Alkohol: Je také malé množství škodlivé?

Alkohol je neustále předmětem různých vědeckých sporů a názorů. I když jedna strana přijde se studií prokazující jeden názor, druhá strana udělá úplně to samé. Jak to tedy je?

eshop energie života nabízí


MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

369 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč


Alkohol: Je také malé množství škodlivé?
Alkohol: Je také malé množství škodlivé?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nová studie poukazuje na škodlivost i minimálního množství alkoholu. Dle této studie je úplně jedno jaké množství konzumuje, vždy nás alkohol poškodí. Studie zkoumala vliv konzumace 10 g alkoholu na činnost lidského organismu.

Takové množství alkoholu můžeme vypít u jednoho piva s 3,5% alkoholu, malé 100 ml ochutnávce červeného vína nebo při vypití jednoho panáka.

Studie vysvětluje principy škodlivých účinků alkoholu na organismus. Mezi takovéto účinky lze zařadit kardiovaskulární onemocnění, rakovinu, cirhózu jater, epilepsii, tuberkulózu, násilí, sebepoškozování atd.

Zdraví

Studie přichází s tvrzením, že alkohol je ve velké míře hlavní příčinou vysoké úmrtnosti ve vyspělých zemích.

Alkohol má individuální účinek

Alkohol nemá na všechny stejně poškozující efekt. Vypovídá o tom už jen rozdíl mezi muži a ženami, na které má alkohol mnohem více devastující účinek.

Dále lze uvést fakt, že lidské tělo je adaptace schopné. To znamená, že se trénujeme, tělo je schopno se přizpůsobit jakékoliv mírné negativní zátěži. Příkladem je kulturistika, horolezectví či běžná práce za PC.

Kulturisté si doslova devastují svaly, ale tělo se adaptuje. Opraví svaly a při tom je ještě posílí. Nicméně je nutno dodat, že s věkem se regenerace těla razantně zhoršuje, což platí jak pro kulturisty, tak právě pro konzumenty alkoholu.

V mládí bylo možné po alkoholové párty dlouho do noci si na pár hodin pospat a byli jsme opět jako rybičky.

Jenže po čtyřicítce je vše jinak. Mnohdy nám stačí i jedno vysokostupňovité pivo, abychom na druhý byli vyřízení. Pokud to tak nevidíte, zkuste alkohol na týden vynechat, pak si dejte čtrnáctku pivo a poznáte.

Závěrem a na co si dát pozor

Jelikož jsme každý rozdílní, tak je potřeba k otázce konzumace alkoholu přistupovat individuálně. Alkohol sám o sobě je škodlivý a tělo ho nemá jak využít. Má negativní vliv na vědomí, které má pak příklon ke stagnaci.

Na druhou stranu velmi umírněná, občasná konzumace z gurmánství nám určitě nepřinese rakovinu nebo cirhózu jater. Obzvlášť, když žijeme zdravým životním stylem.

Ale i tak musíme počítat s nemilosrdným faktem, že konzumace alkoholu je vždy na dluh. To co nám alkohol dá, musíme pak na druhý den vrátit s 200% úrokem.

V tomto směru by měli zbystřit zvláště všichni vegetariáni a vegani. Účinnost alkoholu je při tomto stravování je mnohem vyšší, daná skupina by se mu měla vyhnout. O tom jsme již psali v tomto článku.

Za energii života vám pevné zdraví přeje Jakub


AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

CORDYCEPS FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč


1 Comment

  1. Jakube zdravím, hezky napsáno, ale postrádám údaje o zmiňované studuii.
    Kdo ji napsal,kde ji uveřejnil?
    Takto má článek vypovídací hodnotu „jedna paní povídala“.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*