Adaptogeny jako prostředky proti jarní únavě

Adaptogeny nám pomáhají zvládat situace jako je stres, únava či vnější negativní vlivy. Imunita se díky nim znovu zocelí a může fungovat. Jejich účinek na tělo je tak silný, že dokážou zastavit i rakovinné bujení.

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


Adaptogeny jako prostředky proti jarní únavě a pro imunitní vzpruhu.
Adaptogeny jako prostředky proti jarní únavě.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Období jara se pojí s jistým úbytkem energie a oslabením. V takovém období je pak vhodné, abychom posílili imunitu a minimalizovali tak negativní vlivy a únavu. K tomuto posílení organismu a jeho revitalizaci mohou výrazně přispět tzv. adaptogeny.

Adaptogeny jsou rostliny a houby, které pomáhají tělu zvládat náročné situace – adaptovat se na ně. Obsahují látky, které tento účinek zajišťují a vytváří tak tělu obranný štít v podobě správně fungující imunity.

Užíváním adaptogenů zvyšujeme odolnost vůči zátěžovým faktorům jako je například stres, úzkost, únava. Dále to může být chlad, horko, alergeny, námaha a vše, co by nějak oslabovalo imunitu a vedlo k nemocem.

Adaptogeny tak zlepšují schopnost organismu odolávat změněným podmínkám a přizpůsobit se jim. Přechod ze zimy do jara je změna, která člověka dokáže ochromit, pokud zimu neprožil v klidu. Jaro a nová vnější energie ho pak může na mnoha úrovních značně oslabit. Proto je vhodné adaptogeny užívat i v období, kdy se objevuje specifická jarní únava.

Existuje mnoho rostlin a hub, které mezi adaptogeny řadíme. My vám přinášíme jen některé z nich, které by vám mohly nejen v období jara pomoci.

S alergeny může pomoci echinacea

Echinacea(třapatka nachová) je velice známá jako bylina, která se preventivně užívá v období nachlazení a chřipek. Patří mezi skvělé imunostimulační byliny, které přispívají k tomu, že je imunita v rovnováze. Silně totiž posiluje náš nespecifický imunitní systém, který pak v době ohrožení dokáže včas reagovat.

Echinacea svým působením zvyšuje obranné síly organismu. Umí působit nejen proti chřipkovým a herpetickým virům, ale pomáhá i s alergiemi. Udržuje zdravý dýchací i močový systém a taktéž je to adaptogen, který urychluje rekonvalescenci.

Skvělá je kombinace echinacey s vitamínem C. Proto je vhodné ji kombinovat s kvalitním zdrojem přírodního vitamínu C a dalšími antioxidanty. Často je součástí řady sirupů, tinktur na podporu imunity, ale lze ji užívat i samostatně jako extrakt.

Preventivní kůra s echinacea extraktem je 3 x denně 20 kapek, při začínající nemoci až 50 kapek. Z extraktu echinacey lze také připravit mast, kdy 1 díl extraktu smícháme s 9 díly lanolínu.

Kombinace schizandra a goji

Schizandra je velice známá čínská bylina. Svým působením má povzbuzující účinky a užívá se při fyzickém a psychickém vyčerpání organismu.  Jedná se o antioxidant, který podporuje mentální pohodu a také správnou funkci imunitního systému. Jarní únava pak nemá šanci.

Schizandra pomáhá tělu ulevit od škodlivých látek, které tělo zbytečně zatěžují. Jako adaptogen umí schizandra zvýšit odolnost lidského organismu proti stresu a zlepšuje schopnost se na takové situace adaptovat.

Z černých plodů schizandy lze v kombinaci s goji vařit čaj, který tak tělu dodá i další důležité prvky a antioxidanty, včetně vitamínu C. Čaj má pak příjemně sladko kyselou chuť. Goji taktéž patří mezi adaptogeny, které přispívají k optimálnímu fungování celého těla. Schizandru lze však užívat i samostatně ve formě prášku či tobolek.

Zázračný adaptogen vilcacora

Vilcacora patří mezi adaptogeny, které jsou tajemstvím zdraví a odolnosti jihoamerických indiánů. Tato rostlina „s drápky“ – kočičí dráp – má léčivou kůru, jejíž vnitřní část obsahuje požadované léčivé složky. Proto si při výběru kůry z vilcacory dejte pozor, abyste opravdu koupili tu, která léčí.

Působením vilcacory se rapidně zlepšuje imunita. Podporou činnosti imunitního systému se tak zvyšuje odolnost organismu proti nepříznivým vnějším vlivům. Vilcacora dokáže spravit i velice oslabený organismus. Je známá její účinnost při rakovinném a nádorovém bujení, které pomáhá zdárně zastavit.

Vilcacora se může pyšnit výraznými antioxidačními, imunostimulačními a antivirovými účinky. Tělu navrací jeho přirozenou sílu, a proto se hodí i v situaci, kdy se objeví jarní únava. Z kůry vilcacory  se nejčastěji připravuje čaj, který se užívá 3 x denně a lze ho kombinovat i s jinými peruánskými bylinami.

Darina

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*