Druhá čakra: odblokování, cviky, léčení

SVADHISTANA neboli sakrální druhá čakra představuje naši tvořivou energii, sexualitu a celkově schopnost užívat si potěšení života. Jak ji harmonizovat a čemu se vyhnout?

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Druhá čakra: odblokování, cviky, léčení
Druhá čakra: odblokování, cviky, léčení
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Druhá čakra je centrum v nás samých, kde dochází ke vzniku a hromadění naší tvořivé a kreativní energie. Druhá čakra také představuje naši sexualitu, jelikož právě skrze sexuální spojení dochází k tvorbě krásných a úžasných věcí – našich dětí.

Druhá čakra představuje lpění a schopnost přijímat, ale také i dávat, což je jedna ze základních cihel bohatého materiálního života. Lidé, kteří neustále chtějí dostávat, ale neumějí dát či tvořit, nakonec končí jako nenaplněné bytosti, jelikož brání cirkulaci energie.

Vedlejšími energetickými centry jsou první a třetí čakra, se kterými energie druhé čakry úzce spolupracuje. Proto oslabení či disharmonie druhé čakry vede automaticky k ovlivnění témat první i třetí čakry.

Když je druhá čakra v disharmonii

Harmonizaci můžeme provádět meditačním cvičením, řádnou stravou a posilováním určitých charakterových vlastností. Nejlépe si můžeme pomoci, když budeme paralelně zkoušet všechny způsoby, protože výsledek je pak zaručen.

Disharmonie vzniká dvojím způsobem. Danou čakru si můžeme buď blokovat anebo naopak příliš otevřít. Ani jedno není dobré, jelikož v obou případech cítíme negativní projevy disharmonie. Při zablokování neproudí do energetického centra dostatek energie a při přílišném otevření z něj zase energie odchází.

Druhá čakra a meditační cvičení

Většina lidí se do meditace tématu druhé čakry dostává už jen tím, že přemýšlí nad sexem a svými sexuálními hrátkami. Sice se nejedná o harmonizující meditaci, ale je to dobrá ukázka toho, že forem a způsobů meditací nad jednotlivými tématy je opravdu spoustu. Řadu z nich děláme zcela přirozeně.

Podstatou harmonizující meditace je uvědomování si jednotlivých témat a vytváření harmonického vztahu nás samých k daným tématům.

Pro meditaci nad tématem druhé čakry si sedneme do tureckého sedu. Zády se můžeme opřít o jakoukoliv zeď, pomalu zklidňujeme svůj dech pravidlem výdech je 2x delší než nádech. Zaměříme se na oblast 3 prsty pod naším pupkem.

Toto místo si můžeme představovat jako šedé a prázdné, které se postupně zaplňuje oranžovou barvou, kterou nasává ze svého okolí mimo tělo. V těchto představách nikam nespěcháme, necháme šedé centrum zabarvit pěkně pomaličku. Přitom pociťujeme, jak nás naplňuje veškerá sladkost a pohodlí života.

Jakmile je centrum plně zabarveno, tak si představujeme, jak přebytky energie odchází zpět do okolí, ale přitom do něj neustále proudí energie zvenčí. Vzniká cirkulace. V představě dané cirkulace energie setrváváme několik minut a přitom velice jemně a v poklidu dýcháme. Pro probuzení začneme postupně dýchat rychleji a intenzivně spolu s otvíráním očí.

Druhá čakra a strava

Co se stravy týče, tak lidé, jejichž druhá čakra je oslabená, by měli do jídelníčku zařadit následující potraviny a lidé, kteří ji mají hodně otevřenou, by se těmto potravinám zase měli v přiměřené formě vyhnout. Ale neměli bychom činit jakékoliv dramatické změny, vše by se mělo dít zcela přirozeně a postupně.

Celkově lze říct, že jakékoliv sladké a vodnaté potraviny nám doplňují onu příjemnost a sladkost života. Proto lidé, jejichž druhá čakra není harmonizovaná, tak inklinují hodně ke konzumaci sladkého, následně tloustnou. Vysoká míra tuku v těle poukazuje na lidi, kteří si proti druhým tvoří ochranný štít a potřebují něhu.

