svou imunitu můžete hned v devíti krocích. Soustřeďte se zejména na změnu svého životního stylu. Oporou při posílení imunity vám budou také bylinky a některé přírodní přípravky.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Intenzivní kurz posílení imunity.
Intenzivní kurz posílení imunity. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Intenzivní kurz posílení imunity vám přijde vhod tehdy, pokud se cítíte oslabení a snadno podléháte nachlazení, chřipkám a dalších onemocněním virového či bakteriálního původu. Co tedy dělat, aby váš imunitní systém fungoval lépe a vaše tělo bylo méně zranitelné? Zkuste se řídit následujícími kroky.

1. Základ intenzivního kurzu posílení imunity: Zdravé stravování

Aby vaše obranyschopnost pracovala plnohodnotně, zdravě a vyváženě se stravujte a dodržujte dostatečný pitný režim. Do svého jídelníčku zařaďte větší množství ovoce, zeleniny, luštěnin, ořechů, semínek a zdravých olejů. Do svého těla tak doplníte všechny vitamíny, minerály a další důležité látky. Posílíte také fungování svých střev – mezi rovnovážným stavem střevního mikrobiomu a zdravým imunitním systémem je totiž rovnítko.

2. Dodržujte pravidelný pitný režim

Pro posílení imunity dostatečně pijte. Každý den vypijte ideálně dva litry čisté neperlivé vody. Vyhýbejte se syceným nápojům a nápojům s obsahem kofeinu a alkoholu. Na pitný režim dbejte také v chladném období, kdy máme tendenci pít opravdu málo.

3. Užívejte bylinky a přírodní přípravky na podporu imunity

Chcete-li opravdu intenzivně posílit svou obranyschopnost, sáhněte po některých bylinkách či přírodních přípravcích. Váš imunitní systém nastartuje snadno a rychle vyšší dávka vitaminu C, který najdete například v plodech rakytníku řešetlákového nebo tropického ovoce Camu Camu. Přírodní cestou můžete imunitu posílit také pomocí ovoce Acai Berry. Obranyschopnost dále posiluje pravidelné užívání echinacey, schizandry čínské, ale také extraktů z hub  Reishi, Maitake či Cordyceps, se kterými pracuje zejména čínská medicína.

4. Choďte na čerstvý vzduch a vystavujte se slunečním paprskům

Intenzivní kurz posílení imunity říká, že lidské tělo potřebuje dostatečné množství vitamínu D pro správnou funkci imunitního systému. Náš organismus si dokáže vitamín D sám vyrobit ze slunečních paprsků. V období od podzimu do jara, kdy slunce vykukuje méně, však vitamín D do svého těla doplňujte pomocí vhodných potravin a doplňků stravy.

5. Pravidelně cvičte

Základem správného fungování imunitního systému je také pravidelný pohyb. Taková rychlá chůze přírodou, běh, jízda na kole nebo plavání stimulují imunitní systém. Stimulační účinek na imunitu mají také hormony adrenalin a noradrenalin, které se uvolňují při silových sportech. Pozor ale, ať to v takové posilovně nepřepálíte. Může to mít pro vás přesně opačný efekt. Pro vaše tělo je velmi důležitý umírněný trénink a dostatečná regenerace.

6. Intenzivní kurz posílení imunity a jeho další rada: Vyhýbejte se stresu

Nadměrné množství stresu oslabuje imunitní systém. Člověk, který je pod stresem, je náchylnější k infekcím. Pokud se jedná o stres dlouhodobý, v těle se uvolňuje stresový hormon kortizol, který potlačuje správné fungování imunity.

Jak tedy posílit imunitu? Snažte se co nejvíce vyhýbat stresu, a naopak cíleně relaxujte. Zaměřte se na své zájmy a příjemné aktivity s rodinou a přáteli, které u vás navodí pocity spokojenosti a pohody.

7. Dostatečně spěte

V rámci intenzivního posílení imunity také dostatečně spěte. Každý den si dopřejte kvalitní a nepřerušovaný spánek trvající ideálně 8 hodin. Spánek posiluje imunitní systém tak, že podporuje správné fungování cytotoxických T lymfocytů. Tyto důležité složky imunitního systému mají za úkol rozeznat buňky infikované viry či jinak poškozené buňky – například poškozené stresem nebo nádorové buňky. Nedostatečný a nekvalitní spánek naopak brání tomu, aby T lymfocyty plnohodnotně fungovaly.

8. Vyhýbejte se alkoholu

Intenzivní kurz posílení imunity je založen také na absenci jakékoliv alkoholu. Chcete-li tedy posílit fungování svého imunitního systému, vyhýbejte se pití alkoholických nápojů. Z jakého důvodu? Silná konzumace alkoholu blokuje obranyschopnost organismu. I 24 hodin po požití alkoholu jsou patrné změny v imunitním systému například v hladině cytokinů – imunita tak stále není dostatečně funkční.

9. Intenzivní kurz posílení imunity dále radí: Nekuřte

Na fungování imunitního systému má negativní vliv také kouření. Patříte-li ke kuřákům, zkuste cigarety nadobro odložit. Jakým způsobem vám kouření škodí? V důsledku vysokého množství karcinogenů a dalších přísad v cigaretách bývají kuřáci náchylnější k infekcím. Tyto obsažené látky negativně ovlivňují imunitní systém a mají dopad na zánětlivé procesy v těle, což u kuřáků vysvětluje také zvýšenou náchylnost k infekcím dýchacích cest.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*