Superschopnosti, které věda neumí vysvětlit (2)

U Stephena Wiltshira byl již ve třech let diagnostikován autismus. Přitom pozoruhodné je, že je umělcem, který do detailu maluje městská panoramata. Je známý tím, že mu stačí pouhých několik vteřin na to, aby se podíval třeba město z helikoptéry a pak jej s pozoruhodnou přesností namaloval!

eshop energie života nabízí


ENERGIZÁTOR 30 ml

probudí vyšší energii

2391 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

SCHIZANDRA 100 cps

posílí imunitu

349 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Iceman – ledový muž

Wim Hof pozvedl svými kousky obočí nejednoho vědce poté, kdy za užití meditačních technik dokázal zůstat ponořený v ledu na téměř celé dvě hodiny bez toho, aby se změnila jeho tělesná teplota.

Tento výkon je velmi pozoruhodný a přispívá tak do rozšiřující se skupiny důkazů, které poukazují na skutečnost, že tělo a mysl jsou propojené nádoby. Stejně tak nám jeho výkony objasňují, jak důležitou roli hraje vědomí v reakci našeho organizmu na určité situace, třeba onemocnění.

Wim díky svým schopnostem s udržením své tělesné teploty za drsných podmínek si usmyslil, že zajde ještě dál. Vylezl na Mount Everest pouze a jenom v kraťasech, kde odolával tak všemu, čemu energiezivota Banner3 - Superschopnosti, které věda neumí vysvětlit (2)horolezci s plnou polní musí čelit. Včetně nemoci z vysokých výšek.

Dále úspěšně bez vody dokončil maraton v Namibijské poušti a rovněž dokázal v laboratorních podmínkách ovlivňovat svůj autonomní nervový a imunitní systém, tak říkajíc na přání.

Téměř vše, co se tomuto muži podařilo, je všeobecně považováno za nemožné. Je držitelem dvaceti světových rekordů včetně rekordu v době trvání ledové koupele.

Budhističtí mniši ovládají svou teplotu

Během své návštěvy himalájských klášterů v roce 1980, harvardský profesor Herbert Benson a jeho tým výzkumníků studovali tamní mnichy, kteří uměli užitím meditačních technik Tum-mo zvýšit teplotu svých prstů na rukou a nohou až o 17 stupňů. Neví se jak, ale dokázali to. Více se dozvíte v článku na webu Harvardské univerzity – http://news.harvard.edu/gazette/2002/04.18/09-tummo.html.

V roce 1985 harvardský výzkumný tým zveřejnil video mnichů, kteří sušili studená, mokrá prostěradla pouze svým tělesným teplem. Krom toho je už samá existence mnichů, přebývajících v několikatisícové výšce nad mořem v Himalájích, celkem neobvyklá, když se nad tím zamyslíme.

Naskýtá se tedy otázka. Mohou jóga, meditace a jim podobné techniky uvolnit naše vrozené nadpřirozené mentální schopnosti?


48b612a7daa42faf21630616987ce212 0 - Superschopnosti, které věda neumí vysvětlit (2)

SPIRULINA BIO 200 tbl.

vyčistí krev

180 Kč

09c356fd52bd07e32e9d8cb23c1b530c 0 - Superschopnosti, které věda neumí vysvětlit (2)

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

9a6d061f971c048bc64396d294142fcc 0 - Superschopnosti, které věda neumí vysvětlit (2)

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč

aa2cb5b7dc354103051e3f8933fd5b1e 0 - Superschopnosti, které věda neumí vysvětlit (2)

ACAI BERRY BIO 100 g

dodá antioxidanty

399 Kč


Daniel Tammet – geniální počtář

Píše se rok 2004 a Daniel Tammet na sebe strhává pozornost veřejnosti poté, co cituje matematickou konstantu Pí z paměti a to až do 22414ctého desetinného čísla. Celkem mu to trvalo 5 hodin a 9 minut. Naprosto bez chyby. Recitace se mimochodem konala v Historickém muzeu vědy v Oxfordu a stala se evropským rekordem.

U Daniela byl diagnostikován benigní autismus, takzvaný Savant, s excelentními schopnostmi v matematice. Trpí lingvistickou, numerickou a zrakovou synesteií – jeho vnímání slov, čísel a barev se prolíná a vytváří nový pohled na svět (více na https://www.ted.com/talks/daniel_tammet_different_ways_of_knowing?language=cs).

Je schopen provádět složité mentální pochody a učit se rychlostí, čehož běžná mysl není schopna. Daniel říká, že tyto schopnosti jsou mezi autisty běžné. Tvrdí, že jeho udivující schopnosti nejsou produktem nějakého genetického vtípku, ale spíše důsledkem velice bohaté a komplexní asociativní formy myšlení a představivosti. Podle něj, autistické myšlení je extrémní variací běžného přemýšlení v kombinaci s denním sněním, metaforami a slovními hříčkami (více na http://www.danieltammet.net/wide-sky.php).

Konec.

zdroj: http://www.collective-evolution.com

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*