8 tipů pro lepší spánek

Probouzíte se grogy? V noci se převalujete? Spíte méně než 8 hodin a je pro vás těžké usnout? Problémů se spánkem je mnoho, všechny však mohou mít vliv na vaše zdraví a pohodu. Spánek je nezbytný z mnoha důvodů: pomáhá naší paměti, odstraňuje toxiny z mozku a udržuje naše těla zdravá.

REKLAMA

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

399 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

199 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

399 Kč


8 tipů pro lepší spánek.
8 tipů pro lepší spánek. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Trpíte-li problémy s odpočinkem, možná budete muset změnit své denní návyky. Tady je osm doporučení, jež můžete využít k lepšímu spánku!

Zajistěte, aby byl pokoj tmavý a chladný

Usínání a stabilita spánku závisí z velké části na prostředí. Šance na kvalitní spánek vzrostou, když budete dodržovat správné světelné a teplotní podmínky. Nejlepší teplota pro noční odpočinek je mezi 15 a 19 stupni Celsia. Čím tmavší místnost, tím lépe – abyste zabránili pronikání nežádoucího světla, nezapomeňte zatáhnout žaluzie, rolety nebo závěsy.

Zvolte správné lůžkoviny

Je zřejmé, že dobrá volba matrace a polštáře je pro lepší spánek nezbytná. Nenechte se však zviklat reklamami – zda zvolíte měkkou nebo pevnou matraci, je jen na vás! Žádní dva spáči nejsou stejní a výběr polštáře je dobré odvíjet od polohy, kterou ve spánku zaujímáte.

Pokud například spíte na boku, měli byste mít polštář, který pohodlně podpírá vaši hlavu, krk, ucho a rameno; pokud spíte na zádech, zvažte volbu tenkého polštáře pro snížení stresového potenciálu na šíji.

Vezměte si monoatomické iridium a monoatomické zlato

Ze všech dostupných monoatomických doplňků je pro spánek nejlepší iridium. Výzkumy ukazují, že může obohacovat REM cykly, zlepšovat kvalitu spánku a zvyšovat pozitivní energii. Jeho účinek můžete posílit také monoatomickým rhodiem; společně posilují odpočinek, ale i duševní svěžest a nervové procesy!

Monoatomické zlato je mimo jiné známé tím, že pomáhá uživatelům dosáhnout klidu mysli v dlouhodobém horizontu. Je to prvek, který mění vaši buněčnou strukturu v supravodič pozitivní energie. Časem vám může pomoci dosáhnout klidu, jenž vaše mysl potřebuje k dobrému spánku!

Zkuste i jiné doplňky

Monoatomické prvky jako rhodium představují dlouhodobá řešení. Pokud hledáte okamžitý účinek, zkuste bylinné doplňky. Kozlík, melatonin anebo L-tryptofan vám mohou pomoci uvolnit se bezpečně, přirozeně a bez nutnosti podávání farmaceutických přípravků.

Vypnout obrazovky

Přestaňte používat svůj smartphone, tablet nebo notebook těsně před spaním. Modré světlo z obrazovek může oslabit vaši produkci melatoninu, což fyziologicky ztěžuje dosažení spánku. Zároveň může dojít ke zvýšení hladiny úzkosti a stresu – pokud obdržíte stresující email nebo zprávu ze sociálních sítí, může to vaši mysl vychýlit neblahým směrem.

Použijte správný šum

Mnoho lidí zjišťuje, že jim ke spánku pomáhají přístroje s bílým šumem – malá zařízení vydávající určitou formu okolního zvuku. Tyto přístroje vytvářejí stálý šum, který zklidňuje mysl a maskuje rušivé zvuky dopravy nebo psů ze sousedství. Můžete také použít větrák – kromě toho, že vydává stálý šum, zároveň udržuje váš pokoj chladný.

Po poledni omezte kofein a alkohol

Kvalitu spánku lze ovlivnit už přes den. Jedním z nejlepších způsobů je omezit kávu, čaj, bublinkové a další kofeinové nápoje po obědě. Kofein je samozřejmě stimulant a pokud ho máte v těle příliš, nebude pro vás snadné se zklidnit. Měli byste také vynechat všechna jídla, která by vám mohla podráždit žaludek. A protože odpolední pití alkoholu může znehodnotit kvalitu spánku, možná byste měli přehodnotit i jeho konzumaci po práci.

Cvičte jógu a meditujte

Kvalita spánku často závisí na tom, jak dobře umíte zklidnit mysl. Existuje jen málo lepších způsobů, jak toho docílit, než meditací a jógou. Meditace a meditační aktivity jako jóga vám pomáhají vnímat a ovládnout celé tělo i mysl: dýchání, energii a svaly. Ať už si vyberete jakoukoli formu, zjistíte, že vám pomáhá dosáhnout pokojného stavu mysli. Pokud se těmto aktivitám budete věnovat denně, budete více soustředění a uvolnění.

REKLAMA

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

399 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

199 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*