Proč jsou inteligentní lidé nešťastní?

Věrný a milující partner, skvělý rodinný život a úspěšná kariéra nemusí nutně stačit k tomu, aby inteligentní duše necítily smutek a melancholii. Jak se zdá, štěstí se vysoce inteligentním lidem vyhýbá. Zde je šest nejpravděpodobnějších důvodů, proč tomu tak je.

eshop energie života nabízí


QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

299 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

„Šťastný inteligentní člověk je tou nejvzácnější věcí, kterou znám.“ – Ernest Hemingway

Často nad vším moc přemýšlí

Vysoce inteligentní lidé mají sklon k nadměrnému přemýšlení a analyzování všeho, co se udává v jejich životě a okolí, i mimo materiální svět. Nadměrné přemýšlení může být občas vyčerpávající, zvláště pokud vaše myšlenky vedou k závěrům, které vás trápí a znepokojují. Deprimuje vás to, ale nemůžete si pomoci a musíte nad tím neustále uvažovat bez ohledu na to, jak je tato zkušenost vyčerpávající.

AŠVAGANDA 100 tob.

Jejich schopnost analyzování je obrovská. Pravda je však taková, že není nutné věnovat pozornost každé maličkosti a zahlcovat svou mysl negativními myšlenkami. „Nevědomost je blaho“ je rčení, které platí hlavně pro lidi, kteří vidí do duší ostatních a dokáží odhalit jejich skutečné motivy. Svět se bez pochyby zdá být smutným místem obývaným nesprávnými lidmi.

Nemluvě o pocitech, které vás přepadnou, pokud přemýšlíte nad filozofickými problémy, situacemi, které se momentálně ve světě odehrávají a odvěkými otázkami o životě, na které neexistují odpovědi. Naučíte-li se věci ignorovat, budete se cítit bezstarostně, vesele a šťastně.

Mají vysoké standardy

Lidé s vysokým IQ vždy vědí, co chtějí. Nic, co nesplňuje jejich očekávání, je neuspokojí, a proto je daleko těžší je rozveselit. Toto platí jak v kariéře, tak ve vztazích a dalších oblastech, které jsou v životě důležité.

Jak už to v životě chodí, nemůžeme mít vše, co bychom si přáli. Tato odvěká pravda však lidem s brilantní teoretickou myslí uniká. Mají nižší praktickou inteligenci a udržují si idealistický pohled na svět, který jim ve skutečnosti nijak nepomáhá vyrovnat se s tím, jak to na světě chodí. Když tedy zjistí, že realita je v rozporu s jejich očekáváním, jsou velmi zklamaní.

Inteligentní lidé soudí sami sebe příliš přísně


43148bf43c70e9da07d33d845b725ea8 0 - Proč jsou inteligentní lidé nešťastní?

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikuje tělo

199 Kč

65fb76b755f6a7536c5c1e6c08f22561 0 - Proč jsou inteligentní lidé nešťastní?

GUARANA 100 kapslí

dodá energii

299 Kč

df4f722647ff5f9e400f6dee445ef8de 0 - Proč jsou inteligentní lidé nešťastní?

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

d8a9da134e7ab4e2d4cbc10bc3528917 0 - Proč jsou inteligentní lidé nešťastní?

PSYLLIUM 250g

doplní vlákninu

129 Kč


Jeden z důvodů jejich nespokojenosti je ten, že mají sklon být na sebe příliš tvrdí. Nejde jen o jejich úspěchy a nezdary, ale i o každou jejich vlastnost a maličkost. Protože je pro ně hluboké myšlení tak přirozené, podrobně analyzují své chování a jednání a porovnávají je s nejvyššími standardy. I když jde o podvědomou činnost, nabízí jim tato tendence dostatek důvodů k tomu, aby obviňovali sami sebe, i když pro to neexistuje žádný skutečný důvod.

Často si také najednou vzpomenou na něco, co se jim přihodilo kdysi dávno, a připomene jim to špatná rozhodnutí, která v té situaci učinili, což je samozřejmě rozruší a pokazí jim náladu. Pak jen těžko mohou prožít den s veselou náladou nebo v noci pokojně usnout.

