Způsobují mobilní telefony mozkové nádory?

Dnes je mobilní telefon běžnou součástí našeho každodenního života, bez které si řada lidí neumí představit svůj běžný den. Má přílišné užívání mobilních telefonů svá nebezpečná rizika? A pokud ano, jak jim předejít?

eshop energie života nabízí


JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

ESPRESSO 250 g

100% arabica

199 Kč

REISHI BIO 100 g

prodlouží váš život

349 Kč

SPIRULINA BIO 200 tbl.

vyčistí krev

180 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Mobilní telefony a karcinogenní účinky

Fajtem je, že dnešní amplitudově modulované vysokofrekvenční signály jsou velmi podobné EFL magnetickým polím, které vyzařují silnoproudá vedení, a které mají prokázané karcinogenní účinky. Problém spočívá v tom, že žádné mobilní zařízení v dnešní době nevyzařuje natolik silný signál, aby přímo poškodil jakoukoliv buňku v našem organismu.

Jenže na druhou stranu je nutno si uvědomit, že žijeme v prostředí, které je doslova zamořeno všemi možnými signály. Otázkou tedy zůstává, zda mírné, ale dlouhodobé působení vysokofrekvenční vln organismus skutečně poškozuje.

Poškození chromozomu a DNA informací

Studie vypracována v roce 2001 společností Energy Biotechnology nám přináší velmi podstatné informace. Při pokusu bylo zjištěno, že vystavení lymfatických buněk vedle větší antény vysílající intenzivní signál s kmitočtem 2,45 MHz při stálé teplotě 36,1 °C po dobu dvou hodin má silný vliv na jejich chromozomy, které poškozuje.

V praxi ale člověk takové intenzitě není vystaven. Avšak přesto časté užívání mobilních telefonů přináší zdravotní komplikace. Jaké to jsou?

Přímé poškození mozku není, ale vedlejší zdravotní obtíže jsou časté

Dnešní vědecká komunita sice nedokázala zatím přijít s žádným přesvědčivým důkazem, který by odhalil přímé poškození našeho mozku nebo organismu mobilními telefony, ale když se člověk nacítí sám na sebe, tak může pozorovat, že zde určitá zdravotní rizika přece jen jsou.

Doba mobilních telefonů zkrátka a jednoduše znamená, že dnes nás může kdokoliv skoro kdykoliv kontaktovat a ve většině případů ten telefon prostě zvedneme. To nás staví do situace zvýšené hladiny stresu jak psychického, tak i fyzického. Zvyšuje se zatížení pro náš mozek, uši i nervovou soustavu.

Tyto negativní projevy posiluje vliv moderní společností a trpí jimi značná část populace.

Negativní účinky časté telefonické komunikace:

  • psychická i fyzická vyčerpanost
  • oslabení imunitního systému
  • narušení schopnosti koncentrace
  • neschopnost se koncentrovat
  • poruchy spánku
  • bolesti hlavy

Rychlost evoluce dnešní doby z velké části stojí na možnosti komukoliv kdykoliv zavolat. Každý kdo někdy pracoval v call centru, tak ví o jakém psychickém i fyzickém stresu zde mluvím. Je to určitá daň za pokrok, kterou platíme. Nejvíce zasažené a ohrožené jsou děti, kterým dnešní mobilní zařízení způsobují ztrátu koncentrace a značně jim narušují vnímání reality, takové jaká je. Předpokládá se, že každá další generace bude vystavena většímu a většímu stresu pramenícího z dnešního informačního smogu.


e847157e4ed2c0603404b5ff2b289390 0 - Způsobují mobilní telefony mozkové nádory?

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč

cf3957d5e6b9df77de99de30696b5253 0 - Způsobují mobilní telefony mozkové nádory?

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

7bec0046c532876c73f77e850504a64c 0 - Způsobují mobilní telefony mozkové nádory?

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč

76ba561914ab9317ce13840447e9c342 0 - Způsobují mobilní telefony mozkové nádory?

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

299 Kč


Jak předejít negativním účinkům informačního smogu?

Nejlepší je vypnout si telefon i PC a jít do přírody. Avšak ne každý z nás má ve své životní situaci tyto možnosti. Co v takovém případě?. Na trhu existuje řada přírodních produktů, které nám pomáhají posílit naše mentální schopnosti i nervovou soustavu a oddálit tak jejich akutní vytížení. Pro posílení mozku i nervové soustavy můžeme doporučit ašvagandu, brahmi, gotu kolu, meduňku, ženšen, ostropestřec či levanduli.

Každopádně s jistotou lze říci, že každý z nás by měl vždy usilovat o tzn. odpojení se a dopřát si tak duševní i psychickou regeneraci.

Jakub


CHIA semínka 1 kg

zrychlí metabolismus

99 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

posílí zevnitř

399 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

186 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*