Bachovy esence pomáhají potlačené pozitivitě

Lékař a homeopat Edward Bach strávil většinu svého života bádáním nad léčebnými účinky květových esencí. Díky své usilovné práci ve dvacátých a třicátých letech minulého století objevil jednoduchý systém 38 květinových esencí. Dospěl k přesvědčení, že emoční pohoda je klíčem k obecnému dobrému zdraví. Svým systémem se snažil zachytit pozitivní náladu květin, aby tak pomohla znovuobjevit kladnou stránku naší povahy.

Monoatomické prvky.
VÝPRODEJ: 50% SLEVA: MACA peruánská BIO 100 g za 75 Kč

V roce 1930 se Bach vzdal své praxe, aby se mohl plně věnovat rozvoji svého systému květinových esencí. Objevil sluneční metodu přípravy, která spočívá ve svěžím a zároveň jednoduchém přístupu k využití energií květin. Později pak přidal metodu vaření, která se používá především u některých dřevnatých rostlin.

Do roku 1935 vyvinul celkem 38 esencí, přičemž oznámil, že jeho systém je tak úplný. Ještě než o rok později zemřel, stihl založit Bachovo centrum, které posléze pod vedením jeho asistentky Nory Weeks pokračovalo v jeho práci.

I když se centrum snažilo vyhovět stále narůstající poptávce po esencích, nakonec bylo nuceno požádat společnost Nelsons, která se ujala masivnější výroby esencí. Volba padla právě na Nelsons, jelikož s nimi spolupracoval samotný Bach již na počátku třicátých let.

Na konci sedmdesátých let si centrum zaregistrovalo první ochranné známky. Původní systém o 38 esencích tak získal vlastní jedinečnou identifikaci: podpis Dr. Bach na lahvičce. Nicméně poptávka po esencích nakonec Bachovo centrum přiměla k ještě těsnější spolupráci s Nelsons, která vyústila v založení specializované výrobny.

Pokud tedy chcete skutečně originální Bachovy esence, tak v současné době jedině Nelsons. Budete tak mít jistotu, že příprava a plnění esencí se provádí přesně tak, jako když tak činil sám doktor Edward Bach, když esence vyráběl.

Firma Nelsons totiž stále pokračuje v získávání rostlin v mnoha původních lokalitách podle instrukcí Dr. Bacha. Samotné centrum pak velmi pečlivě udržuje své zahrady, které jsou domovem mnoha květin. Každá fáze procesu se provádí s největší láskou a respektem. Od květin v míse na slunci až po každou lahvičku na poličce. Zkrátka přesně tak, jak to zamýšlí příroda.

Celý systém 38 květových esencí naleznete také v eshopu Energie života.

Bachovy esence připravíte pro sebe velmi jednoduše. Potřebujete:
1) lahvičku na kapání 30 ml (v rámci zaváděcí akce ji dostanete k esencím zdarma jako dárek při jejich nákupu v eshopu Energie života)
2) čistou vodu bez bublinek, nikoliv však z vodovodu, buď baleno, ideálně ze studánky
3) vybranou Bachovu květovou esenci (až sedm druhů podle potřeby)
Do čisté lahvičky nakapejte 2 kapky od každé vybrané esence. Poté dolijte lahvičku vodou. Protřepejte. Můžete zakonzervovat několika kapkami kvalitního čistého alkoholu.

Celý systém 38 květových esencí naleznete také v eshopu Energie života.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*