Čtvrtá čakra: odblokování, cviky, harmonizace

Čtvrtá čakra neboli ANAHÁTA představuje naše univerzální uzdravovací schopnosti, lásku, soucit i srdečnost. Její disharmonie nám může snížit regenerační schopnosti. Jak tedy harmonizovat čtvrtou čakru a čemu se vyhnout?

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Čtvrtá čakra: odblokování, cviky, harmonizace.
Čtvrtá čakra: odblokování, cviky, harmonizace.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Čtvrtá čakra je vlastně takový most mezi nebeskými duchovními a pozemskými materiálními silami. Je to centrum naši bytosti, které nám pomáhá manifestovat věci do reality. Čtvrtou čakru lze považovat za takový čistý součet našich duchovních i materiálních energií.

Čtvrtá čakra pro nás představuje témata soucitu, lásky, uzdravování a rozhodování se srdcem. Z fyzických orgánů má na starosti srdce, oběhový systém, kůži, ramena, paže, plíce a bránici. Proto jestli máme problémy s těmito orgány, tak bychom se měli soustředit na témata této čakry a snažit se o nastolení harmonie.

Když je čtvrtá čakra v disharmonii

Čtvrtá čakra je v disharmonii, pokud v sobě cítíme hodně zášti, nenávisti, jsme vzteklí, bezcitní, uzavření, trpíme zármutkem, jsme zoufalí nebo egoističtí.

Je velmi nutné si uvědomit, že zde jde o harmonii, proto přemíra soucitu, otevřenost a láskyplnost taky není dobrá. V takových situacích se stáváme velmi zranitelní a dovolujeme ostatním, aby z nás vysávali naší životní energii.

Harmonizaci můžeme provádět meditačním cvičením, řádnou stravou a posilováním určitých charakterových vlastností. Nejlépe si můžeme pomoci, když budeme paralelně zkoušet všechny způsoby, protože výsledek je pak zaručen.

Disharmonie vzniká dvojím způsobem. Danou čakru si můžeme buď blokovat anebo naopak příliš otevřít, ani jedno není dobré, jelikož v obou případech cítíme negativní projevy disharmonie. Při zablokování neproudí do energetického centra dostatek energie a při přílišném otevření z něj zase energie odchází.

Čtvrtá čakra – meditační cvičení

Čtvrtá čakra vyžaduje přesné nalazení, jelikož se zde otevíráme celému světu a všemu živému okolo nás. Pro meditační cvičení si můžeme lehnout zády na zem nebo si sednout do tureckého sedu a zády se opřít o zeď, ať jsme rovně. Pro obě polohy je velice výhodné mít pod sebou deku nebo polštář, na kterém můžeme sedět.

Pro začátek meditace zavřeme oči a zklidňujeme náš dech pravidlem výdech je 2x delší než nádech. Tím zklidníme naši tepovou frekvenci a dostaneme se do začátku transu.

Jakmile jsme uklidnění, tak se mentálně v představách zaměříme na oblast středu naší hrudi ve výšce srdce. Zde vidíme zelenou zář, která má ve svém středu krásné bíle malinkaté světlo.

Postupně si představujeme, jak ono malé světlo se svou zelenou září okolo sebe neustále roste s každým naším nádechem. Posléze si ve své imaginaci představíme, jak jsme na zelené louce nebo v jakémkoliv lese během slunného letního dne a je nám příjemně.

Postupně se snažíme spojit se vším tím životem okolo nás. Všímáme si, jak se veškerý život rodí, žije a pak zaniká, aby vznikl zase nový. Pozorujeme čistotu a nevinnost celého tohoto cyklu.

Posléze si můžeme představit, jak jsme na vyprahlé poušti právě v čase, kdy na suchou půdu dopadá z nebe krásná zelená kapka, která po svém dopadu oživí celou přírodu lesa či louky okolo nás z předchozí představy. Cítíme univerzální spojení a lásku s celým tímto světem.

Pro probuzení z meditace začínáme postupně zrychlovat dech a posléze otevřeme oči.

Čtvrtá čakra a strava

Čtvrtá čakra vyžaduje pro harmonizaci užívat veškerou zelenou a listovou zeleninu jako je špenát, kapusta, zelí, rukola, polníček, cuketa, brokolice, hrášek, chřest apod.

Z koření můžeme použít koriandr, mátu, oregano, petržel, rozmarýn, matchu, tymián, pelyněk a bazalku.

Díky dnešním novým technologiím také můžeme užívat skvělé přírodní produkty, které nám zároveň doplňují spoustu živin. Mezi takovéto super potraviny pro harmonizace čtvrté čakry lze zařadit Chlorellu, mladý ječmen, mladou pšenici a Spirulinu.

Čtvrtá čakra – v účinné harmonizaci pomáhají Bachovy esence.

Harmonizace skrze schopnosti, dovednosti a charakterové vlastnosti

Čtvrtá čakra velice úzce souvisí s otevřeností či uzavřeností vůči okolnímu světu a s naší vlastní psychickou i fyzickou regenerací.

Vlastnosti, které bychom si měli osvojit:

  • soucit
  • umění milovat i ty, kteří nám ublížili – naučit se odpouštět
  • rozhodovaní se srdcem
  • touha pomáhat druhým
  • více využívat dotek i cit

At už se snažíme odpoutat od zemských energií a věnovat se duchovní práci nebo se naopak potřebujeme více uzemnit, tak čtvrtá čakra je hlavním průsečíkem na této cestě, který bychom neměli minout.

Jednoduše se někdy otevíráme okolnímu svět až příliš a někdy jsme naopak doslova uzavření a nevnímáme dobro okolo nás.

Tak jako tak, určitě bychom se měli mít rádi takoví, jací jsme, i všechny ostatní okolo nás.

Nikoho neodsuzovat, ale snažit se ho pochopit, avšak nesnažit se zbytečně pomáhat lidem, kteří nás jen vysávají a parazitují na nás.

Jakub

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Čtvrtá čakra: odblokování, cviky, harmonizace269b - Čtvrtá čakra: odblokování, cviky, harmonizace MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Čtvrtá čakra: odblokování, cviky, harmonizace OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Čtvrtá čakra: odblokování, cviky, harmonizace monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*