Pokud nepijete alkohol, nemůžete jíst maso

Pokud přestaneme konzumovat maso, je zároveň nutno skoncovat s alkoholem. Platí to rovněž opačně - jestliže začneme abstinovat, ať už je důvodem zdraví či závislost, je žádoucí přestat s pojídáním masa. Proč? Důvodem jsou uvolňující vlastnosti alkoholu a naopak zpevňující efekt masa a živočišných tuků.

eshop energie života nabízí


ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

349 Kč

RHODIOLA extrakt 5%

balzám na štítnou žlázu

249 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jak na nás působí potraviny?

Jednotlivé potraviny na nás účinkují naprosto odlišně. Po konzumaci některých potravin se cítíme čilejší, nabitější a lehčí. Jiné potraviny nás naopak uzemňují, oslabují a stahují do nižších vibrací agresivity a nevrlosti.

Maso je obecně známo jako silný uzemňující činitel a v dnešní době se jeho produkce neobejde bez užívání steroidů, antibiotik a jiných nepřirozených látek, kvůli kterým nás konzumace masa vede k agresivnějšímu chování, nevrlosti a zkrátka nás více odvádí od naší duchovní podstaty a cesty.

Alkohol je na tom velice podobně, ale jeho účinek je mnohem rychlejší.

Konzumace masa nás uzemňuje řádově během týdnů a měsíců, zatímco u alkoholu si stačí dát pár skleniček vína a veškerá rozvinutá mozková aktivita je ta tam.

Alkohol vegetariány šokuje

Zatímco maso má uzemňující a zpevňující účinek, tak alkohol má uzemňující a uvolňující účinek. Ono bohatě stačí, že lidé, kteří nekonzumují maso, mají mnohem lehčí energii a rychle nastupující uvolnění, pramenící z konzumace alkoholu, je pro ně šokující. Zkrátka se mnohem rychleji opijí.

Teď si do toho ještě připočtěte ztrátu zpevňující kvality masa a výsledkem je značná dezorientace pramenící z přílišných uvolňujících účinků alkoholu během jeho konzumace.

Takže konzumace alkoholu při bezmasé dietě není úplně dobrý nápad, pokud se neuzemňujeme jinými potravinami s pevnou kvalitou viz. níže.

Jde se uvolnit bez alkoholu?

Je nutno podotknout, že některým abstinentům chybí možnost uvolnění se, ale nechtějí konzumovat alkohol, protože ví, že v dlouhodobém měřítku je poškozující a zbytečný.


66af4733025d6ab3d9a5858a0ab52b0f 0 - Pokud nepijete alkohol, nemůžete jíst maso

CORDYCEPS 100 kapslí

posílí zevnitř

499 Kč

5442d0f587954aa89dc83206c8c9c768 0 - Pokud nepijete alkohol, nemůžete jíst maso

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

349 Kč

65fb76b755f6a7536c5c1e6c08f22561 0 - Pokud nepijete alkohol, nemůžete jíst maso

GUARANA 100 kapslí

dodá energii

299 Kč

09c356fd52bd07e32e9d8cb23c1b530c 0 - Pokud nepijete alkohol, nemůžete jíst maso

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


MACA kapsle 100 tob.

Kromě toho, že lze konzumovat přírodní produkty, které mají uvolňující účinky, je dobré přestat s konzumací masa, díky čemuž ztratíme případné vnitřní napětí, agresivitu i nevrlost.

Bezmasou dietou umožníme organismu lépe regenerovat, relaxovat a uvolňovat napětí i stres.

Přírodní produkty nahrazující uzemňující kvality masa a uvolňující vlastnosti alkoholu

Při abstinenci alkoholu lze využít různé adaptogeny jako jsou například kořen maca, ašvaganda, kotvičník či rhodiola, které potlačují nervozitu, bolesti hlavy, čistí játra, posilují imunitní systém, zvyšují hladinu testosteronu u mužů a estrogenu u žen. Celkově potlačují abstinenční příznaky po užívání jakýchkoliv drog.

Potom zde máme bylinky a rostlinky, které nás zase dokáží stimulovat a přímo podpořit či mají příjemné sedativní účinky, které dokáží alkohol nahradit. Z těchto rostlin zde máme, například kavu kavu nebo kratom.

Maso samo o sobě je dobrý zdroj esenciálních aminokyselin, tuků a pevných uzemňujících kvalit,, které jsou snadno nahraditelné kešu ořechy, para ořechy, lískovými ořechy, vlašáky, chia semínky, kopnými semínky či dýňovými semínky.

Vše to jsou mnohem živější a lepší alternativy masa s mnohem větším zastoupením důležitých minerálů a vitamínů.

Závěrem

Abstinenci masa i alkoholu jde snadno zvládnout, pokud víme jak na to. Proto v první řadě neustále doporučujeme zajímat se o dané téma a vzdělávat se. Jak říká ayurvéda – příčinou všech nemocí je nevědomost.

Jakub

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*