Tapioku jedině jako prášek, perly nebrat

Německé zdravotnické organizace a výzkumníci začali nedávno varovat před konzumací tchajwanského bublinkového čaje. Tvrdí, že tento populární nápoj představuje nebezpečí udušení a obsahuje rakovinotvorné chemikálie.

Monoatomické prvky.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Tapioku jedině jako prášek, perly nebratTato varování byla vydána nezávisle na sobě v době, kdy do Evropy, a hlavně Německa, začal pronikat trend, který se již přehnal přes všechna velká městská centra v Severní Americe, kde se stal populární svačinkou.

Vědci z University Hospital Aachen provedli analýzu tapiokových kuliček, které v nápoji tvoří „bublinky“.

Zjistili například, že tyto perličky obsahují polychlorované bifenyly (PCB), jako styren, acetofenon a bromované látky, což jsou chemikálie, které by se v potravinách vůbec neměly nacházet, řekli výzkumníci německému listu The Local.

Vzorky byly odebrány z nejmenovaného řetězce v Mönchengladbachu v severozápadním Německu; tapiokové kuličky byly vyrobeny v Tchaj-wanu.

Studie se objevila krátce po zprávě německého Spolkového úřadu pro hodnocení rizik, která varovala před nebezpečím udušení při vdechnutí tapiokových kuliček u dětí.

„Zvláště u dětí do čtyř let existuje riziko náhodného vdechnutí cizích těles do plic,“ řekl v prohlášení doktor Andreas Hensel. „A přesně to se může stát při nasávání těchto perliček brčkem.“

Úřad také uvedl, že dosud nebyla nahlášena žádná nehoda, která by byla s bublinkovým čajem spojena.

zdrojový článek: www.nydailynews.com

překlad: Siw


Zdravé tipy pro jednotlivá znamení

♈ BERANBrahmi • ♉ BÝKCordyceps

♊ BLÍŽENCICordyceps • ♋ RAKAcai Berry

♌ LEVCaigua • ♍ PANNAAšvaganda

♎ VÁHYCordyceps • ♏ ŠTÍRKotvičník

♐ STŘELECReishi • ♑ KOZOROHKřemelina

♒ VODNÁŘBrahmi • ♓ RYBYAšvaganda


 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*