Tyto záblesky z minulosti, které člověku připomínají chyby, kterých se dopustil, jsou u inteligentních lidí časté a navozují pocity viny a nespokojenosti. Tyto negativní emoce stačí k tomu, aby štěstí z lidského života vymazaly.

Mají větší ambice

Nemohou se spokojit s tím, čeho v životě dosáhli, protože jejich vysoké IQ jim umožňuje představovat si mnohem vyšší cíle. Neustále hledají vyšší smysl a hlubší význam.

Některé z nich tato intenzivní fantazie zavede až příliš daleko, takže je pro ně nemožné těšit se z dobrých věcí ve svém životě. Obyčejný život se jim zdá příliš nudný, a proto hledají výjimečnost, která ovšem ve skutečnosti neexistuje.

Myslíte si, že tato planeta není vašim skutečným příbytkem, nebo že byste měli žít v jiné době? U inteligentních, hluboce uvažujících jedinců není tento pocit ničím novým. A pokud se vám v hlavě honí takové myšlenky, jen stěží můžete doufat ve štěstí, když nemůžete přijmout svět ani dobu, ve které žijete.

AŠVAGANDA 100 tob.
Nemají nikoho, kdo by je ocenil nebo s kým by mohli vést smysluplný rozhovor

Každý z nás si přeje, aby ho ostatní skutečně pochopili, ale inteligentní lidé málokdy najdou někoho, kdo jim rozumí. Pokud kolem sebe máme lidi, kteří nás chápou, polovina stresu z našeho života vymizí. Není nic víc uklidňující, než smysluplná konverzace se stejně smýšlejícím člověkem, který chápe vaše názory a myšlenky, ať už se jedná o osobní život, filozofii, světovou politiku nebo jiné složité otázky.

Ti nejinteligentnější lidé se cítí nepochopeni a osamělí, protože obvykle nikdo nedokáže ocenit, jak hluboce věcem rozumí a jak podrobně je dokáží analyzovat.

Věda dokázala, že chytří lidé nepotřebují ke štěstí společenský kontakt v takové míře, jako lidé s průměrným IQ. I přesto však potřebují poznávat lidi, bavit se a vést příjemné a zábavné rozhovory.

Raději hovoří o smysluplných a fascinujících věcech, než aby mluvili o jídle, počasí nebo plánech na víkend. Pravdou je, že je obtížné najít člověka, se kterým se mohou ponořit do hluboké konverzace. Jde o výsledek materialistické a konzumní společnosti, ve které žijeme.

U chytrých lidí se často objeví psychické problémy

Řada studií zjistila spojitost mezi vysokou inteligencí a duševními onemocněními, jako jsou bipolární porucha a sociální úzkost. Mohli by tyto poruchy být „nežádoucím účinkem“ brilantní mysli? Bohužel to nelze potvrdit, protože lidská mysl stále skrývá řadu záhad, které zatím nebyly odhaleny.

Neznamená to však, že by všichni inteligentní lidé trpěli duševními poruchami. Ale i ti zdraví jsou náchylní k existenciální depresi, která je často způsobena nadměrným přemýšlením o každé maličkosti.

Pokud budete vše neustále analyzovat, přijde čas, kdy začnete uvažovat nad životem a smrtí. Začnete přemýšlet o smyslu života, a v tom okamžiku začnete také přehodnocovat svůj život. Dolehne na vás smutek, a to bez jakéhokoliv zjevného důvodu. (zdroj: www.themindsjournal.com)

Monoatomické zlato posiluje sebevědomí

Ormus269b - Proč jsou inteligentní lidé nešťastní? MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Proč jsou inteligentní lidé nešťastní? OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Proč jsou inteligentní lidé nešťastní? monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník 50% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník 50% 20 g ZDARMA.​


KRATOM 50 g

nahradí antidepresivum

599 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

uklidní a povzbudí

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*