Jestli jste právě oním člověkem, který hodně konzumuje sladké, stačí, když se začnete harmonizovat lepšími přírodními variantami sladkých potravin a začnete užívat harmonizující koření.

Druhá čakra a strava

Kokos

Kokos je doslova výborným prostředkem jak si doplnit sladkost života. Obsahuje totiž velké množství tuků a lze ho konzumovat spolu s ořechy a ovocem. Takový letní ovocný salát plný kokosu je výbornou formou snídaně přes teplé letní dny.

Ořechy

Většina ořechů, jestliže je ponechána přes noc ve vodě, tak změní své alkalické složení a stanou se více zásaditými a sladšími. Ořechy podobně jako kokos obsahuje velké množství tuků, ale místo sacharidů obsahují velké množství bílkovin, což z nich dělá ideální potravinu pro harmonizaci druhé čakry. Jeden z největších mýtů je při hubnutí vynechávání tuků, ale skutečnou příčinou tloustnutí je nadměrný příjem sacharidů.

Skořice

Skořice je jedno z dobrých koření, které můžeme použít při harmonizaci druhé čakry, čistě už jenom díky faktu, že skořice prohřívá ledviny, které jsou orgánem silně spjatým s druhou čakrou. Skořice sama o sobě zlepšuje trávení, i když je hořká, tak nám poskytuje kvalitní emocionální teplo, které je jednou z tužeb každého člověka.

Vanilka

Vanilkové koření je asi jedno z nejsladších a nejznámějších koření vůbec, to vše díky aldehydu zvaného vanilin, který je příčinou rostlinné vůně a sladkosti. Kromě toho vanilka obsahuje skvělé složení, kde můžeme nalézt vysoké zastoupení minerálů vápníku, hořčíku, draslíku, fosforu a dalších. Vanilka také obsahuje omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny, které nám pomáhají proti únavě, srdeční arytmii či při snížené imunitě.

Lékořice

Lékořice představuje další ze série koření harmonizující druhou čakru, hlavně díky své sladké chuti. Pokud jsme v kuchyni opravdu šikovní, tak nám lékořice dokáže nahradit veškerý cukr a jsme schopni tvorby všech možných cukrovinek či jiných sladkostí. Kromě toho všeho nám lékořice pomáhá při jakémkoliv plicním onemocnění či horečce. Lékořice má také antiseptický účinek, zlepšuje trávení a pomáhá v boji proti zánětům žaludku či vředům.

Měsíček lékařský

Měsíček je obecně uznávaná bylina podporující kreativitu a celkovou vnitřní pohodu, díky tomu se měsíček používá při aromaterapiích témat druhé čakry. Měsíček lékařský nám také pomáhá při detoxikaci organismu, žloutence a nemocích kůže.

Harmonizace skrze schopnosti, dovednosti a charakterové vlastnosti

Druhá čakra se dobře harmonizuje využitím svých kreativních energií. Nejlepším způsobem pro práci s tématy druhé čakry je tvorba opravdu skvělých a chutných jídel a také samozřejmě tantrický sex, který staví na rovnováze dávání a přijímání.

Vlastnosti, které bychom si měli osvojit:

  • odpuštění
  • umění přijímat dary
  • umění podarovat ostatní
  • poctivé a čestné jednání, hlavně v partnerských vztazích
  • schopnost užívat si smyslnost svých smyslů
  • tvořivost

Druhá čakra se velice dobře dá trénovat v partnerském vztahu, ve kterém se vždy téma dávání a braní projevuje.

Pokud energie proudí tam i zpátky ve stejném množství, tak není problém ani pro jednoho z partnerů se druhému sexuálně otevřít a užívat si společný sex.

Samozřejmě se každý rodí s jinou vrozenou konstitucí a někteří lidé jsou sexuálně chtivější než druzí, ale to už je náš proces učení, zde na zemi.

Jakub

REKLAMA

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*